Web Kullanımı

Adsense Onaylatma Garanti Yöntemler

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Adsense onaylatma ile ilgili büyük sıkıntı çeken. Sıkıntının büyüklüğü kadarda kitlesi fazla olan bir konu üzerine yazı yazmak yerinde olacaktır. Kolay yoldan adsense hesabı almak için sitemiz ile biraz oynamamız gerekiyor. Adsense politikalarına uyum sağlamalı. Uyum sağlayamadığınız takdirde sürekli google adsense ret cevabı alırsınız.

ADSENSE ONAYLATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

 • Sitenizin gizlilik sayfası yer almalı gizlilik sayfası kullanıcıların kolaylıkla ulaşabileceği yerde olmalı. Gizlilik sayfasında ki yazı anlaşılır ve net olması önemli bir kural.
 • Hakkımda sayfası oluşturmak adsense onayı almak için yine olmazsa olmazlardan. Google böyle bir eksikliği fark ederse red cevabında şu tür bir mesaj gönderir. “Kullanıcılar yazarın kim olduğunu merak ediyor” şeklinde bir mesaj gönderir.
 • İletişim sayfası olmalı. Kullanıcıların site yöneticileri ile kolaylıkla mesaj gönderebilmesi yine bir adsense onay sürecinin konusudur. Bir iletişim sayfası oluşturun.
 • Kategoriler halinde bir site tasarımına geçmek adsense onaylatma için çok çok önemlidir. Kullanıcılar kategoriler arasında rahat şekilde geçiş yapabilmeli.
 • Sitenizin hack,warez gibi konularda yayın yapmıyor olması. Eğer hack için bir siteniz var ise adsense onayı almak imkansızdır.
 • Siteniz ücretsiz oluşturulmaması gerekiyor. Yani xxx.wordpress.com gibi ücretsiz sitelerin onaylanma ihtimali çok düşüktür.
 • Makalelerinizin okunabilir olması yine bir onaylatma kuralıdır. Makalelerden kaynaklanan bir kaç madde daha var onları da listeleyelim.
 1. Makale özgünlüğü
 2. Makale uzunluğu
 3. Okunabilirlik derecesi “Seo uyumlu makale
 4. Makale sayısı

Makale, Kategori, Sayfalar konusunda adsense sizi eksik gördü ise şöyle bir ret cevabı almış olmalısınız. Blog’unuz şu an adsense için uygun değil. Eğer direk makale sayısının az olmasında ret cevabı alıyorsanız bu kez adsense yetersiz içerik diyecektir.

Genelde kopya içerik konusunda ret cevabı alınır.

ADSENSE ONAY SÜRECİ

adsense onaylatma süreci
adsense onaylatma süreci

Adsense için gerekli kriterleri yerine getirdiyseniz. Adsense onay süreci ortalama olarak 48 saat içinde gerçekleşir. Birinci red cevabında sorunun ne olduğunu zaten google size bildirecektir. İkinci adsense onaylatma sürecine girdiğinizde gerekli düzenleme ile aynı hata ile karşılaşmazsınız.

İçerik sayısınız en az 50 civarı, ortalama makale uzunluğu ise en az 300 kelime ile sınırlı olmalıdır. Herhangi bir kategori açıp kategorinin içinde hiç bir yazı bulunmaması onay sürecini yine olumsuz etkileyecektir.

Misyon, Vizyon sayfası haber siteleri ve benzerleri siteler için büyük önem arz etmekte. Hatta Künye sayfası olmayan bir haber sitesinin adsense onayı alması çok zor olacaktır. Sitenizin kategorisine göre gerekli sayfa düzenlemeleri yapılmalı.

Site içi tasarım biçimi ve makale konuları her site için aynıdır.

Adsense onaylatmak için adsense politikalarını dikkatlice okuyun. Size rehber olacak en iyi kaynaktır. ADSENSE ŞARTLARI, ADSENSE POLİTİKALARI

Adsense onaylatma işlemleri bu kadar. Hepinize bol adsense reklam kazançları

10 Eylül 2017 15:11:24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir