Seo Teknikleri

Kopya İçerik Kullanarak SEO Uyumlu Makale Yazma

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Zaman, zaman sitede kopya içerik paylaşmak zorunlu hale geliyor. Özgün yazılan yazılar arama motorları tarafından her ne kadar hoş karşılansa da bazı kopya içerikler de hoş karşılanabileceği durumlar vardır. Çünkü bazı metinlerin tek bir kelimesinde dahi oynamalar yapamazsınız. Yapmaya kalkarsanız o metnin, şiirin yapısı ve anlamı bozulur. Böylesi durumlarda kopya içerik paylaşmak zorunda kalınabiliyor. Her zaman SEO BLOGların da şunu duymuş olmalısınız. Ne olursa olsun kopya içerik paylaşmayın. Evet! doğru kopya içeriklerle bir yere gelinmez ama değiştirilemeyecek metinler mutlaka google’a bildirilerek paylaşılmalı.

Google bildirilen bu durumu gayet hoş karşılayacak hatta SEO puanınızı artıracaktır. İçeriği değiştirilemeyecek makalelere örnek olarak Gençliğe Hitabe, İstiklal Marşı, Andımız veya herhangi bir şair tarafından yazılmış şiir kısımları, Söylenmiş sözler.

SAYFADA KOPYA İÇERİĞE GOOGLE NASIL BAKAR

Büyük çoğunluğu özgün olarak yazılmış ama bir kısmı alıntı yapılmış metinlere arama motoru tam değer göstermez. Yine aynı şekilde %70 oranında özgün yazılmış % 30 luk kısım ise kopya ise google site yöneticilerinden şunu yapmalarını ister. “Bana bir kod ile bu satırların kopya olduğunu bildir. İyi niyetli bir yazar olduğuna inanmalıyım” İşte sizden istenen olay budur. Yapılabilecek en büyük hata ise tamamı kopya olan bir metni google’a bildirmek olacaktır. Sizin hiç emeğinizin olmadığı yerde arama motorları küçük kod parçası ile o metnin değerini artırmaz. Yukarıda da söylediğim gibi bazı sözler değiştirilemez. İstiklal marşını sitenizde yayınlayacaksanız. Önce yazarını, Hayatını, hangi şartlarda yazıldığını, kimin bestelediğini özgün şekilde yazarsınız sonra İstiklal Marşı’nı kopyala yapıştır yaparsınız.

KOPYA İÇERİK PAYLAŞMA KODU

<blockquote>Kopya İçerik  bu alanda yer alacak. </blockquote>

Özgün yazılarınızı kesinlikle Kopya İçerik kodu içerisine almayın. Sayfanıza zarar verebilir. Sadece alıntı yapılan kısımlar kod içerisine alınmalı. Blockquote  kodu aşırıya kaçılmadan kullanıldığın da SEO puanını artıracaktır. Google siteye daha çok değer verecektir. İyi niyetli olduğunuz için mükafatı verilir. Yazılarınız arama motorlarında Kopya İçerik olarak değerlendirilmez.

Bir önceki yazımız olan Makala Özgünleştirici Programlar yazımızı okumanızı öneririm.

 

 

 

6 Eylül 2018 15:30:29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir