Web Kullanımı

Google Arama Sonuçlarında Resimli Çıkmak

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Google arama sonuçlarında resimli çıkmak iyi bir ziyaretçi çekme yöntemi olduğu için ne kadar çok konu başlığında resimli çıkıyorsak o kadar ziyaretçimiz artacak demektir. Arama sonuçlarında resimli çıkmak google da arama yapan kullanıcıların ilgisini daha çok çektiği için direk olarak sizin sitenize geliyor.

Arama Sonuçlarında Resimli Çıkmak
Arama Sonuçlarında Resimli Çıkmak

ARAMA SONUÇLARINDA RESİMLİ ÇIKMAK İLE ÇIKMAMAK FARKI

Böyle bir konunun kesinlikle %100 daha fazla trafik çektiği kanaatindeyim. Deneyimlerini yaşadım ve gerçekten de olumlu sonuçlar aldım. Açtığınız her konunun resimli olarak arama motorunda çıkması diğer sitelerden sizi bir adım öne çıkarıyor. Herhangi bir kelimede başa çıkmak en önemli konumuz olması ile birlikte ziyaretçileri siteye çekecek başlık, görselde burada önem arz ediyor. Birinci sırada yer alan resimsiz bir konu ile İkinci sırada yer alan resimli konuya daha çok tıklama geldiği kesin. İyi bir ziyaretçi çekmek için ilk sırada olamasak bile resimli olarak sonuçlarda yer almamız birinci sıradakini çoğu zaman alt ediyor.

GOOGLE ARAMA SONUÇLARINDA RESİMLİ OLARAK NASIL ÇIKILIR

Üzerinde ufak bir araştırma yaptım. Bazı yerlerde gmail hesapları. +google paylaşım linki ile resimli çıkmanın mümkün olduğunu yazmışlar. Yazdıkları olay benim gördüğüm kadar sadece yazarın Ana sayfası ve profil resmi ile birlikte çıkmasından ibaret. Oysaki her konu başlığında uygun görsel ile çıkmak. Eklediğimiz etiketlerin bile resimli olarak görünmesi bambaşka bir olay. Arama sonuçlarında resimli çıkmak için çaba sarf etmeyen birisi olarak nasıl resimli çıktığımı sizlerle paylaşıyorum. Önce bir örnek verelim.

Mobil aramada Reklam yerleşimi nasıl olmalı konusunda şuan ikinci sayfanın ilk sıralarında yer almaktayım. İsterseniz bir arama yaparak canlı olarak izleyebilirsiniz. Hatta etiket eklediğim bir konu olduğu için etiket linki de şuan resimli gözüküyor. Söylediklerim sadece mobil için geçerlidir.

  • Arama Sonuçlarında Resimli çıkmak için yazdığım makalelenin anahtar kelimesini belirliyorum.
  • Anahtar kelimeye uygun makale yazıyorum.
  • Anahtar kelimem başlık ile birebir uyum sağlıyor.
  • Resim adı anahtar kelime ile tam uyum sağlıyor.

Sadece 4 maddeyi yerine getiren birisiyim hayret verici bir durum ama arama sonuçlarının bir kısmında resimli olarak çıkıyorum. Herhangi bir işlem ve müdahale yapmıyorum. İşlemler ile resimli çıkmanın da mümkün olacağını pek düşünen biri değilim. Dediğim gibi sadece Ana Sayfa için yazar Profil resmi çeşitli işlemlerle eklenebilir. Konu başlıklarının resimli çıkması Tamamen google’nin elinde.

Resimli urlden çekmek yerine kendi sitenize yükleyerek yayınlamak hem seo açısından hemde Arama Sonuçlarında Resimli Çıkmak açısından önemli.

19 Ağustos 2017 13:04:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir