Seo Teknikleri

Kopya içerik Şikayet etme Google

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Google’ın özgün içeriklere seo açısından ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bazı kurnaz site yöneticileri yollarını bulmuşlar. Bir sitede yayınlanan makaleyi kendi sitelerinde paylaşıyorlar. Yaptıkları iş kul hakkına giriyor. O kadar emek verilerek yazılan makaleyi tek bir tık ile alıyorsan kul hakkı yediğinin de bilincinde olmalısın. O makaleyi üreten kişi sonuçta sitesinden gelir elde ediyor. Sen o makaleyi çaldığın zaman onun parasını dolaylı yoldan çalmış oluyorsun. Bunu yapan kişilere gönül rahatlığı ile hırsız diyebilirim. Şimdi kopya içerik nasıl şikayet edilir? Anlatalım.

KOPYA İÇERİK ŞİKAYET ETME

kopya içerik şikayet etme
kopya içerik şikayet etme

İlk önce GOOGLE SPAM RECORT sayfasına giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkacak olan bir çok şikayet hattı olacak. Bunlardan birisi rahatsız edici içerik. Biz işimize bakalım en altta yer alan web spam bildir butonuna giriş yapalım.

kopya içerik nasıl şikayet edilir
kopya içerik nasıl şikayet edilir

İçeriğinizi yürüten kişinin hangi sitede yayınladığı kısmını dolduralım. Burada direk alan adını değil, içeriğin tam adresi girilmelidir. Örneğin: https://muslumbaser.com/kopya-icerik-sikayet-etme tam adres yazmak gerekiyor.

Altta sorunu gösteren sorgunun tamamı kısmını boş bırakabilirsiniz.

Bir alttaki ek ayrıntılar bölümünü şikayetiniz hakkında açıklayıcı, ikna edici, düzgün Türkçe ile yazılmış talebinizi dile getirin. Google spam işleminde çok titiz davrandığı için bu şikayetiniz haklı ise kesinlikle ilgisiz kalmayacaktır. İstediği tek şey şu olacak sizden.

Önemli Not: İçeriğiniz kopya yapan siteden önce index alması gerekiyor. Bu sorunu google gibi getiri kullanarak çözebiliriz.

Önemli Not kısmında yazdığım cümleden sonra ne anladım ben bu işten spam durumunda ki kişi benim algısı yaratmış olabilir. İş öyle değil işte bazen içeriğinizi bot ile çekiyorlar. Bir gün sonra sizin sitenizde ki tüm yazılar başka bir sitede yayına giriyor sürekli olarak içerik hırsızlığı yapan kişiyi bu yolla yakalatıp gereken cezayı rahatlıkla verebilirsiniz. Onlar kurnaz ise daha kurnazca davranıp kolaylıkla spam site haline getirebilirsiniz karşı tarafı.

Kopya içerik paylaşmak artık o kadar kolay değil. Eğer bu yazıyı kopyala yapıştır yapan birisi okuyor ise ceza yemeniz muhtemel o yüzden google için özgün içeriğin önemine sürekli olarak her makalemde değiniyorum.

 

 

 

25 Ekim 2017 10:12:00

2 Yorum

 1. Slm kolay gelsin. Hocam bir site beni sürekli takip ediyor. Ben yazı girdiğimde aynı gün o da giriyor. Bazı yazılarmaı link vermiş ama bazılarına da vermemiş. Benim merak ettiğim konu şu; örnek vereyim bir yazımı aldı ve link de vermedi. Ama aynı saatte aldığı için belki ben indkes almadan onun sitesi indeks almış olabilir ve bu durumda ben spama girmiş olabilirim. Bu yazılarımı kaldırmak da istemiyorum. acaba önce kimin indeks aldığı nasıl anlaşılır. Yani önce o indesk aldıysa ilgili yazıları sileceğim. teşekürler

  1. Sürekli olarak içeriklerinizi kopyalıyor ise bu site şunu yapın sizden önce index aldığını bulmak biraz sıkıntılı. Google önbellek ile kısmen çözülebilir ama güvenli değil.
   Şimdi şunu yapmanızı öneririm. Bir yazı yayınladığınızda hemen google webmaster tools hesabınızdan google gibi getir özelliğini kullanın yazdığınız yazı 1 dakikada index alacaktır. Sürekli içeriğinizi alan kişi aynı yazıyı paylaştığı anda şikayet hattını kullanın. Yani kurdu pusuya düşürün.
   Pusuya düşürdükten sonra ordan sağ çıkmaz kurt.
   İlk ne zaman index almış yazı tam bilinmez ama google en son ne zaman indexlemiş bakmak için şunları yapabilirsin.
   Kopyalanan makalen hangi linkte yayınlandı ise onu bul örneğin makalehirsızı.com/caldıgım-makale
   Sonra google’da bunu arat arama sonuçlarında sitenin hemen yanında küçücük aşağı ok olur tıkla
   Önbellek yazısına tıkla orada en son google bot ne zaman gelmiş gösterir.
   İlk index aldığı saati bulmak imkansız. Çok kısa sürede fark edersen kopyalanan içeriğini oradaki tarih muhtemelen ilk index aldığı saati gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir