Web Kullanımı

Herkes Site Kurabilir mi ?

Herkes site kurabilir mi sorusuna hep beraber cevap arayacağız. Baştan söylemek de fayda görüyorum evet herkes site kurabilir

herkes site kurabilir mi

HERKES SİTE KURABİLİR Mİ ?

İnternet ortamı artık maddi ortama dönüşmüş durumda web sitesi kuran kişilerin büyük çoğunluğu maddi gelir elde etmek için kuruyorlar. Bazıları ise bu işten zevk aldıkları için kendi sitelerini kuruyorlar. Herkes site kurabilir mi ? Bu sorunun cevabı kişinin bilgisine bağlı olmaktadır. İyi bir web dili bilmek gerekir. Web sitesi kurmak için kod bilgisi iyi olmalıdır. Kod bilmeyen kişilerde web sitesi kurabilir. Ancak bilen ile bilmeyen arasındaki farklar zaman geçtikçe kendini iyice gösterir. Siz ne için site kuracaksınız ? Maddi gelir elde etmek için mi ? yoksa bu işten zevk aldığın için mi ? her iki sorununda cevabını merak edenler okumaya devam edebilirsiniz.
Maddi gelir elde etmek amacı ile web sitesi kurmak isteyenler en başında da söylendiği gibi kod bilgisine sahip olmaları gerekmektedir özgün ve güzel bir site tasarlayıp siteye ziyaretçi çekmek gerekir . Tüm bunları yapmak için hatasız kod yazmak ve siteye seo uygulamak gerekir.
Benim kod bilgim yok ama maddi gelir elde etmek istiyorum.

Web sitesi açabilir miyim ?

Evet herkes web sitesi açabilir kod bilginiz yok ise kod bilgisi olan birisini bulup ona yaptırmanız gerekmektedir. Yada wp mavinin blog nasıl açılır yazısından faydalanabilirsiniz. Bu işi ücretli yapan kişilerde var. Webmaster olan kişiler bazı webmaster forumlarında iş alırlar. Kişinin isteğine göre site tasarlayıp teslim ederler.
Ben zevk aldığım için web sitesi açmak istiyorum diyenler ise ücretsiz bir şekilde kendi sitelerini dakikalar içinde kurabilirler. Googlenin sunmuş olduğu blogspot gibi hizmetleri kullanarak kendi sitenizi oluşturabilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Kaliteli makaleler yazarak internet kullanıcılarının ilgisini çekerek ücretsiz kurulan web sitesinden dahi gelir elde edilebilir.
İşi özetlemek gerekirse herkes web sitesi açabilir bu kişinin ne istediğine bağlı olacaktır.

SİTE AÇTIM İLK NE YAPMAM GEREK

Sitenizi açtınız ve içerik üretmeye başladınız. Herkes site kurabilir mi? sorusunun cevabını evet açabilir diyerek. Sizde kendi sitenizi oluşturdunuz şimdi ne yapmanız gerekiyor. İlk olarak sitenizi arama motorlarına tanıtın. Google Site ekleme diye arama yaparsanız kolaylıkla sitenizi googleye ekleyebilirsiniz. Kaliteli içerikler üretin. Çeşitli forumlarda sitenizin tanıtımını yapın.  Bu şekilde sitenize site dışı seo da yapmış olacaksınız.

Sizleri Bu makalenin sonunda yeni açtığınız sitenin kaliteli olabilmesi adına YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SEO yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

24 Haziran 2017 22:26:29

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir