Seo Teknikleri

Google İçerik Sıralaması Nasıl Yükseltilir

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Sitelerin bir anahtar kelimeye odaklanıp o kelimede aynı sıra da kalması kadar yazdığı konularında aynı sırada kalması veya yükselmesi gerekmekte. Özellikle sürekli içerik giren blog yazarları, forum siteleri açılan konuların sıralamasının yüksek olması gerekmekte. Bu tür siteler zaten bir odak anahtar kelimeye değil, bir çok kelime de bir üst sırada olmaları mecburi bir durumdur. Google İçerik Sıralaması böyle önemli bir durum söz konusu teşkil ediyorken içerikleri nasıl üst sıralara çıkarabiliriz biraz detaylarına inelim.

İÇERİK SIRALAMASINI YÜKSELMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER;

Google İçerik Sıralaması
Google İçerik Sıralaması
  1. İçeriğe Backlink Almak
  2. Seo Uyumlu İçerik Yazmak
  3. Hit Getirecek Türden Makale Yazımı
  4. Konu Zenginliği
  5. Güncel Olmak

Yazdığımız 5 maddeyi kısa, kısa açıklayalım. Bilmeyenler için faydalı olacaktır. Bilenler ise 5 maddeyi okuyup işleme koyuldular bile.

İÇERİĞE BACKLİNK ALMAK

Yazdığınız bir konu başlığının aranma hacmi yüksek ve o kelimede başlıkta ilk sırayı siz almak istiyor iseniz backlink almanız gerekmekte. Sizden üst sırada olan diğer rakip siteden backlink almak daha etkili olacaktır. Rakip siteden link çıkışı sağlamak oldukça zor bir zanaat olduğu için başarısızlık muhtemeldir. Eğer ki başarısız olursanız. Diğer kaliteli sitelerden backlink alabilirsiniz. Kaliteli dediğim yerler .edu .gov uzantılı resmi sitelerdir. Bir kaç tane .edu ve google backlink konusuna gitmek için TIKLAYIN

SEO UYUMLU İÇERİK YAZMAK

Seo uyumlu makale yazmadan önce makalelerinizin özgün olduğundan kesinlikle emin olun. Seo uyumlu yazılmış özgün olmayan bir makale hiç bir işe yaramaz. Makalelerinizi kendiniz seo uyumlu yazarak özgünlüğünü test edin Makale Özgünlük testi konumda nasıl test edeceğiniz anlatıldı. Seo uyumlu makale nasıl yazılır ? hakkında bilgi almak için yine konum mevcut.

HİT GETİRECEK TÜRDEN MAKALE YAZIMI

Google İçerik Sıralaması
Google İçerik Sıralaması

Böyle bir konuyu seo uyumlu makale yazımından ayrı tuttum çünkü muazzam önemli bir konu. Google İçerik Sıralaması için ikisini birden kullanmanız çok çok önemli. Makaleler hem seo kriterlerine uygun olmalı. Hemde Anahtar kelimelerinizi desteklemesi gereken eş anlamlı veya benzer aramalara sahip kelimeleri bir arada barındırmak ile alakalı bir konu. Hit olsun ayrıca  Google İçerik Sıralaması konusundan iyi yerlerde olsun istiyor iseniz. Mutlaka ikisini birden uygulanması gereken bir konu isterseniz bir göz atın Hit Getirecek Türden Makale Yazımı

KONU ZENGİNLİĞİ

Eğer ki bir konunun rakip sitelerden daha önde olmasını istiyorsanız rakip sitenin yazdığı içeriği önce bir okuyun. Makale uzunluğu ne kadar ? Okuyuculara ne anlatmış ? Nasıl bilgi aktarmış ? Eksikleri Nedir ? Eğer eksiklerini bulduysanız şanslısınız. Yazdığı içeriği okuyarak hem daha kapsamlı bilgiye sahip olursunuz hemde eksik yönlerini bularak daha zengin bir içerik ile bir adım öne geçersiniz. Güzel bir içerik çıkararak rakibin sıralamasını elinden alabilirsiniz.

GÜNCEL OLMAK

Google artık bağırmaktan sesi kısıldı. İçeriklerinizi güncelleyin diye. Değişen teknoloji değişen kriterler sürekli olarak devam ediyor. Eğer rakip siteniz yıllar önce bir konu yazdıysa çok şanslısınız. Google taze içeriklere her zaman öncelik verir. Yok eğer sizin içeriğiniz bir yıl önce yazıldı ve sıralamada aşağıda iseniz makalenize ekleme çıkarma yaparak güncellik katarsınız. Paylaşılma tarihini de ona göre ayarlayarak rakipten öne geçebilirsiniz.

Google İçerik Sıralaması konusunda 5 maddeyi tam anlamıyla yerine getirmek hem yeni açacağınız konulara hemde eski olan konularınıza güzel sonuçlar verirken sitenizin de otoritesini doğru orantılı olarak artıracaktır.

 

 

7 Ağustos 2017 09:47:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir