BLOG ve PARA

Makale Oku Yazar Ol BLOG Yazarı Nasıl Oldum

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

İnternetin zengin içeriklerinden faydalanmak için çeşitli yazılar okur. Merak ettiğimiz, aklımıza takılan ne varsa internetten her an erişim sağlayıp gerekli bilgiyi alırız. İnternet de hemen, hemen her bilgi var. Bilgi amaçlı sorgu yaptığımızda makaleler den faydalanmayı tercih ederiz. Benim serüvenim ise ” makale oku yazar ol ” Her kullanıcı gibi bende makaleler okuyarak aklıma takılanları okudum. Okuduğum makaleler bana nasıl yazmam gerektiğini de öğretmiş oldu.  Nihayetinde bende internet de makale yayınlayan bir yazar oldum. Makale okumak bana bir çok bilgi kattığı gibi yazar  olma fırsatı da sundu.

MAKALE OKUYARAK YAZI YAZMAYA BAŞLADIM

makale oku

BLOG‘u ilk kurduğum günlerde aklımda o kadar çok yazacak konu başlıkları vardı ki bir ömür yazsam bitmez gibi geliyordu. İnternet de daha önce okuduğum makaleler nasıl yazı yazabileceğim hakkında biraz bilgi veriyordu. Tabi bu işin birde SEO uyumlu yazı yazması vardı. Zamanla hepsine hakim oldum. İlk yazımı yayınladığım da çok iyi bir yazı olduğunu düşünüyordum. Çünkü internete düşecek ilk yazımdı. Baya bir özen gösterdim. Yayınlamadan önce bir kaç defa okuduğum dahi oldu. Diğer internet yazarlarının yazılarından farksız gözüküyor benim yazım olduğu için bir tık daha sempatik duruyordu. Diğer makalelerimi yayınlamaya devam ettim. Aradan bir ay gibi kısa bir sürede yaklaşık otuz yazım artık internet de yer alıyordu. Eski yazılarıma göz gezdirdiğimde bu saçma sapan yazıyı ben mi yazmışım dediğim oldu. Her yeni yazımda kendimi biraz daha geliştirdiğimi fark ettim ve halada devam ediyor. Yeni yazı sitilleri yeni sözcükler cümleyi nasıl kuracağım her şey daha da gelişmeye devam ediyor. Her öğrendiğim yeni yazı yazma sitilim de bir önceki yazılarıma hor gözle bakıyorum. Bazen düzenlemeye çalışsam da ilk göz ağrım boş ver böyle kalması daha iyi dediğim de oluyor. (Hem o kadar yazıyı kim düzenleyecek) yarın yine kendim eleştirmeye başlayacağım.

BİR ÇOK YAZAR İLE KENDİMİ KIYASLADIM

Sende makale oku belki bir gün yazar olursun 🙂 Profesyonel yazar olmasak da kendimizce bir şeyler üretiriz. Daha öncesinde okuduğum makalelerde beni rahatsız eden bazı durumlar oluyordu. Aradığım bilgiye ulaşmak için o kadar çok laf kalabalığı vardı ki. Aradığım bir satırlık cümleyi yazmak için bir ton gereksiz sözcük okumak zorunda kaldığım oldu. Yada aradığım konu hakkında bir makale okumaya başladığımda bilgi çok yetersiz olduğu için başka yerlere de bakmak zorunda kalıyordum. Yani bir BLOG da yazılar çok uzunken bazılarında çok kısa tutuluyordu. Şuan için kendi yazılarımla kıyasladığımda orta seviyeyi bulmak zorunda hissediyorum kendimi.

 

23 Temmuz 2018 12:19:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir