BLOG ve PARA

Kalemi Güçlü BLOG Yazarları ve BLOG Siteleri En İyi 15+ BLOG

Bu yazıyı 12 dakikada okuyabilirsiniz.

Birbirinden kaliteli içerikler üreten yazarları hiç merak ettiniz mi? Bu yazıda kalemi en güçlü olan yazılarıyla insanlara bilgiyi en doğru ve en iyi şekilde aktaran BLOG yazarlarını ve BLOG sitelerini inceleyeceğiz. Tüm kategorilerin karma şekilde verileceği, iyiden kötüye veya kötüden iyiye bir sıralamanın olmadığı en iyi BLOG sitelerini bu yazıda bulabilirsiniz. Onları bir kitapta veya dergilerde göremezsiniz. Onlar sayfalarında okunmayı bekleyen gerçek kişiler. Çok fazla emek vererek gereken değeri, ilgiyi üzerinde toplamış çalışkan ve yazmaktan keyif alan insanlar. Eğer sanal ortamda gezerken daha önce bu kişileri keşfetti iseniz çok şanslısınız. Onları keşfedememiş kişiler için ise bu yazı aradıkları en kaliteli BLOG yazarlarını takip etme fırsatını yakalayacaklar. Hadi bir an önce görelim şu yazarları!

EN İYİ BLOGLAR LİSTEM

wpmavi.com

WordPress üzerine merak ettiğiniz ne var ne yok tamamını burada bulabilirsiniz. WordPress üzerine bir arama yapıyorsanız google sizi ne yapacak ne edecek wpmavi’nin sitesine gönderecektir. Çünkü wordpress dedin mi karmaşık yolların hepsi tek bir noktada son bulur. O noktanın adı wpmavi sitesi. Yazarı ve kurucusu Burak oran bizim gözlemlediğimiz kadarıyla yazı yazmaktan hiç üşenmeyen ve yazılarında en küçük bir detayı dahi atlamayan çok kaliteli yazar. Takipçi kitlesinin fazla olması ve çeşitli platformlarda övgü ile bahsedilmesi ne kadar popüler ve kaliteli yazar olduğunu ispatlıyor. Laf aramızda Blog açma ile ilgili bir yazısı var bu BLOG’u  kurarken oradan çok yardım aldım. Ayrıca böyle bir site açmak hiç aklımda yoktu. Yine bir yazısını okudum sanki zorla bu siteyi açmam için beni tehdit ediyordu. 🙂 İyi ki de açmışım. Tekrar teşekkürler wpmavi.com. Sadece wordpress üzerine değil benim de ilgi alanım olan SEO ve BLOGculuk üzerine de çeşitli yazılar yazmakta. En güzel yanı da şu olmalı başarıyı nasıl yakaladığını, neler yaptığını, sitesinde neler kullanıp kullanmadığı hakkında doğrudan bilgi veriyor. Hiç kimse sitesinin arka planını göstermez sanırım buda Burak Oran farkı.

hizliadam.com

Bu adamı bilerek wpmavinin sitesi ile alt alta koydum. Çünkü bunlar en son bildiğim kadarıyla kanka. Aranız açılmadı umarım. 🙂 Neyse biraz Hızlı Adam’ı inceleyelim. Hızlıadam gerçekten de çok hızlı bir herif. Adının hakkını sonuna kadar verdiğini inananlardanım. İş ve meslek hayatı üzerine yazılar yayınlar, bataklıkta yaşar, tuttuğunu işe sokar. 😀 Bilmiyorum ama  Bünyamin Kapıcıoğlu bana çok yakın geliyor. Kendisi ile bir kez diyalog kurmuşluğumuz var. Sıcak kanlı bir insan olduğu için sanırım samimiyeti yazılarında buldum. O yüzden böyle rahat konuşuyorum. En etkili cw hazırlama yöntemlerinden tutun. İş görüşmelerinde nasıl davranmanız gerektiğini ve hangi işler ile uğraşırsanız neler yaşarsınız tamamını anlatıyor.  HızlıAdam iş ve kariyer dünyasında sağlam adımları atmanıza yardımcı olabilecek en etkili yazarlardan birisidir. Takibe almanız mesleğiniz ile ilgili bir çok şeyi değiştirebilir. Onu daha önceden tanımıyorsanız mutlaka sitesini takibe alın ve yazılarını dikkatlice okuyun.

bloghocam.blogspot.com

Mizah ile yazarlığın birleştiği adres. Öyle bir kalemi var ki; Tiyatro sahnesinde meddah mı? Yoksa sadece düz yazı yazan sıradan bir Blogger mi? İkisinin de aynı anda yapıldığı bir yazar düşünün işte o kişi bloghocam. Konusu bir çok türden olan bloghocam etkileyici yazıları ile okuyucuları ile buluşmaya devam ediyor.  Blog ip uçları ve Arama motorlarına yönelik yazıları ve çeşitli içerikleri okunmaya değer.  Yazıları gayet akıcı ve sürükleyicidir. Bir çok yazısında insanların yüzünde tebessüm oluşturur. Eğlenceli ve öğretici bir adres. Türkçe BLOGlar arasında en eski sitelerden birisidir. Kurucusu ve yazarı Serdar’dır. Böyle güzel içerikler ürettiği için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

keremsari.com

İsim soy isim alan adı ile açılmış şahane bir BLOG adresi daha. WordPress ve webmaster üzerine içerik üreten kaliteli bir blog sayfasıdır. Sitenizde bir dizayn ve imaj oluşturmak istiyorsanız keremsari.com adresini takip etmelisiniz. Aklınıza gelmeyecek türde küçük detaylar ve nasıl yapılacağı hakkında yazılar ile karşılaşacaksınız. Bir örnek vermek gerekirse yazınızın ortalama okunma süresi nasıl eklenir. Bunun gibi durumlar site sahiplerinin pek aklına gelmez ama küçük detaylar daha çok ilgi çekmeye yardımcı olur. Nasıl yapabileceğinize de bırakın Kerem yardımcı olsun. Benzersiz, sade, bilgiyi en net veren sitelerden bir tanesidir. Web geliştirme ve bu tür sektörde çeşitli bilgileri elde edebilmek adına takip edilmesi gereken bir adrestir Kerem Sarı.

ayhankaraman.com

Kendi ismini marka yapmayı başaran en başarılı SEO sitesi demek hiç yanlış olmaz. Yaptığı doğal çalışmalar ile bir çok siteyi üst sıralara taşımış. Aynı zamanda kendi sitelerinin de çok zor olan kelimelerde üst sırada yer almasını başarmış en kaliteli sitelerden birisi. Sektörde çalışan şirket ve firmaların okurken sıkılmayan ve okudukça bilgi kazanarak çok kolay şekilde hareket etmesini sağlayacak SEO sitelerinden birisidir. Eğer bir siteniz var ve ne yapacağınız hakkında fikriniz yoksa sıfırdan neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatarak başarıyı yakalamanızı sağlayacak birbirinden değerli yazılar çok uzakta değil. Ayhan Karaman’ın sitesinde hali hazırda sizi bekliyor olacak. Sürekli olarak takip ettiğim ve sonsuz bilginin yer aldığı teknoloji dünyasında hızlı değişimi en doğru şekliyle takip edebileceğiniz ender bulunan sitelerden birisidir. Sektörün hakkını verdiklerini kendi sitelerinde ki başarısından anlamak hiçte zor değil. Bu sektöre giren kişiler er veya geç Ayhan Karaman’ın sitesine ister istemez gireceklerdir. Zaten sektörde iseniz girmek zorundasınız. Hiç vakit kaybetmeden dökümanları okumaya başlayarak ziyaretçi potansiyelinizi artırın.

celilcan.net

Bir diğer SEO sitesi. Kaliteli çalışma, güven, uzmanlık bir arada olunca başarı kaçınılmaz denkleminin en iyi örneği olabilecek sitelerden birisi. Süper ötesi yazıları ve uzmanlığının getirdiği başarılı taktikler onun bu listede yer almasını sağlıyor. Bu listede yer almasından çok arama motorlarının listesinde daha çok karşınıza çıkacak türden bir site. Diğer SEO BLOG”ların dan farkı adam açıyor canlı yayını anlatıyor da anlatıyor. İşin ehli olunca gelebilecek her türlü soruya ve her türlü teknik donanıma sahip olması canlı yayında veya videolarda çuvallamasına izin verir mi? Hayır! Siz hiç canlı yayın yapan SEO uzmanı gördünüz mü? İşte celilcan.net adresinin farkı bu. Adamda yılların bilgi birikimi var. Takip edilesi kişiliklerden biriside Celil abimiz. Arama motorlarında onu sitesinin altında parlayan yıldızlardan tanıyabilirsiniz. 🙂

moradam.com

Aynı sektörde çalıştığım bir kişinin sitesini sizlerle tanıştırmak istedim.  Arama motoru optimizasyonu konusunda tecrübesi ve birbirinden güzel yazıları ile SEO dünyasında hızlıca yerini aldı. Çok hızlı ve emin adımlarla ilerleyen Moradam belkide en hızlı yükseliş revacına geçen siteler arasında ilk sıralarda yerini alır. Çok zorlu bir sektörde yani SEO uzmanlarının arasında kendi sitesini göstermeyi başardı. Arama motorlarında yükselmek için neler yapılması gerektiğini ve güncel algoritma gelişmelerini bu siteden takip edebilirsiniz. Kendi alanımda olduğu için kendisinin ne söylemek istediğini ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu yazılarından direk olarak algılıyorum. Son noktasına kadar doğru bilgiler veren en kaliteli SEO sitelerinden birisi. Çalışmayı düşünürseniz. Gözünüz arkada kalmayacak türden çalışmalar sizleri bekliyor olacak. Her şeyi doğal yöntemler ile çözerek sitenizin müşteri potansiyelini en yüksek seviyeye getireceklerinden eminim. Ayrıca yazdığım bir çok yazılarda anahtar kelime üzerinde ne kadar başarı elde ettiğimi gözlemlerken moradam sürekli karşımda oldu. Onun sitesini keşfetmemde ki en büyük etken bu oldu sanırım. Umarım uzman kadrosu ile bir çok kişiye uzun yıllar yardımcı olur.

birhayalinpesinde.com

Gezgin ruhlu aynı zamanda çok iyi bir yazar. Deniz Pehlivan yurt içi ve yurt dışı seyahatlerini anlatan gittiği her yerin fotoğraflarını çekerek etkileyici cümleleri ile bölgelerin her türlü durumunu okuyucularıyla buluşturan en etkili seyahat yazarlarından birisidir. Deniz Pehlivan’ın yazılarından herhangi birini açıp okumaya başladığınızda yazının nasıl hızlı okunduğunu ve bittiğini anlamaya fırsat bulamayacaksınız. Yazıyı tamamen okuduğunuz da ise sanki Deniz ile beraber oraya gitmiş gibi olacaksınız. Çünkü yazıları sizin beyninizde görseller oluşturacak türde. Sanki okuduğunuz gezide anlatılan yere gitmiş ve an itibari ile orada gibi olacaksınız. Deniz bir ülkeye gittiğinde sadece orasının nasıl bir yer olduğunu anlatmakla yetinse yine iyi nasıl gidileceği, ekonomik durumu, size ne kadar bütçe gerektiği gibi bir çok bilgiyi de aynı anda aktaran bir yazar. Yazılarında zaten istediğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz. Bulamadığınız bir soru olduğunda yorumlarsanız cevabını hiç üşenmeden anında verir. Hemde en ince detayına kadar. Düşünün bir yazar ve sizi dünyanın her köşesine yanında götürüyor. Farklı kültürlere merakı olan ve gezgin ruhlu kişilerin takip etmesi gereken siteler içerisinde birhayalinpesinde.com gönül rahatlığı ile önerilebilir.

bizevdeyokuz.com

Onlar evin yolunu bilmezler. Gezgin ruhlular ve kalemleri oldukça güçlü yazarlardır. Gezi hayatlarına sonradan dahil olsalar da gayet başarılı seyahatçi oldukları kesin. Zaten kim doğar doğmaz ülke, ülke geziyor ki! Yurt içi ve yurt dışı pek çok ülkeyi ziyaret ederek edindiği tecrübeleri kaleme alıyor. Aynı yere gitmek isteyen birisi mutlaka bizevdeyokuz.com sitesinden nasıl gidileceği, neresine gidileceği tarzında uzayan yazılara göz gezdirmeli. Gittiği bölgelerin yemek kültürü gibi bir çok bilgiyi yazılarının arasına ustaca serpiştiriyorlar. Blog adreslerini de kaliteli yapan bu unsur oluyor zaten.  Ne kadar kaliteli paylaşımlar yaptıkları takipçilerinin sayılarına bakarak kolayca anlaşılıyor. Facebook adreslerinde 350 bin kişiye hitap ediyorlar. Siz bir ilçede yaşıyorsanız nüfusları muhtemelen sizden yüksek. 🙂 Kalitenin, bilginin ve eğlencenin buram buram koktuğu bizevdeyokuz takip edilmesi gereken seyehat bloglarından birisi.

yoldaolmak.com

En popüler gezi BLOGlarından birisidir yolda olmak. Bir çok bölgeyi gezen Kemal Kaya gezip gördüğü yerlerin tüm güzelliklerini ve tüm özelliklerini kaleme alan usta bir yazar.  Sırtında bir sırt çantasından başka bir şeyi olmayan çılgın gezgin gördüğü yerleri ziyaretçilerine göstermekle yetinmiyor. Gittiği yerleri okurlarının yanına getiriyor. Bunun sebebi ne sizce! Galiba ben buldum ustaca çektiği fotoğraflar olabilir. Kendisinin cevaplaması daha makul olacaktır. 🙂 Yazma biçimine baktığımızda gittiği yerleri anlatırken tarih saat hangi dönemden kaldığı, o  tepenin arkasında ki tepeye ne deniyor, gibi bir çok bilgiyi nasıl hafızasında tutup bilgiyar başında yazıya döküyor inanılmaz bir şey. Bunu yapması için kağıt kalem ile seyahatlerini yapması gerekiyor gibi. Yazar akılda sorular bırakan birisi olduğu için nasıl yaptığı kısmını fazla kurcalamadan verdiği ürünlere bakalım. O kendi sorunu girmemek gerek 🙂

patiliyo.com

En iyi BLOG sitesi olmakla birlikte en çok sevgiyi hak eden bazen gülümseten bezen üzüntü veren ve farkındalık yaratmaya çalışan çok değerli bir site listemde yer almasında nerede yer alsın. Hayvanları konu edinin bu blog ziyaretçilerin gönderdiği yazılarla süslenen ender türden bir site. Hayvanların sesi kulağı oluyor ve onların miyavlamasını her köşede duyuruyor. İnsanların içinde ki hayvan sevgisini büyütmeyi hedefleyen bu sayfa içinde hiç hayvan sevgisi olmayanları dahi etkileyerek onlarında hayvan sevgisi kazanmasına yardımcı oluyor. Hayvanlar üzerine bilgiler veriyor. Onları nasıl kurtarabileceğimiz hakkında çeşitli bilgiler veriyor. Bu patiler hepinizi patilesin. Kurucusu ne güzel bir projeye imza atmış bunun farkında. Bizlerde bunun farkında olursak tüm hayvanlar daha güzel bir dünyada yaşayacak. Kurucu ve tüm emeği geçen kişilere teşekkürü borç biliriz.

fizikist.com

Eğer  bilime yönelik meraklarınız varsa sizi tatmin edecek çok eğlenceli BLOGlardan birisi fizikist.com’dur. Fizikist uzay, ve bilimsel deneyleri anlatan takip edilmesi gereken sayfalardan birisidir. Bilimi en doğru yönüyle okurlarına aktarır. Fizikistin diğer bir özelliği ise okuyucular kolaylıkla üyelik işlemlerini yaparak içerik üretebiliyor. Beyin fırtınası bölümü en iyi vakit geçirilecek ve farklı görüşlerde olan insanlar ile konuşarak bilgi birikimini artırmak. Bilime merak duyan herkesin en doğru bilgiyi alırken eğlenebileceği sitelerden birisi olmasından dolayı listemizde yerini aldı.

arkeofili.com

Tarihi olan ve sizleri en eskiye götürebilecek BLOG sayfası. Arkeoloji, Antropoloji, Poleontoloji kategorileriyle öne çıkan ve çok fazla insanın ilgisini çekmeyi başaran başarılı Bloglardan bir tanesi daha. Yazar kadrosunu öğrencilerden oluşturur. Öğrenciler arkeolog  vb. bölümü okuyan kişilerdir. Okulda öğrendiklerini ve yabancı kaynaklardan topladıkları bilgiyi bir arı gibi ülkeye getirir ve hizmete sunar. Türkiye’nin kültürel değerlerini ön plana çıkarmayı hedefleyen ve tarihi bulguları yabancı kaynaklara ihtiyaç duymadan Türkçe okunacak hale getiren çok başarılı bir sitedir. Amaç farkındalık uyandırarak yurt içi kültürel miraslar hakkında bilgi verme, koruma, tanıtma dır.  Özellikle ilgili bölümleri okuyan öğrencilerin takip etmesi gerekir. Tarihi miraslara ilgisi olan kişilerin çok iyi vakit geçirerek bilgiye boğulabileceği adrestir.

ipuclarim.com

Kadınlara yönelik harika bir sayfa. Yazıların kaliteli olması kadar yazı içi fontların ve sadece temanın birleşimiyle hiç sıkılmadan okunabilecek sayfalardan bir tanesidir. Ev ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa hemen hepsini bulabileceğiniz çok özel bir BLOG sayfası. Kadınlar için en iyi yönlerinden birisi de mutfakta hangi yiyecek ürünlerinin nasıl saklanacağı gibi pratik bilgileri en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Sağlık ile ilgili bilgilerinden tutun mutfak tasarruflarına kadar kadınların aradığı bir çok bilgi yer alıyor. Kalem güçlü olunca ortaya şaheser değerinde metinler dökülüyor. Her ev hanımının takibe alması gerektiğini düşündüğüm sitelerden birisi. Gönül rahatlığı ile önerebilirim.

merveozkaynak.com

Merve Özkaynak makyaj, bakım ve alışveriş yapmasını çok seven ve iletişimi yönü çok kuvvetli olan bir yazar. Sözel olarak güçlü olduğu kadar yazdığı yazılarda bir o kadar güçlü ve etkileyici. Herhangi bir yazısını açtığınızda sanki sizin karşınızda oturuyor ve sohbet ediyormuş gibi metinleri ile karşılaşırsınız. Onun yanında olabilmek için inci gibi dökülmüş metinlerini okuyabilirsiniz. Kendisi modacı, iletişimci olduğu ve açtığı Web tabanlı sitenin günlük yaşantısı ile tam uyum sağlaması çok farklı yazılar ile karşılaşmanıza neden olacak. Kadınlara yönelik pratik bilgileri en iyi anlatan kişilerden bir tanesi olduğu açıkça söylenebilir. Her kadının Merve Özkaynak’ın sitesini takip etmesi yeni bilgiler ile karşılaşmasını sağlayacaktır.

muslumbaser.com

Kendi sitemi bu kadar kaliteli sitelerin arasına yerleştirip yerleştirmeme konusunda biraz git gel yaptım. Sonunda listeye eklemeye karar verdim. Bu site için çok fazla emek verdim ve yazıların tamamını özgün en doğru bilgiyi verecek şekilde düzenledim. Bir web sitesi doğal olarak nasıl arama motorlarında yükselebileceği konusunda çok çeşitli yazılar yayınladım. Yayınlıyorum. Asıl konum SEO olsa da biraz daha farklı kategorilerde de yazıyorum. Şuan için site bir yaşını aştı ve istediğim performansı yakaladı. Özel iş hayatı BLOG yazarlığı, öğrencilik üçü birlikte devam ettiği için dönem dönem site ile ilgilenemedim. İlgisiz bıraktığım dönemleri göz önünde bulundurarak şuan için iyi bir konumda olduğunu düşünüyorum.

20 Ekim 2018 08:40:11

2 Yorum

  1. Müslüm Bey, beni bu listeye dahil ettiğiniz için inanın çok mutlu oldum. Övgü dolu yorumunuz için de çok teşekkür ederim. Yardımcı olabileceğim konular olursa lütfen ulaşın bana. Başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir