BLOG ve PARA

Blogumdan Ne Zaman Para Kazanabilirim

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Blogumdan Ne Zaman Para Kazanabilirim ? Aylar oldu veriyorsun gazı da biz ne zaman blog yazılarımızdan para kazanmaya başlayacağız? Artık yaz, yaz sıkıldık. On ziyaretçi, üç adsense reklamı, yerlerde sürünen bir gelir potansiyeli dahi yok. Ne zaman şu paranın ucundan göreceğiz? Diyorsunuzdur. Bir önceki yazılarımda BLOG yazarak güzel gelirler elde edebileceğinizi bir çok kez vurguladım. Aylar geçmesine rağmen gelir elde edemeyen kişiler artık ne zaman kazanacağız sorusunu sormaya başladılar bile. Soruya soruyla karşılık vereyim.

  • SEO yazılarımı ne kadar takip ettiniz?
  • Günde kaç makale eklediniz?
  • Eklediğiniz makaleler insanların aradığı ve işine yarayan yazılar mı?

Bunlara cevabınız koca bir HAYIR ise blogculuğu tekrardan gözden geçirmenizde fayda var.  EVET ise devam edelim.

BLOGDAN PARA KAZANMA SÜRECİ

Süreci hızlandıracak bir kaç yöntem var. Eğer sabırsız bir yapınız varsa blogdan daha kısa sürede gelir elde edebilirsiniz. Sosyal medyada reklam yapabilir Blogunuz ile ilgilenen kitleye kısa sürede ulaşabilirsiniz. Adwords’da reklamlar yayınlayabilirsiniz. Herhangi kaliteli bir sitede tanıtım yazınızı yayınlatabilirsiniz. Bunların hepsi bir bütçe ile gerçekleşmekte. Televizyon reklamlarında dahi bir sitenin reklamları yapılıyor. Sizden yıllar sonra kurulmuş bir site nasıl oluyor da sizin önünüze geçebiliyor? Anında internetteki payını almaya başlıyor. Sitenizi televizyon reklamlarına verecek kadar paranız yoksa zaman paranın yerini alabilir.

500 TL bütçe ayırarak bir çok tanıtım yazısı alabilirsiniz. Sadece 500 TL ile inanılmaz derecede blogdan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. 500 TL bütçede mi yok ? Yine zamana ihtiyacınız var demek ki. Bende içinde dahil olmak üzere bütçe basmadan saatte 50 km hızla gidebiliriz. Para basan kişiler ise yanımızdan 150 km hızla bizi sollayacaklar. Önemli olan geçiş şiddetinin rüzgarında savrulmamak. Yukarıda ki maddeleri tam anlamıyla yerine getiriyor iseniz. İhtiyacınız olan tek şey zaman.

BLOG yazarlarının her zaman söylediği bir şeydir. “Sabır, emek ve zaman” Çoğu yazarların hikayesine bakıldığında 1 yılını dolduran sitelerin aylık 300-500 TL kazanmaya başladığını görürsünüz. İkinci yılına yaklaşan siteler asgari ücretin biraz üzerine çıktıklarını söyler. 300-500 TL kazanmaya başlayan blog yazarları genelde bir aylık kazancını reklamlara yatırır. Bugün bakın adwords reklamlarına para kazanmaya başlayan sitelerin reklamları hep yayında olur. Her yerde övgü içinde makaleler yayınlanmaya başlar. İşte birinci yıldan itibaren kazandığı 500 TL paranın İkinci yıl asgari ücreti geçmenin yolu orada saklı. Belli bir seviyeye gelene kadar emek verip elde edilen gelir ile bir anda hızla yükseliyor. Arap atı gibi sonradan açılıyorlar. 🙂

Yukarıdaki söylediklerime mutlaka evet demelisiniz;

Evet demek yetmiyor. Siz evet diyebilirsiniz. Ne kadar doğru yaptığınız çok önemli. Ziyaretçi yok adsenseden şuan için nasıl kazanırım site oldu 6 aylık 3 ay sonra doğumu yaklaşacak. Kırkı çıkacak falan. 1 yılda o kadar kazanamam demeyin. Çünkü site gelirleri sadece adsenseden ibaret değil. Şuan okuduğunuz bu blog var ya aylık nereden baksanız 20 kişiden tanıtım yazısı teklifi alıyor. Tanıtım yazılarının fiyatlarına bakın. Sadece başka bir site sahibinin isteğini yerine getirmem ile ne kadar kazandığını buldunuz mu? Sanırım beni ifşa ettiniz. 🙂 Şuan site 5 aylık ve ben  tanıtım yazısı geçmiyorum. 1 yıl dolana kadar öyle bir şey yapmaya da niyetim yok.

ÖZET

Blogumdan Ne Zaman Para Kazanabilirim ? sorusunun cevabı paranız varsa bir yıl dolmadan kazanabilirsiniz. Param yok sadece el emeği göz nuru olacak diyorsan. Birinci yıl ettiğin emekleri ikinci yıl toplarsın. topladığın ikinci yılın hasılatını üçüncü yıla hazırlık için harcarsın. üçüncü yılına geldiğinde herhangi bir aksilik çıkmazsa google spam gibi aylık 10000 TL kazanmaya başlarsın.

İşin doğrusu sadece tek başına emek ederek o kadar kazanmak çok zor bin siteden biri çıkar öyle ona da “Yürü ya kulum” denmiştir.

10 Kasım 2017 19:42:25

2 Yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş. Özellikle blog yazmaya başlayan herkes ilk aydan para kazanmak istiyor fakat bana göre maalesef blogda böyle bir durum yok. Zaman geçtikçe gelirin artması bana göre daha önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir