BLOG ve PARA

Bir Yıl Deliler Gibi BLOG Yazarsanız Neler Olur? Ne Kazanırsınız?

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Bir yıl deliler gibi BLOG yazarsanız hayatınızda neler olabilir. Biraz beyin fırtınası yapmaya ne dersiniz. Hiç üşenmeden hatta deliler gibi yazı yazarak hayatınıza neler katmış olabilirsiniz? Hiç düşündünüz mü? Bence düşünmediniz çünkü bende hiç düşünmedim. İnternet de yüz binlerce makale var. Neden bu kadar çoklar ne için yazıyor insanlar?

BLOG YAZARAK BİR YILIN SONUNDA NE OLUR?

Hedefimiz deliler gibi BLOG yazmak olduğu için günlük yazılan makale sayısını ele alalım. Bir insan çok kaliteli olmak şartıyla günde iki tane yazı yazma potansiyeline sahip. Günün geri kalan kısmını kendine rahatlıkla ayırabilir. Tamamen mesleğimiz yazarlık olsa daha fazlasını da yazabiliriz ama biz gazete köşe yazarı değiliz. Doğru ya onlarda günde bir yazı yayınlıyorlar. Biz iki tane söyledik. İşte bu yüzden deliler gibi yazmak oluyor konumuz. Eğer kaleminiz güçlü ve aklınızdan kelime sayısının bir sınırı yoksa günlük iki makale ile yıllık 730 yazı yayınlamış oluruz. Bir düşünün siteniz var ve ilk yılından 730 sağlam makale yayımladınız harika bir rakam değil mi? İşte bize gerek olan kısım ne işe yarayacak yazdığımız yazılar?

730 yazı sonunda sizi takip etmeye başlayan ve sizin yazılarınızı sürekli okuyan kitleye sahip olmanız çok muhtemel aranan tek şart kaleminiz güçlü olacak. Bedava dan sesinizi duyurabileceğiniz binlerce insan kazandınız. Bu BLOG yazmayanlar için amaaan ne önemi var kitlem olsa ne olur olmasa ne olur? İşte yazmaya başladığınızda o kitle sizin için çok şey ifade eder. Yeni insanlarla tanışıp size geri bildirim gönderen muhteşem bir kitle sahibi olursunuz. Gündelik hayatta sizi dinleyen kaç kişi var? Parmakla sayılabilecek kadardır eminim ki. Canınızı sıkmayın durum bende de aynı. Hepimiz böyleyiz. İşte kitle sahibi olmak sizi bu yüzden farklı yapıyor. Sizin düşüncelerinize ortak olanlar sizi desteklerken olmayan kişiler ise sizi araştırmaya düşündürmeye sevk ediyor. Araştırarak öğrenmek gibi güzel bir şey bulunamaz.

HANGİ KONUDA YAYIN YAPARSANIZ O KİTLE SİZİ BULUR

Bir BLOG sitesi açtıktan sonra ilgi alanınız ne ise onun üzerinden devam ettiğiniz sürece ilgi duyduğunuz konu hakkında meraklı olanlar uzman olanlar sizi bulacaktır. Siz konunuz dan sapmamaya çalışın yeter. Hayatta en çok neyi seversiniz? Bu yüzmek, Koşmak, Müzik dinlemek her şey olabilir. Sizle aynı konulara meraklı insan kitlesinin içinde olmak ve onlarla konuşabilmek güzel olurdu sanırım. O yüzden ilgi duyduğunuz yada ehli olduğunuz konuda yazı yazın. Bir yıl BLOG yazdıktan sonra sizle aynı duyguları besleyen insanlarla iç içesiniz. Onlar size bir şeyler öğretirken sizde bildikleriniz onlara aktarabilirsiniz.

YAZI YAZMA VE KONUŞMA YETENEĞİNİZ ARTAR

Yazı yazarken cümleleri beyninden oluşturmak insana o kadar katkı sağlıyor ki. Gündelik hayatta iki cümleyi bir araya getiremeyen yada etkileyici konuşma tarzını hiç yapamayan kişiler olabilirsiniz. Hiç sorun değil! Yazdıkça kaleminiz güçlenecek. Konuşmanız da aynı orantıda daha etkili daha pürüzsüz olacak. Ah bilseniz şu dil nelere kadir! Karşı insana yaptıramayacağı yok. Bu konu hakkında sözümüz de var neydi

“Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır”

İkna kabiliyetiniz artar. Bu insanlar için muhteşem olur.

MADDİ BOYUTTA NE KAZANIR NE KAYBEDERSİNİZ. 

Bir BLOG açmanın maliyeti olduğunu ve bu maliyeti nasıl karşılayacağınız belki aklınıza gelmiş olabilir. Siz sormadan ben söyleyeyim. Bir BLOG açmanın maliyeti yaklaşık 80 lira civarındadır. 1 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Yılın sonunda yine 80 lira verip yolunuza devam edebilirsiniz. Tek maliyetiniz bu kadar olacak. Para verip üst seviyelere çıkarmak istemediğiniz sürece kendi halinde BLOG sitelerinin ücreti aşağı yukarı böyle.

Ne kazanırsınız? 730 makaleyi gerçekten de güzel yazarsanız sitenizi ziyaret eden kişi sayısı kadar para kazanırsınız. Bunun ayrıca tanıtım yazıları kısmı falan var oradan da bir hayli para kazanırsınız. Para kazanmak için bir kaç unsur var.

  • Sağlam makale yazacaksın.
  • Yazdığın makale SEO uyumlu olacak. (Bakınız Hit getirecek makale nasıl yazılır.)
  • Her konudan değil sadece bir konu üzerine yazacaksın.
  • Biraz SEO bileceksin.

Ayrıca SEO hakkında yazılar yayınlıyorum. Takipte kalmanız yeterli olacaktır. Bir yıl deli gibi BLOG yazmak belki de daha sonraki yıllara mutlu girmenizi sağlar.

4 Eylül 2018 16:13:41

2 Yorum

  1. Yazı için tesekkur ederiz. Aranma hacmi için hangi online araçları kullanabiliriz, en doğru tahmin ve sonuç veren hangisi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir