Web Kullanımı

Adsense Pin Kodu Gelmedi Sebebleri ve Çözümleri

Adsense pin kodu gelmedi ise sebepleri neler ? Adsense pin kodu neden gelmez ? Küçük bir araştırma ile adsense pin kodunun neden gelmediği hakkında detaylı bilgilere sahip olalım. Adsense pin kodumuz hala gelmedi ise neler yapabiliriz ? İnternetten para kazanmak için en iyi reklam ağı pin kodu sorunları, Tüm soruların cevabını arayanlar okumaya devam edelim.

ADSENSE PİN KODU İSTEME

Adsense hesabına uzun süredir girmiyorum. Son girdiğimde hesap doğrulanmadı gibi bir uyarı ile karşılaştım. İşleme tıkladığımda pin kodu istiyordu. Hemen adres bilgilerimi güncelledim. Güncellemenin ardından adres değişikliği hemen görünmedi. Bir gün sonra yeni adresim hesabımda aktif oldu. Adres bilgilerini doldururken en küçük ayrıntıya dahi dikkat ettim. Posta koduna kadar tek, tek özenle girmeme rağmen birinci pin kodu istememin üzerinden 7 hafta geçti ve pin kodu gelmedi. Tekrar pin kodu istedim. 4 haftayı geçmesine rağmen yine adsense pin kodu gelmedi.

ADSENSE PİN KODU NEDEN GELMEDİ

Bu kadar zaman sabırla bekleyip pin kodunu alamamış olmam beni bir araştırma içine sürükledi. Araştırmamda bazı bilgiler edindim. Adsense pin kodunun gelmesi için hesabınız da en az 10 dolar olması gerekiyormuş. Benim hesabımda 10 dolar yok. O yüzden gelmediğini öğrendim. Şuan makaleyi yazarken 1 Dolar = 3.5 TL civarında bir rakam. Buda 35 TL gibi bir rakama denk geliyor. Hesabımda en az 35 TL olması durumunda adsense pin kodu gelmesi gerekiyor. Tabi bu durum döviz kuruna göre değişiyor.

HESABINDA ÖDEME EŞİĞİNİ GEÇEN KİŞİLERİNDE PİN KODU ALAMADIĞINI ÖĞRENDİM.

Bir işi araştırayım derken diğer sorunları da araştırmış oldum. 35 TL rakamı geçen kişilerin bazıları pin kodunu alırken bazıları alamadığını çeşitli forumlarda belirtmiş. Böyle bir duruma düşen okurlarım var ise mail yolu ile adsense hesabını doğrulamaları gerekiyor.

Mail atmadan önce pin kodunu 3 defa istemeniz gerekiyor. Birinci zaten otomatik istenmiş oluyor. Sizlerin el ile 2 kez daha isteyip gelmemesi durumunda google’a mesaj atıyorsunuz. Attığınız mesaj da bazı dosyaları göndermeniz gerekmekte. Dosya eki olarak.

  • Kimlik Fotokopisi (Arkalı Önlü)
  • İkametgah belgesi

Bir tarayıcı ile elektronik ortama 2 belgeyi aktarıyoruz. adsense-tr@google.com verdiğim mail adresine dosya ekleriyle beraber 3 kez pin kodu istememe rağmen pin kodu elime ulaşmadı. Ekte gönderdiğim bilgiler ile hesabımı aktif etmenizi rica ediyorum şeklinde derdinizi açıklayıcı anlatmış bir mail ile 48 saat içinde pin kodu olmadan hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Mail atarken unutmayın

  • Yayıncı kimliği
  • Adsense hesabınıza bağlı e-posta adresi

Bilgilerini de mail de göndermelisiniz.

Eğer ben mail ile yaz çiz uğraşamam diyorsanız. Google adsense hesabınızdan 2. pin kodunu istedikten 4 hafta geçmesine rağmen Adsense pin kodu gelmedi ise, İşlem menüsü altında bu forumu doldurun kısmı açılacaktır. Ama en az iki kez adsense pin kodunu istemeniz gerekiyor o butonun aktif olması için. Oraya tıklayarak gerekli alanları eksiksiz dolduruyoruz. Kimliğinizi doğrulayıcı bir belge yüklemeniz gerekiyor. Kimlik fotoğrafı, İkametgah gibi resmi belgeler olabilir. Gerekli adımları uyguladıktan sonra hesabınız yine 48 saat içerisinde aktif oluyor.

 

 

 

18 Ağustos 2017 10:03:38

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir