BLOG ve PARA

İnternetten Para Kazanma Tüm yollar Detaylı

Bu yazıyı 7 dakikada okuyabilirsiniz.

İnternetten para kazanma denilince akla gelen ilk şey yatarak evden para kazanma kelimesini akıllarda canlandırıyor. İş böyle değil aslında internetten para kazanmak ve yatma kelimesi hiç de aynı kategorilerde terimler değildir. Bazı kaynaklarda evden yatarak para kazanma yöntemleri verilmekte. İşin öyle olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Hepsine tek. tek değineceğim. İlk önce bu tür düşüncelerden kurtulmanız da büyük fayda var. Çalışmadan para kazanılmaz. Böyle sözcüğü duyan kişiler belkide siteyi şuan terk etti. Kalanlar ile devam edebiliriz. Evet! çalışmadan para kazanılmaz. İnternetten para kazanma ile yatarak para kazanma kelimesini bir araya getiren tek şey yapılan reklam çalışmaları. Şimdi o reklamlardan söz edelim.

Anket doldurarak para  kazan, Müzik dinleyerek para kazan, Bilgisayarını açık tut para kazan İnternetten nasıl para kazanacağını araştıran kişiler bu ve benzer sistemler ile karşılaşmış olmalılar. Böyle bir şey mümkün değildir. Sizlere bir gelir kapısı açmazlar. Sistemi kuran kişilere kazandırırlar sadece. Başkalarının kurduğu sistem üzerine bir şeyler yaparak kazanmanın mümkünatı kısmen yoktur. Bizim asıl konumuz olan İnternetten en doğru biçimde nasıl para kazanılır?

internetten para kazanma

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

 1. Blog açarak para kazanmak:

  En popüler ve en iyi yol olarak göze çarpması listenin başında yer almasına neden oluyor. Bir web sitesi nasıl para kazandırır? Sistemin nasıl işlediğini bilmek buna en net yanıt olur sanırım. Blog oluşturulduğunda sıkı çalışmalar gerektirir. Siteye gelen ziyaretçiler etkileşim içerisinde olurlar ve okuduklarından bilgi toplayarak potansiyel müşteri durumuna gelirler. Herhangi satıcı site sahibine bu kadar okurun var. Benim de sattığım bir takım ürün var. Müşterilerine ürünlerim hakkında bilgi verir misin? Şeklinde ticaret ortaya çıkar. Blog sahibi reklamı yapar. Karşılık olarak satıcıdan parasını alır. Müşteriler direk olarak site sahibiyle temasa geçmesi gibi google’ın sunmuş olduğu reklam ağı ile müşterisiz kalmak imkansızdır. Ziyaretçinin çokluğuna göre kazanç miktarı artacaktır. Üstelik bir blog açmak  düşünüldüğü kadar zor değildir. Nasıl olacağı hakkında ön bilgi almak için herkes site kurabilir mi? yazımı okumalısınız. Blog açarak para kazanma yönteminde para kazanmanın limiti yoktur. Eğer sisteminiz güzel tutarsa ayda binlerce lira dahi kazanabilirsiniz. Hatta sizi zengin sınıfına bile atabilir. Söylediklerim imkansız gibi gelebilir ama bu konuyu mutlaka daha detaylı araştırın. Blog yazarak para kazanma süreci oldukça uzun ve sıkı çalışma gerektirir. Sonuç başarıya ulaşırsa yatarak para kazanma fikirleri başarıya ulaşır.

 2. Makale Yazarak Para Kazanmak: 

  blog yazarak

  Eğer iyi bir yazar olduğunuzu düşünüyorsanız internetten para kazanmak hayal değil. Herhangi bir konuda uzman olabilirsiniz. Ya da iyi bir yazar duygusu ile araştırma duygusunu aynı anda yaşayan kişi olabilirsiniz. İnternette misafir yazar olarak herhangi hazır bloga yazılarınızı göndererek satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bazı site sahipleri misafir yazarlık bölümü oluşturarak makale başına 50 TL gibi ücret ödeyende var aylık 500 TL gibi fiyatlarla sürekli yazar arayanda var.  O sitelere ulaşmak için google’da misafir yazarlık gibi arama yaparak bahsi geçen siteleri bulabilirsiniz. Ya da site yöneticisine direk olarak mesaj atarak sizi işe almasını isteyebilirsiniz. Yazdığınız sürece para kazanmaya devam edersiniz. Blog yazarak para kazanmaktan tek farkı ise bir gün yazmayı bırakırsanız internetten para kazanma süreci sizin için bitmiş olur. Blog yazarak para kazanan kişiler editör alarak kazancına hiç elini sürmeden devam ederler. Blog açmanın bu yanı diğerlerine göre daha cazip kılıyor. Makale yazarak para kazanmak için diğer bir yol ise forumlarda satış yapmaktır. Yani çeşitli kategorilerde, artık en iyi neyi yazabiliyorsanız. En güzel yazılarınızı oluşturup webmaster forumlarında konu açarak elinizde kendi yazdığınız yazılar olduğunu ve makalenin tanesini 5 TL gibi bir ücretten sattığınızı belirtirseniz. Birileri çıkıp makaleyi sizden alabilir. Olaya şu gözle bakın 10 adet makale yazdığınızda 5 TL den 50 TL gibi bir ücret kazandırır. Hemde sabit makale satın alan kişilere ulaşma fırsatını da yakalarsınız. Bakın yine çalışarak para kazandınız. Yine tekrarlanması gereken bir şey var çalışmadan para kazanılmaz.

 3. Kripto Paralar: 

  Anlatacağım bu yöntem bir miktar yatırım yatırım ile gerçekleşmektedir. Yatırımın yanı sıra zaman alacaktır. İnternette çok vakit geçiren biri iseniz Bitcoin sistemini duymuş olmalısınız. Herkesin dilinde bitcoin vardır. Sürekli olarak yeni bir kripto para birimi ortaya çıkıyor. Eğer şansınız iyi gider ise kripto paradan gerçek para kazanma hayal olmaktan öteye geçer. Bitcoin ortaya çıktığında 0,xx TL den 1 adet bitcoin alınabiliyordu. Şuan tanesi 20 bin TL ve üzerinden satılmaktadır. Düşünün ilk ortaya çıktığında 500 tane almış olsaydınız ne olurdu sizce? Kimse bunu tahmin edemez ama bitcoin ile zengin olanların sayısı da azımsanamayacak kadar fazla. Piyasaya yeni çıkmış veya şuan ucuz olarak alabileceğiniz kripto paralardan alabilir. Şansınıza bağlı olarak çok yüksek fiyata satış gerçekleştirebilirsiniz. İlk cümlelere girerken yatarak para kazanmak kısmen demiştim işte kısmenler den birisi kripto paradır. Zarar etme olasılığı olduğu için yapıp yapmamak kendi tercihiniz olmalı.

 4. Borsa Hisse Senetleri: 

  Benim pek aklım ermez borsa işine ama kazananların olduğunu biliyorum. Bazı şirketler hisse satıyorlar daha sonra aldığınız hissenin değer kazanmasını bekleyip geri satışını yapıyorsunuz. Hangi sitelerin daha güvenilir olduğu hakkında da bilgim yok. Çok tecrübe isteyen, yatırım isteyen ve kaybetme ihtimali olan bir para kazanma yöntemidir. Araştırılırsa ve mantığınıza yatarsa internetten para kazanmak için diğer bir yoldur. Sistemin nasıl işlediğini bilmediğim için fazla konuşmayı doğru bulmuyorum. İsteyenler daha kapsamlı araştırıp yapabilirler.

 5. Yeteneklerinizi Pazarlayın: 

  İnternetten para kazanmak için diğer bir alternatif yeteneklerinizi satmaktır. Bu yöntem sadece belirli kişilere hitap ettiği için son sıralarda yazdım. Yoksa kripto para ve borsadan daha güvenilir olduğu aşikar. Yeteneğiniz; sesiniz güzel olabilir, İyi resim çiziyor olabilirsin, iyi fotoşop yapıyor olabilirsin. gibi uzayabilir. İyi de bunları nasıl pazarlayacaksın. Bazı siteler var. Ya da kendi reklamınızı yaparak bu alanda hizmet verdiğinizi insanlara duyurabilirsiniz. Sesiniz güzel ve gitarla şarkı söylüyorsanız. Eşlerinin doğum günlerinde ismine şarkı söyletmek isteyen kişilerin sayısı çok çok fazla. Evet bu yeteneğinizi rahatlıkla satabilirsiniz. Size bunun için 50 TL ücret ödeyende olur. 100 TL ödeyende. Artık pazarlama stratejinize kalmış bir durum. Birde resim çizene örnek verelim. İki sevgili resimlerini kara kalem olarak çizilmesini isteyebilir. Size orjinal çekilmiş resimlerini göndererek resmi kara kaleme dökmenizi isteyebilir. Bunun hayranları gittikçe artış gösteriyor. Örnekleri uzatmaya fazla gerek yok. istersen hacker ol facebook şifresi kır ücretli keyfin bilir. Bununda müşterisi çok 🙂

 6. Video Çekerek para kazanmak:

  Youtuber olanları duymuşsunuzdur. İnternetten para kazanmanın diğer yolu vlog çekmektir. Bir konuyu yazı ile yazarsanız Blog olurken video ile anlatmanıza Vlog deniyor. Vlog da bilgi aktarma gibi bir sorun yok gezdiğiniz yerleri kayda alırsınız. Yani selfie şeklinde video çekerek Youtube’da yayınlarsınız. İzleyici kitlenize bağlı olarak gelirleriniz artar. Yanlış okumadınız videolarınız izlenerek siz para kazanabilirsiniz. Bu işi sırf para kazanmak için yapanların sayısı çok fazla. İhtiyacınız olan tek şey kamera ve video çekme performansınız. Bu işe girecekseniz Youtube adsense kelimesini araştırın. Çünkü çekeceğiniz videoların arasına reklam koymalısınız. Video her izlendiğinde reklamlar gözükecek ve parayı reklamlardan alacaksınız. Oldukça etkili yöntemlerden birisi. Belki de fenomen olursunuz. 🙂 Orası hiç belli olmaz. Zaten fenomen olursanız zannetiğinizden çok para kazanırsınız.

Değerli ziyaretçilerim. Yazıyı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Yazıya başlamadan önce bazı işe yaramayan yöntemlere yer verdim. Lütfen bu tür tuzaklara düşmeyin yazdığım 6 madde dışında internetten para kazanma yolu pek mümkün değildir. Anket doldurma, Bilgisayarı açık tutma gibi yöntemlere itibar etmeyin. Zamanınız boşa gideceği gibi birde hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalırsınız. Yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla bir kez olsun paylaşın. Daha çok kişiye ulaşsın. Çevrenizdeki insanlarda belki kazanç sağlayacak doğru yola ulaşmış olurlar.

Yorumları eksik bırakmayın.

 

12 Nisan 2018 19:54:55

5 Yorum

 1. Mesela odulluanketler adresinde Paypal’ın amblemi var.Ama paypal artık geçersiz.Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

 2. milyonlarca insan bilgisayar başından para kazanmak ister.
  bu konuda da güzel bir paylaşım bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir