Web Kullanımı

Dünyada ve Türkiye’de Kaç Site Var ? 2017

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Hiç dünyada ve Türkiye’de kaç site var ? Düşündünüz mü ? İnternet de gezerken aradığımız her bilgiyi rahatlıkla bulabiliyoruz bunun nedeni ise dünya üzerinde kurulan sitelerin fazla olmasıdır. İş yerleri kendi sitelerini zorunlu olarak oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra kişilerde kendi sitelerini kolaylıkla oluşturduğu için her yıl yüz binlerce site kuruluyor. Yayıma giren sitelerin büyük çoğunluğu aktif olarak faaliyet göstermediğini belirtmek isterim. İş yerleri kendi tanıtımını yapmak için site oluştururlar. Kişisel olarak açılan siteler ise çoğunluk olarak site üzerinden maddi gelir elde etmek amacı ile tasarım yaparlar. Web sitesi Para kazandırır mı ? konumu okumanızı tavsiye ederim. Bir site ortalama ne kadar kazandığını tahmin edebilirsiniz. Çok büyük rakamlarda paraların döndüğünü söyleyebilirim.

DÜNYADA KAÇ SİTE VAR ?

Dünyada ve Türkiye'de kaç site var
Dünyada ve Türkiye’de kaç site var

Netcraft şirketi bu konuda önde gelen kuruluşlardan birisi 2015 yılında yaptığı araştırmalar da dünyadaki site sayısının 923.343.984 tane site olduğunu açıkladı. Haberlerde konu alan bu açıklama bir çok kişiyi şaşkına çevirdi. 923.343.984 sitenin sadece 5/1 kısmının aktif olarak faaliyet gösterdiği açıklandı. Kişisel olarak açılan sitelerin ise büyük oranda artış gösterdiğini eklemekte fayda var. 2017 yılında ise bu rakam 1.668.322.172 olarak belirlendi.

 

TÜRKİYE’DE KAÇ SİTE VAR ?

Türkiye’ de ki site sayısı da azımsanacak kadar değil şimdi söyleyeceğim rakama şaşırabilirsiniz. Hatta Türkiye’de bu kadar tasarım yapan kişi sayısı var mı ? diyebilirsiniz. Türkler’de genel olarak daha doğrusu siteden para kazanmak için yapıyorlar. Bir kişinin aşağı yukarı 5 aktif sitesi olduğunu söyleyebilirim.

Bir kişinin 5 site yönettiği Türkiye’mizde ise site sayısı 40 milyon tane Bu kadar çok sitelerden sadece 7 Milyon tanesi aktif olarak faaliyet gösteriyor. Diğer kurulan siteler hiçbir güncelleme, değişiklik, veya herhangi bir diğer faaliyet göstermiyor. Terk edilmiş siteler olarak adlandırılabilir. Dünyada ve Türkiye’de kaç site var ? sorusunun cevabına kesin rakamlar vermek yanlış olur. Çünkü bu araştırma aylar sürüyor. Bir ay içerisinde kaç tane site aktif oluyor. O yüzden rakamlar sürekli değişiyor ve net rakamı anlık olarak vermek imkansız hale geliyor.

Site kurmak kolay olduğunu söyledim. Belkide sizde bir site tasarlamak isteyebilirsiniz. O yüzden sizleri Herkes Site Kurabilir mi ? yazımı okumanızı öneririm

 

 

 

 

13 Temmuz 2017 09:19:33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir