Seo Teknikleri

CSS Kodlarını Ekranın Üst Kısmından Kaldırma

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Javasciript css kodlarını ekranın üst kısmından kaldırma uyarısı alıyorsanız. Site hızı için büyük bir kayıp yaşıyorsunuz demektir. Çoğu kişi bu işlemi 50 TL gibi bir ücret ile yapar. Ben bugün kendiniz nasıl yapacağınızı anlatacağım. Site hızı Google’nin en önem verdiği kriterlerin başını çekiyor. Eğer yavaş bir siteye sahipseniz. Derhal düzeltmek gerekiyor. Üst sıralara çıkmak için site içi SEO yu elimizden geldiğince iyi yapmamız gerekecek. Site hızını etkileyen bir çok unsur vardır hepsine tek tek ayrı makalelerde değineceğiz. Bizim sorunumuz JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmından kaldırma hatasını yok etmek. Bakın 50 TL fiyat biçtikleri bu işlem ne kadar basit kod parçalarıyla yok oluyor.

JAVASCİRİPT VE CSS KODLARINI EKRANIN ÜST KISMINDAN KALDIRMA KODU

// Send the footer CSS and JS sources (muslumbaser)
remove_action('wp_head', 'wp_print_scripts');
remove_action('wp_head', 'wp_print_head_scripts', 9);
remove_action('wp_head', 'wp_enqueue_scripts', 1);
add_action('wp_footer', 'wp_print_scripts', 5);
add_action('wp_footer', 'wp_enqueue_scripts', 5);
add_action('wp_footer', 'wp_print_head_scripts', 5);

Yukarıdaki verdiğim kod ile bu sorunu tamamen kaldırabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı da anlatacağım. WordPress kullananlar için anlatalım wordpress kullananlar bu işlemi çeşitli eklentiler ile de yapabilir. Çoğu kez ise siteyi hızlandırayım derken bozulmalar meydana gelir. En iyisi el ile yapmak.

wordpress kullanıcıları sitelerini hızlandırmak için ftp hesabınıza bağlantıyı ister filezilladan ister hosting aldığınız firmanın yönetim panelinden giriş yaparak şu adımları takip edin. Wp contentThemes – içerisindeki kullandığınız temaya girin. functions.php yi bulun üzerine sağ tık yaparak düzenle deyin.  <?php kodunun hemen altına yukarıdaki verdiğim kodları yapıştırıp kaydedin. İşlem bu kadardır. Artık sitenizde css kodlarını ekranın üst kısmından kaldırma uyarısı almayacaksınız.

İşleminiz bittikten sonra GOOGLE SİTE HIZ TESTİNİ kullanarak hatanın düzeldiğini kontrol edebilirsiniz. Diğer bir makalemde siteniz hızlı olsun mümkünse jet gibi olsun demiştim. İşte site hızlandırmak için yapılan ilk adımdan birisi. Google da üst sıralara çıkmak için yazmış olduğum YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SEO yazımı tekrar okuyabilirsiniz.

Ve işte mutlu son bu sonucu hep beraber beni takip ederek yakalayacaksınız görmek istediğİniz site hızı bu değil mi ? Hemen iştahınızı kabartayım.

css kodlarını ekranın üst kısmından kaldırma
Site hızlandırma

Hepimizin görmek istediği sonuç bu değil mi ? bu sonuca ulaşmak için takip de kalın.

11 Temmuz 2017 06:14:04

4 Yorum

 1. Oluşturmayı önleyen javascript ve css kodlarını ekranın üst kısmında ki içerikten kaldırın bu yazıyı görmekden artık bir hal olmuştum. Bu yazıdan sonra sorun çözüldü teşekkür ederim.

 2. merhaba uygulamayı yaptım fakat woocommerce urunler gorunuyor ama urun ıcıne gırdıgımde resımler loder donuyor yanı resım acılmıyor yardımcı olurmusunuz mobıl hızı pagespedd de 65 yukarsına bır turlu cıkaramadım ne yaptıysam

  ayfanızda oluşturmayı engelleyen 6 tane komut dosyası ve 23 tane CSS kaynağı var. Bu durum, sayfanızın oluşturulmasında gecikmeye neden oluyor.
  Sayfanızda ekranın üst kısmındaki içerikten hiçbiri aşağıdaki kaynakların yüklenmesi beklenmeden oluşturulamadı. Engelleyen kaynakları ertelemeyi veya eşzamansız olarak yüklemeyi ya da bu kaynakların önemli miktarda bölümünü doğrudan HTML’de satır içi yapmayı deneyin.
  Oluşturma engelleyici JavaScript’i kaldırın:

  1. Merhaba;
   Mobil site hızınız anladığım kadarıyla fazla fazla eklenti yüzünden yavaşlamış. Verdiğim kodları mobil temanız içinde uygulayın. w3 total cache eklentisi var sanırım sitenizde ağır bir program ve sürekli kasmaya neden oluyor. fazlalık eklentilerden kurtulmanızı öneririm.
   w3 total cache yerine lite speed cache yi öneririm. Bende kullanmaktayım sunucu yanıt süresine olumlu etki edecektir. css küçültme işlemi içinde yine konum mevcut sitenizde css yayını optimizasyonu eksik gördüm buradan bakabilirsiniz
   Ücretli ve ücretsiz destek vermemekteyim. Çünkü blog yazarak özel sektörde çalışıyorum ikisi birden olunca vakit kalmıyor. Boş vaktim olsa seve seve yardımcı olurdum kusura bakmayın bu hususta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir