Seo Teknikleri

Hacklink Yapılmalı mı ? Hacklink İle Seo

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Biraz komik ama hacklink ile backlink sağlayan kişilerin sizi saatte 400 km hızla geçtiğini en başından söyleyeyim. Nedir bu hacklink olayı ? Nasıl yapılır ? Kimler yapar ? Sizi nasıl geride bırakırlar ? Resmi sitelerden aldıkları linkleri siz bir türlü alamazsınız. Nasıl böyle bir siteden link çıkışı sağlamış diye rakibi analiz edip sizde legal yollardan link bırakmaya çalışsanız da nafile Çünkü onlar hacklinkci! Siz saatte 100 km hızla giderken onlar en az 400 km hızla yanınızdan geçiyorlar. Tabi işini iyi yapıyorlarsa.

HACKLİNK NEDİR ?

hacklink-nedir
hacklink-nedir

Hacklinkin tanımını yapacak olursak. İnternet korsanları (Şifre kırıcılar) tarafından herhangi bir sitenin Şifresini ele geçirerek istedikleri siteye yada sitelere link çıkışı sağlayan kişilerdir. Bu kişiler site yöneticisinin izni dışında yönetici sıfatıyla siteye çeşitli güvenlik açıklarını kullanarak girerler. Girdikleri sitelere ciddi zarar verebilecekleri gibi site yöneticisinin görmeyeceği bir yerine kendi sitesinin linkini yerleştirir ve çıkarlar. Yaptıkları işleme hacklink adı verilir. İzinsiz link çıkışı sağlamak denilebilir.

Site yöneticisinin görmeyeceği yer ise çok eski makalelerden bir tane kelimenin yerine içine kendi linkini koymak olabilir. Biz eskiden yazdığımız makalelerin kodlarına ne sıklıkla bakıyoruz. Hiç baktığımız söylenemez. Hacklinkci arkadaşta bu durumu çok iyi bildiği için eski makalelere link gömmek oldukça mantıklı gelir.

HACKLİNK SİTEYE ZARAR VEREBİLİR Mİ ?

Evet hacklink link çıkışı olan siteye fazlasıyla zarar verebilir ? Yukarıda 400 km hızla gittiklerini söylememin ardından bunu söylüyor olmam kafanızda çelişki yaratabilir. Durum hiçte sanıldığı gibi değildir. Hacklink yapan kişi profesyonelce koyduğu linkleri gizleyemiyor ise link çıkışı sağlanan siteye kalıcı zararlar verir. Bu da şöyle gerçekleşir. Hack ile siteye girilmiş ve yönetici koyulan linki kısa sürede fark ederek kaldırmış. Böyle bir durum siteye zarar verecektir. Çünkü google şunu anlayacak. Sitede ki link çok kısa süre yayında kaldı ya ücretli bir link çıkışı sağlandı ya da hacklink yapıldı.

Google bu durumu çaktıysa vay o sitenin haline direk spam direk olarak indexlerin silinmesi hiç affı ve acıması yok telafisi de yok böyle bir durumun.

HACKLİNK İLE SİTE YÜKSELTME

hacklink
hacklink

Siteye ne kadar zarar verebileceğiniz gibi profesyonelce yapılmış bir hacklink çalışması sitenizi roket gibi yapar. Çoğu seocular karşı olmasına rağmen ben o kadar karşı değilim. Rakipten backlink de sağlarsın. En iyi resmi sitelerden link çıkışı da sağlarsın. Daha hiç kimseye link çıkışı yapmayan resmi sitelerden ilk link çıkışını siz yaptığınız için Google webmaster tools de büyük ihtimal link çıkışı görünecektir. Neden bu kadar emin konuşuyorum. Dediğim gibi yazdığım makalelerin bir çoğunu kendim test ediyorum. Hacklink yapan birinin ağzından bunu dinlemek ikinci ağızdan dinlemekten iyidir.

Bende vietnama ait bir edu siteden link çıkışı sağladım. Dediğim gibi eski bir gönderinin içine linkimi gömerek yaptım ve linkim kalıcı oldu. Faydasını da sıralamada bariz bir şekilde gördüm. Aslında hacklink yapmak prensibim değil de ne yapayım onlarda kocaman üniversite az güvenlik tedbiri alsınlar 🙂

PARA İLE HACKLİNK SATIŞI YAPANLARA İTİMAT ETMELİ MİSİNİZ ?

Hacklink işini para ile yapan bir çok kişi var. Adı geçen kişilere internet den ulaşmak çok kolay. Şöyle hacklerim böyle kırarım linki yerleştiririm diyorlar. Kırmak girmek mesele değil kalıcı link bırakmak mesele. Adama Ana Sayfa ya sizin linki bırakıyor. Bu hiç bir anlam ifade etmez çünkü ana sayfayı admin mutlaka görür. Para ile yapılan bu iş kar yerine zarar verir. Nasıl güvenebilirsiniz ayrıca bir internet korsanına Belki işini profesyonelce yapanlar vardır ama kim onlar hiç bir fikrim yok işini en profesyonel yapan “sensin” herkes kendi işini yapmalı böyle bir konuda.

Zaten hacklink yapmaya da pek gerek yok bir çok üniversitenin veya resmi sitelerin forumları var. Oralara istediğiniz gibi link bırakabilirsiniz. Sadece Dofollow Nofollow onu ayarlamak sizin için mümkün olmuyor.

Gelelim sonuç kısmına Hacklink yapmalı mıyım ?

Evet işinizin erbabı iseniz yapın gitsin. Ayda bir adet falan yeterli olur. Linkleri eski konulara gömmeniz silinme ihtimalini de düşürür. Kesinlikle sitenize olumlu katkısı olur. Sadece profesyonelce yapmak gerekiyor.

 

 

21 Ağustos 2017 14:18:03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir