Seo Teknikleri

Backlink Al Sistemi Ne Kadar Doğru ?

Bu yazıyı 7 dakikada okuyabilirsiniz.

İnternet ortamında gezerken bu yazıya denk gelmeniz çok şanslı olduğunuzun göstergesidir. Çünkü backlink al saçmalığına bir son vermek istiyorum. Arama motoruna Backlink al yazdığımda o kadar çok makale buluyorum ki Bazıları gerçekten de işe yarar ama gördüklerimin bir çoğu siteyi çöplüğe dönüştürmekten başka hiç bir işe yaramaz. Şimdi o konulara değineceğim. Backlink alma konusunda acı tecrübelerimi sizlerle paylaşıp link saçmalığına son vermem gerektiğini düşünüyorum. Daha doğrusu mecbur bırakıldım. Artık şu top listlere ekle siteleri falan aldı başını gidiyor. Etkisi oluyor gibi gözükse de bir süre sonra siteye zarar getiriyor. Çünkü o site zamanında başka bir site idi. Adam siteyi çeviremeyince hemen toplist sitesi yapıyor o şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Başarılı da oluyor. Link konusunda tecrübesiz kişi sayısı o kadar fazla ki nasıl başarısız olsun. Sadece link çıkışı yapan bir site sizce arama motorları gözünde ne kadar değerlidir ? Hiç değeri yoktur değil mi ? İşte bu konuları ele alıp link saçmalığını size anlatmak ve etkili backlink nasıl alınır ? Konusunda detaylı bir açıklama yapma gereği duyuyorum.

BACKLİNK AL SİTELERİ (TOPLİSTLER)

Arama motoruna backlink al yazdığımız zaman bir sürü toplist site ile karşılaşıyoruz. Toplistlerden backlink almalımıyız ? Alınması gereken devasa yerler olsa da bir çoğu başarısız. Siteye zarar getiren türdendir. Aslında Site kalitesine baktığınız zaman Toplist sitesi gerçekten de kaliteli gözüküyor. Sebebinin bir tanesi şu şekilde gerçekleşiyor. Daha önce bir sağlık sitesi veya haber sitesi gibi konularda yayın hayatı yapan site. Belli bir süre sonra yöneticisi tarafından Link sitesi haline dönüştürülüyor. Daha önce ki aldığı Google değeri bu sebepten size kaliteli gözüküyor. Siz dizine siteyi eklediğiniz zaman güzel bir link almış oluyorsunuz ve hemende etkisini görüyorsunuz. O iştah ile beraber ne kadar link sitesi varsa eklemeye devam ediyorsunuz. Belirli bir süre sonra link sitesi o kadar çok siteye link çıkışı sağlıyor ki kalitesi git gide düşüyor. Hatta google dan ceza yiyor. Sizler de sitem çok iyi gidiyordu. Artık gerilemeye başladı diye yakınmaya başlıyorsunuz. Benim  içinde haber sitesinde yakındığım olmuştu. Bu yakınmaya artık son vermek istiyorum. Çünkü o kadar emek veriyoruz ki bir siteyi iyi yerlere getirebilmek için sonra bir çırpıda yok oluyoruz. Tüm emeklerimiz gidiyor.

TOPLİST SİTELERİNDEN LİNK ALMAK DOĞRU MU ?

Bir toplist durumu da şöyle direk olarak link sitesi açılıyor ve çeşitli forumlarda link al siten uçuşa geçsin gibi cümleler ile bizi cezbediyorlar. Bizde hemen atlıyoruz haliyle. Hele ki sitemizin trafiği az ise direk atlıyoruz belki etkisi olur diye. Ekliyoruz  ve sitemiz olduğu yerde sayıyor. Olduğu yerde sayması yine iyi Link çıkışı çoğaldığı için bize bağlantı veren site yine cezalı duruma düşüyor ve cezalı siteden bağlantı almış oluyoruz.

 

Şimdi Belki de şu soruyu sorabilirsiniz. Toplistler kalitesiz ise neden sıralamada rahatça yer alabiliyorlar. Bunun cevabını da vereyim. Çünkü sizin sitenizi kendi dizinlerine eklemeleri için size bir takım kod parçacıkları veriyorlar. Sitenize o kodları entegre etmenizi istiyorlar. Yani karşılıklı backlink olayı oluyor. Adam sizin kaliteli siteden link çıkışı aldı artık kendisi tabi ki belli bir süre kaliteli bir duruş sergileyecek. Link sitesi kalitesini zamanla kaybederek sizin sitelerinize zarar verecek.

Uzun süre kaliteli olarak yayın yapan link siteleri de var. Arama motorları neden bunları hala fark edemiyor ? İşte dananın kuyruğu burada kopuyor. Çünkü adam google webmaster araçlarını çok etkin kullanıyor. Kalitesiz sitelerden gelen linkleri reddediyor. Böylece uzun süre kaliteli site olarak kalabiliyor.

Diğer bir kaliteli gözükme nedenleri ise çeşitli forumlar da backlink al diye konu açıyorlar. Dev forumlarda açtıkları için bu konuları ve tık fazla olduğu için google gözünde oldukça önemi bir link sağlamış oluyor link siteleri. O yüzden toplist sitelere sitenizi eklemeyin. Kısa süreli iyi gözükebilir sonu hüsrandır.

FORUMLARDAN ALINAN LİNKLER ETKİLİ Mİ ?

Forum sitelerinden alınan linkler kalitelidir. Bununda bir kriteri var ama her aldığınız link kaliteli değildir. Forum siteleri en kolay link alabileceğimiz sitelerdir. Önemli olan doğru bir şekilde alabilmek tabi ki yanlış alınan link hiç bir işe yaramaz. Belki de yine zarar bile verebilir. Nasıl zarar verebilir kaliteli bir forumdan alınmış link diye düşünebilirsiniz. Sebebini açıklayacağım.

Sürekli güncel olan ve kaliteli bir foruma girdik. Nasıl backlink alınır. Hemen gördüğümüz yere linki yapıştırarak mı ? Eğer bunu yaptı iseniz hatalı bir link çalışması ile karşı karşıyasınız diyebilirim. Doğru zaman da link verin. Atıyorum forumda biri site hızı konusunda konu açtı ve sitesi kasıyor. Yardım istedi. Eğer sitenizde site hızlandırma konusu var ise kardeşim şu yazıyı oku. Mutlaka yararını görürsün de ve linki bırak. Forum kaliteli olduğu için Site hızlandırma konusu arama motorlarında tepede olacaktır. Site hızlandırma diye arama yapan kullanıcılar. O foruma giriş yaparak sizin sitenin linkini görecek ve sitenize trafik sağlamakla beraber etkili bir backlink almış olacaksınız. Çünkü arama motorları diyecek ki Bu forum üzerinde şu siteye sürekli trafik gidiyor. Link kaynağı ise şu konu da var. İyi o zaman bu bir google backlink olsun diyebilecek. En etkili linki almış olduk. Eğer herhangi bir yere yapıştırsa idik linki ne olacaktı orada boş boş duracaktı değil mi ?

Maddeler haline getirelim o zaman bunları; 

  1. Link alınan forum güncel ve kaliteli olsun
  2. Hack forumlarından link almayın ( Keza adsense bile bu forumlara reklam vermiyor)
  3. Forumlara link koyduğunuzda insanlar o linke tıklayarak sitenizde uzun süre kalsın
  4. Bir foruma sürekli link koyup sürekli link çıkışı sağlamayın
  5. Linki profilinize koyacaksanız o forum sitesinde aktif olun insanlar sürekli görsün ve tıklasın
  6. Sadece tanıtım yazısı için herhangi bir foruma üye olup  link almayın.

Saydığım maddeleri sağlarsanız. Forumlardan kaliteli bir link alınabilir.  Aksi halde Bir işe yaramaz.

ETKİLİ BACKLİNK NASIL VE NEREDEN ALINIR ?

backlink al
backlink al

Aldığımız linklerin kaliteli olabilmesi için tıklanabilir olması gerekiyor. Hiç bir tıklama almıyor ise çevremizden bir kaç kişiye o link üzerinden siteye gitmelerini söylemek en azından havuzu damlatarak doldurmaya yol açar. Sonuçta dolar ama. En etkli backlink almanın bir kaç tüyosunu da vermek istiyorum. Hürriyet gibi büyük haber sitelerinin yazar kafe gibi seçenekleri var oraya üye olup. Güzel bir makale yazarak. Sitemize link çıkışı sağlayabiliriz inanılmaz derecede ziyaretçi gelecektir yeter ki konu kaliteli olsun. Bu tür büyük haber sitelerinden link almak oldukça zordur. Mesela ilk önce takılacağınız kısım 3 tip üyelik vardır. Sizin siteniz en üst düzeyde ki standartlarda kayıt olmayı başaramaz ise site makale yazmanızı kabul etmiyor. En büyük sorun da bu zaten. Başarılı olursanız çok güzel bir link çıkışı ve ziyaretçi kitlesi sizi bekliyor olacaktır.

 

 

Wiki sitesinden link almayı deneyin oraya da üye olarak makale yazmanız gerekiyor. Makaleniz yine kaliteli olmalı ve İnternet ortamında yazdığınız makalenin kesinlikle ihtiyaç olması gerekiyor. Binlerce kez aynı konu üzerine yazılmış olan konular büyük olasılıkla kabul edilmeyecektir. Dünyanın en büyük sözlüğü olarak kabul ediliyor. Bu kabul görüldü ise oradan alacağınız linkin ne kadar kaliteli olacağınız siz düşünün artık. Bir o kadar da sitenize trafik sağlayacaksınız. Sitenizi makalede kaynak olarak göstermek yeterli olacaktır. Dilerseniz anahtar kelimelere makale içinde link verebilirsiniz.

 

backlink al

RAKİPTEN BACKLİNK

En zor olanlardan birisi demek yanlış olmaz. Kim kendi rakibine link verir ki ? Ama hızlıadam.com buna bir çözüm getirmiş ? Çok zekice bir hareket yaparak tüm rakiplerden backlink almış. Bu zekasının karşılığı olarak gördüğünüz gibi benden de link aldı. Ne yapmış bu adam ? Gitmiş rakip sitelere en iyi bloglar diye konu açmış ve blogları orada sıralayarak rakiplerin gönlünü almış ve kendi konusu üzerinde olan hemen hemen tüm sitelerden link almış. Arama motorları da bunun ödülünü kendisine vermiş tabi. Sizinde bu örneğe benzer bir şekilde bir şeyler bulup rakipten yani konu içeriği sizle aynı olan siteden link çıkışı sağlamalısınız

12 Temmuz 2017 20:18:45

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir