Web Kullanımı

Numaradan isim Sorgulama Kesin Sonuç

Android telefonlar için artık telefona gelen çağrılarda hiç bir işlem yapmadan arayanın kim olduğunu ekrana yansıtmak çok kolay. Biraz daha açıklayayım. Telefona bir program yüklüyorsunuz. Rehberinizde kayıtlı olmayan bir kişi sizi aradığında program numarayı algılıyor ve gelen çağrının kime ait olduğunu otomatik olarak ekrana yansıtıyor. Her zaman telefonumda kullandığım bir program. Numaradan isim sorgulama yapmanıza gerek kalmadan kimin aradığını daha telefonunuz çalarken görebiliyorsunuz.

Böyle bir blog yazısını her yerde bulamazsınız. Kıymetini bilin 🙂

NUMARADAN İSİM SORGULAMA

İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantınızın olması. Uygulama gelen çağrıların numaralarını sosyal medya, veya mesajlaşma uygulamaları üzerinden çekiyor. Örneğin: Facebook’da bir kişi hesabına numarasını kayıt etti ise facebook profil ismini çekemezse telefon iş yeri bilgisini görevini çekerek ekrana yansıtıyor.

Ekranda şöyle bir yazı çıkıyor. “xxx şirketi Muhasebe Şefi Hasan”  tarzında olabildiğince çok veriyi çağrı esnasında ekrana yansıtıyor. Böyle bir uygulama bize ne gibi kolaylıklar getiriyor?

 • Çeşitli bilinmeyen numaralar servisini aramamıza gerek bırakmıyor.
 • Kimin aradığını çağrı esnasında direk olarak görmemize neden olduğu için istemediğimiz durumda cevap vermememize neden oluyor.
 • Giden çağrılarda da kayıtlı değilse rehberde kime ait olduğunu ekrana yansıttığı için yanlış numara arama olasılığını oldukça düşürüyor.
 • Arkadaşlarınızın işletmesi durumunda siz onları işletebiliyorsunuz. 🙂

Uygulama hakkında biraz daha detaylı bilgi almak istiyorsanız TIKLAYIN

MAGE İLE NUMARADAN ANLIK İSİM SORGULAMA

telefondan isim sorgulama
telefondan isim sorgulama
 1. Android cep telefonundan Play Store hizmetlerine giriş yapın.
 2. Uygulama ara kısmına mage yazın.
 3. Görselde gördüğünüz gibi sarı renkteki uygulamayı indirin.
 4. Uygulamayı açın ve rehberi ekle gibi seçenekler çıkacak onaylayın.
 5. Uygulamanın kurulumu bittiğinde kapatabilirsiniz.
 6. İnternet bağlantınızı açın
 7. Şimdi sizde kayıtlı olmayan bir numaranın sizi aramasını sağlayın.
 8. Çağrı esnasında isminin çıkıp çıkmadığını göreceksiniz.

 

 

 

 

Nod: Kurulumu yaptıktan sonra rehberinizdeki bir kişiyi silip deneme yapmak istiyorsanız. Mage programının rehberinden de aynı kişiyi silmelisiniz. Çünkü mage kendine ayrı bir rehber tutuyor. Asla şöyle düşünmeyin mage rehberimdeki kişileri alıyor diye. Sizin rehberinizden telefon numaralarını kopyalamıyor.

 

Numaradan isim sorgulamak için artık ücretli olarak herhangi bir çağrı merkezine ihtiyacınız kalmayacak. Çağrı merkezlerinin daha çok kazanabilmek için yaptığı bekletme politikasıyla artık uğraşmayacaksınız. Numaradan isim sorgulama işlemini tek bir tuşa basmadan otomatik olarak daha telefonun çağrısı bitmeden ismini görebileceksiniz.

Numaradan isim sorgulama konusunu beğendi iseniz yorum yapmayı unutmayın. Yapamadığınızda yorumlarda belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

 

 

 

29 Eylül 2017 09:01:49

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir