Seo Teknikleri

Hit Artırma Yolu En iyi ve Organik Yol

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Hit artırmak için önce seo kurallarını yerine getirmemizin ardından sosyal medya ile hit artırma yoluna gitmemiz gerektiğini unutmamamız gerekiyor. En güzel hitler sosyal medyadan gelir. Etkili sosyal medya kullanan birisi olmak yeterli.

SOSYAL MEDYA KULLANIMI İÇİN ÖN BİLGİLER

Dev gibi siteler hep sosyal medya kullanıyor. Büyük haber sitelerini ele alalım günlük milyonlarca ziyaret almasına rağmen sosyal medya kullanmaya devam ediyorlar. Başarılı sitelerin arkasında sosyal medya yatıyor. Küçük çaplı siteler dahi günlük ziyaretlerini sosyal medya ile alıyor. Arama motorları üzerinden gelen ziyaretçi sayıları daha az oluyor. Bazı forumlarda gördüğünüz başlıklar mevcut. Siteyi açalı 1 ay oldu günlük bin ziyaretçim var oranlar nasıl ? Tarzında bir çok başlık mevcut. Sizler sadece başlığı okuyunca 5 aylık sitenizin o kadar trafik almadığını düşünerek eksik bir şeyler olduğunu düşünebilirsiniz.

Konuda alt yorumlara indiğinizde trafiklerin sosyal medya ile geldiğini çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Örnekler yeterli ise sosyal medyanın hit artırma etkisini ve nasıl işlediğine girelim.

SOSYAL MEDYANIN SİTE ÜZERİNDEKİ DEPREM YARATAN ETKİSİ

  • Sosyal medya kullanarak siteye ziyaretçi çekmeyi başarırsanız. Hangi sosyal medyayı kullanıyorsanız o site üzerinden kesinlikle google webmaster tools’a düşmüş olan backlinkiniz olacaktır. Facebook’dan backlink almanın yolu burada saklı aslında. Sürekli olarak facebook’dan ziyaretçi almak arama motorları üzerinde etkili bir link olduğunun ibresini çeviriyor. En popüler sosyal medyalarımız belli zaten. Ne kadar kaliteli olduklarını da biliyoruz. Ziyaretçi çekerken backlinkde kazanmış olduk. 9.2 şiddetinde sitenizde bir deprem oldu diyebiliriz.
  • Sitenize gelen ziyaretçiler Sosyal medya üzerinden geldiği için her zaman google analytics raporlarında organik olarak görünür. Arama motorlarının hepside bu durumu sever. Sıralamada gereken payı verir.
  • Bir link paylaşımında nereden ziyaretçi geleceği hiç belli olmaz. Sadece sosyal medyadan sizi takip edenler değil. Takip edenlerin arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları…. böyle uzar gider. Bin beğenisi olan sayfadan anca 100 kişi gelir diye düşünmek yanlış olur. Bin ziyaretçili siteden 10000 ziyaretçi dahi gelebilir. Bu konu başlığınızın ilgi çekiciliği ile alakalı. İlgi çekici başlık konusunda biraz daha bilgi almanızı öneririm. O yüzden İLGİ ÇEKİCİ BAŞLIK yazıma göz atabilirsiniz.
  • Bir üst maddede yer alan arkadaşlarının arkadaşları diye uzanan liste dışından da ziyaretçi gelecektir. Nasıl olacak diyorsunuz sanırım. Atıyorum facebook’da bir sayfanız var. Beğenisi hiç yok. Sizce orada paylaştığınız linkden ziyaretçi gelir mi ? Cevabınız muhtemelen sayfamı beğenmeyen birisi gelir incelerken linkimi görebilir ve hit olarak bana geri döner dersiniz. İş farklı aslında. SEO kelimesi tüm dünyada var değil mi ? Eee o zaman arkadaş ara butonuna seo yazan birisi arama sonuçlarında ilgili haberlere tıklarsa sizin paylaşımınızı görmez mi ?
  • Bence görür ve girer. Yabancı ülkelerden giriş sağlamış olursunuz. Yabancı ülkelerden gelen trafik adsense gelirinizi kat ve kat artır. Birde bağlantınızı beğendiğini düşünün arkadaşlarının arkadaşları şeklinde yabancı hit artırma yoluna girmiş olursunuz.
  • Sitenizde açtığınız yeni konuların daha hızlı index almasına yardımcı olurken açılan başlıkların sıralamasına olumlu etki edecek.

 

 

sosyal medya ile hit artırma
sosyal medya ile hit artırma

SOSYAL MEDYA TAKİPÇİ SAYIMI NASIL ARTIRIRIM

Sosyal medyada takipçinizi artırmak için sürekli olarak paylaşım yapıyor olmalısınız.

İlk başta arkadaş listenizi sayfa beğendirmeye davet etmek iyi bir yol. Arkadaşlarınızın da arkadaşlarına davet etmesi yine beğeni sayısını artıracaktır. Eğer elinizde hiç bir sayfa yok ise ilk önce sitenizin adına uygun şekilde bir profil açıp 5000 arkadaş ekleme yoluna gidilebilir. 5000 arkadaş limitine ulaştıktan sonra profili sayfaya çevirerek hali hazırda 5000 beğenili bir sayfa elde etmiş olursunuz. düzenli paylaşım ile sayısı artacaktır.

Tekrar bir profil oluşturup 5000 arkadaş eklenerek sayfaya çevirip daha sonra sayfaları birleştir yaparak 10000 sayfa beğenisi yakalayabilirsiniz. Söylediklerimi biraz araştırma ile yapabilirsiniz. 10000 beğenili bir sayfa çok cüzi bir miktar ile facebook reklamı ile beğenisi artırılabilir. Facebook’da şöyle bir mantık var.

  1. Eğer sayfa 1000 beğenili ise 10 TL ile 400 beğeni veririm.
  2. Eğer sayfa 100000 beğenili ise 10 TL ile 40000 beğeni veririm.

Mantığı ile çalışıyor. Diğer sosyal medya sitelerinde de buna benzer takipçi artırma yöntemleri var. Etiketleme gibi Onlara bu yazıda yer vermiyorum. Laf kalabalığı yapmasın diye. İstenilen bilgiye yeterince ulaştığınızı düşünüyorum.

NOT= Sosyal medya takipçi artırmak için beğeni sitelerini kullanmayın. Aktif olmayan profillerden beğeni almak bir işinize yaramayacak. Siz olsanız gerçek profili beğeni servislerine sokarmısınız ? Sahte bir profil ile yaparsınız bu işi değil mi ?

Hit artırma yolununda herkesi başarılı görmek en büyük temennim olur.   bol hitli günler.

 

 

16 Eylül 2017 14:07:45

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir