Web Kullanımı

Arkadaşım Nerede Anlık Konum Nasıl Öğrenilir? Hemde Canlı Takip Yapın

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Arkadaşım nerede diye aramak yerine gelişen teknoloji ile arkadaşlarınızın konumunu bulmak daha kolay hale geldi. Bir kaç yöntem ile arkadaşlarınızın tam konumunu bulmak mümkün. Eğer konumları mobil telefonlarında açık ise arkadaşınız dünyanın neresine giderse gitsin yerini bileceksiniz. Arkadaşım nerede? Nasıl öğrenirim? Bana yakın olan arkadaşım var mı? Artık tek tek alo kanka neredesin demeye gerek kalmayacak. 🙂 O yöntemlere yüzeysel olarak değinelim.

SNAPCHAT İLE ARKADAŞLARININ NEREDE OLDUĞUNU GÖRMEK

Snapchat Snapmap özelliğini ekledikten kısa süre sonra kullanıcılar arasında hızla kullanılmaya başladı. İsteyen kişiler telefonundan bulunduğu konumu paylaştığı gibi ne yaptığını da paylaşıyor. Anlık olarak arkadaşlarınızın yerini Snapmap üzerinden görebiliyorsunuz. Android cihazlarda kullanılan bu özellik diğer dev uygulamaların önüne geçerek popülerliğini artırdı. Uygulamanın tutulması üzerine diğer uygulamalarda bu özellik için çalışma başlatarak aktif hale getirdiler.

Snap Map ta arkadaşım nerede özelliğini kullanabilmek için arkadaşınızın bitmoji hesabının olması şartı aranıyor.  Yapmanız gereken sadece kamera bölümünden arkadaşınızın üzerine dokunmak olacak. İsteğe göre konum kapatma gibi özellikleri de yer alıyor. Sadece arkadaşlarınız, Sadece belirlediğiniz kişiler, şeklinde konumunuzu kimlerle paylaşmak istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

FACEBOOK İLE ARKADAŞLARININ NEREDE OLDUĞUNU GÖRMEK

Hemen, hemen herkesin telefonunda facebook uygulaması yüklü. Facebook uygulamasının çevrenizdeki arkadaşları görme ve konumunu paylaşan arkadaşlarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygulama üzerinde üç çizgiye tıklamak. Açılan menü altında Yakındaki arkadaşlar sekmesine tıklayarak çevrenizdeki arkadaşlarınızı görmek olacak.

Siz özelliği aktif ettiğinizde tüm arkadaşlarınıza bildirim gidecek. Atıyorum Hasan Ankara’da şeklinde bildirim gidecek. Eğer konumunuzu paylaşmak istemiyorsanız. Ayarla bölümünden yine özelliği belirli kişilerle paylaşmak mümkün.

  • Yine Üç çizgi simgesine dokunun.
  • Yakındaki arkadaşlar butonuna dokunun.
  • Ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Listelerden hangi arkadaşınızla yerinizi paylaşmak istiyor iseniz. Kişiye özel tercihler yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için FACEBOOK KONUM yazısını okuyabilirsiniz.

GOOGLE İLE ARKADAŞIM NEREDE

Google yine bundan da eksik kalmayarak gerçek zamanlı konum paylaşma özelliğini aktif etmiş durumda. Arkadaşlarınızla konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşabilecek. Sizde arkadaşlarınızın nerede olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz.

  • Kendinize bir gmail hesabı açın.
  • Konumunuzu paylaşmak veya konumlarını görmek istediğiniz arkadaşlarınızı kişilere ekleyin.
  • Telefonunuzdaki haritalar uygulamasında gmail hesabınız ile oturum açın.
  • Menü ye tıklayarak konum paylaşımı – Kişi ekle  seçeneğini takip edin.
  • Ne kadar süre ile konumunuzu takip edebileceğini girin.
  • Yerinizi görmek istediğiniz arkadaşları seçerek Paylaş butonuna basmanız yeterli.

Ne gibi bir kolaylık sağlıyor derseniz. Bir misafiriniz uzak yoldan geliyor. Nerede olduğunu anlık olarak böylece takip edebiliyorsunuz.

Artık teknoloji bu kadar ilerlemişken arkadaşım nerede diye düşünmenize gerek kalmayacak.

Bir önceki konumuz olan KONUM NASIL ATILIR konusu da ilginizi çekebilir.

 

 

 

 

1 Ocak 2019 11:29:55

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir