BLOG ve PARA

İyi bir Blog Yazarı Nasıl olunur Püf Noktaları

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Hepimiz hızlıca yükselen bir siteye sahip olmak isteriz. Takipçimiz, Yorumlar, sürekli olarak görmek istediğimiz hususlardır. Böyle bir tablo ile karşılaşmak her blog yazarının hayalidir. Özellikle yeni blog açmış birisi ziyaretçi sayısının fazla olmasını ister. Bir yorum geldiğinde bile o yorumu büyük bir iştah ile onaylar. Bunları başarabilmek için İyi bir Blog Yazarı Nasıl olunur cevabını bilmeniz gerekiyor. Blog nedir ? Ne değildir ? Cavabını iyi verecek kadar bilgili olmamız gerekli.

İyi bir Blog Yazarı Nasıl olunur ? sorusuna cevap vermeden önce sitenizin iyi bir seo çalışması ve bazı kriterleri yerine getirmesi gerekiyor. Keza istediğiniz kadar iyi bir blog yazarı olun. Takipçi sayınız artmayacak. Tanınmayacak, yazdığınız yazıları bir tek kendiniz okuyan bir yazar olacaksınız.

Siteniz ücretsiz oluşturulan bir blog olmamalı .com .net . org gibi ücretli alınan bloglar olmalı. Eğer .tk gibi ücretsiz bir blog oluşturdu iseniz. İyi bir blog yazarı olmanız yeterli olmayacaktır.

Eğer ben ücretli oluşturdum dediğiniz uzantıyı aldım diyor iseniz Sitenizi seo kriterlerine uygun hale getirmeniz gerekmekte. Birbirinden farklı Seo kuralları için sizi Seo kategorisine alabiliriz. Yavaş, yavaş her gün birini hallederek Seo kriterlerinin bir çoğunu yerine getirebilirsiniz. Konular için TIKLAYINIZ

İYİ BİR BLOG YAZARI NASIL OLUNUR ?

Gerçekten de çok iyi bir blog yazarı olmak istiyorsanız. Kendiniz olmanız çok önemli. Yazılarınızı kendi anlatım tarzınız ile yazmalısınız. İyi bir blog yazarını taklit etmek sizi hiç bir yere getirmez. Çünkü hem taklit ettiğiniz kişiyi oynamak için makalelerinizi bozacaksınız hemde taklit yaptığınız için bir süre sonra bu oyundan sıkılacak blogunuzun kapanmasına neden olacaksınız.  Başarısız bir blog yazarının ilk yaptığı hata siteyi aktif etmesiyle beraber siteye reklamlar doldurmasıdır. Buda blog yazarının sadece para kazanmak için blog yazdığını açıkça ifade ediyor. Para kazanmak için blog yazmayın Tabi ki blogunuzdan para kazanmak isteyebilirsiniz. Ama yeni aktif ettiğiniz site için reklamlar doldurarak işin başlangıcında son bulmak gibi kötü bir durumda söz konusu olacaktır. Günlük 10 tekil hit aldığı halde reklam alan yazarlarda gördüm.

Zaten anlattıklarım yerine getiriliyor ise ziyaretçi odaklı bir siteniz var demektir. Google da ziyaretçi odaklı olan yazarları sever. Onları popüler hale getirir. Her zaman ziyaretçiyi düşünün

 1. Onlara nasıl daha iyi bilgi aktarırım?
 2. Verdiğim bilgiler ne derece doğru ? 
 3. Yazılarım sıkıcı mı ?
 4. Ziyaretçilere ne veriyorum ?

gibi bir çok kriterleri göz önünde bulundurup blog yazmak sizleri iyi bir blog yazarı yapacaktır. En çok yapılan hatayı söylemek gerekirse sırf para kazanmak için açılan bloglar diyebilirim. Sırf para kazanmak üzerine kurulmuş bloglar başarı elde edemeyecektir. Yazarın yazdığı konulara ilgisi yoktur. Hedef para kazanmak olduğu için en çok hangi kelimeler para kazandıracak o kelimeyi hedef edinir. Sürekli istediği konularda ilk sayfaya çıkmak için çalışma yapar. Bunun için makalelerini bozar. İstediği sonuçları muhtemelen alamaz ve Blogu karmaşık bir örümcek yuvası haline getirir.

Özetle; BAŞARILI BİR YAZAR OLMAK İÇİN

 • Blog sadece para kazanmak için açılmış siteler değildir.
 • Popüler bir blog yazarı olduktan sonra ego tatmin edecek yer değildir.
 • Arama motorlarının ilgisini çekmek için makale yazılmamalıdır.
 • Ziyaretçinin işine yarayacak tecrübeli olduğunuz konularda blog yazmalısınız.
 • Yazmaktan sıkılan değil yazdıkça keyif alan bir kişiliğe sahip olmalısınız.
 • Blogunuza gelen yorumlara cevap vermekten keyif duymalısınız.
 • Araştırma meraklısı ve araştırdıklarınızı kendi cümleleriniz ile aktarmasını iyi bilmelisiniz.
 • Bu işi yaparken gerçekten de keyif almalısınız.
 • Düzenli aralıklarla yeni makaleler yayınlamak için gayret göstermelisiniz.

 

 

İyi bir Blog Yazarı Nasıl olunur ? Diyenlere işte cevabı sitenizi oluşturmadan önce en azından bu kriterlerin bir kaçını yerine getirecek potansiyelde olmanız gerekmekte. Eğer bu maddeler sizin için uygun değilse blog yazarı olursunuz ama başarısız bir yazar olursunuz.

3 Ağustos 2017 09:09:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir