Seo Teknikleri

Makale Özgünleştirici Programlar Okumadan Geçme

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Makale özgünleştirici programlar ve çeşitli aktif sayfalar makalelelerinizİ özgünleştiremiyor. Sadece makale özgünlük testinden %100 sonuç almanıza yarıyor.

makale spinleme programı
makale spinleme programı

MAKALE ÖZGÜNLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN SIK HATALAR VE BİLMEDİKLERİMİZ

Hali hazırda bulunan bir Türkçe makaleyi özgünleştirmek programların veya diğer elektronik ortamların işi değildir. Makaleyi özgün yapacak olan tek şey beyninizdir. Şuan yaptığım gibi mesela, makale özgünleştirici programların çalışma mantığı, Googleın gelişmiş algoritması ile karşı karşıya düşünmek zihnimde bir ufuk geliştirdi. Ben kendi kendime google’ın algoritması var sıralama kriterleri var diye uydurmadım. Google açıkladı ben ise okudum bilgilendim ve bilgilerimi kendi cümlelerim ve yorumlarım ile sizlere aktarıyorum. Bilgi bir kaynaktan makale benden oluyor.

Diğer yönlü makale spin programı kullandığınızda şöyle bir kaç hata yapmış oluyorsunuz. Cümle ile örneklendirelim. “Gecenin karanlığında kayboldum.” Makale spin programı böyle bir cümleyi “Gecenin siyahlığında kayboldum.” yapacak. Böyle gelişmiş bir algoritmaya sahip arama motoru kesinlikle makale özgünleştirme yapıldığını anlayacaktır.

Makale özgünlük testi programlarından geçebilir ama google dan geçeceğinin pek mümkünü yok. Şöyle bir düşünelim. Google’a inek yazdığımızda arama motoru inek ile ilgili binlerce sonuç gösterir. Arama motoruda şunu iyi bilir. İnek kelimesi ile karateci inek sözcüğü bir çok makalede aynı yerde geçiyor. Anlam bağı var.

Böyle bir bağı çözebilen google algoritması Makale özgünleştirici programın “siyahı” “kara” kelimesi ile değiştiğini çözemeyecek kadar aptal değil. Böylesine bir hata yapmak özgün makale olmaktan çıkıyor.

MAKALELERİ NASIL ÖZGÜNLEŞTİREBİLİRİZ ?

Makale özgünleştirici tek program beyninizdir. Ondan başka bir program makaleleri spinleyemez. Doğru kullanılan bir beyin spinleme programı sizlere %100 özgün bir makale ortaya çıkarır. Doğru kullanmak dedim dikkat etti iseniz. Beyin spin programı ile okuduğunuzu benzer cümleler ile değiştirerek yazmak yine yanlış bir kullanım olur. Ona da bir örnek vermek gerekirse.

En iyi Makale özgünleştirici
En iyi Makale özgünleştirici

Bir haber sitesinden trafik kazası haberi okudunuz. Olayla ilgili bilgi sahibi oldunuz. Böyle bir haberi tek okuma ile ezberlersiniz zaten. Makaleyi yazmaya başladığınızda kendi duygularınızı katarak yazmalısınız. Yoksa direk olarak şu araba şuradan uçtu. Yaralı yok diye cümleleri değiştirerek yazmak makaleyi özgünleştirmez.

Makaleyi özgünleştirmek için farklı kaynaklardan da aynı bilgiyi okuyup beyninizde olayla ilgili bilgi birikimi olması gerekiyor. O bilgiler ise kendi cümlelerinize dönüşmesi gerekiyor. Ancak böyle özgün bir makale elde edilebilir.

En iyi makale özgünleştirici programın görselini de gördünüz. İndirme linkini koymuyorum. Anlayanlar indirdi bile  Setup.exe ile uğraşıyorlar 😀

 

 

23 Ağustos 2017 09:20:35

10 Yorum

 1. Güzel bir yazı olmuş. Yalnız makale özgünleştirme programlarıda çok başarılı işler çıkartıyor bunu da belirtmek isterim. Sanırım ilk ekran görüntüsündeki program aşağıdaki linkteki değil mi?

  makalebox

  1. Alttaki görseli kast ediyorsanız adı beyin spin
   Yukarıda ki makale özgünleştirici program ise rast gele bir görsel. Ne olursa olsun özgünleştirici program işe yaramaz.
   En basitini örnek vereyim haber sitesi kullandı diyelim aynı makaleyi özgünleştiren 2 kişi olacak. 2 farklı makale çıkarabilirmi bu program ?
   Ayrıca yıldırım-şimsek kelimesinin değişmesi ne kadar özgün olabilir ?
   0 dan makale üretebilecek donanımda mı bu programlar ?
   Sorularımın cevabını evet olarak cevaplayabilirseniz hepimiz kullanalım.

 2. Google’dan eş anlamlı kelimeler veritabanı bulup kelimeleri karşılaştırarak spin yapılabilir mi? Eş anlamlı kelimelerde de bazen ya kelimenin Osmanlıcası ya da fazla bilinmeyen karşılıkları çıkabiliyor. Mesela üniversite «darülfünun» veya elektronik «çıncalık» gibi. Bunları kullanınca makale ne kadar anlaşılır olabilir?

  1. Sizin söylemek istediğiniz. İngilizce bir makaleyi türkçe yapsam ve ilk türkçe yayınlayan ben olsam özgün olur mu?
   Evet özgün olur. İlk sizin çeviri yapmanız şartı ile

   1. eş anlamlı kelimelerle değiştirme yapıyor. Değiştirilen kelimeler kırmızı renkle gösteriliyor.

 3. İşte size birbirinin yerine kullanabileceğiniz eş ve yakın anlamlı kelimeler listesi:
  abla büyük bacı
  ad isim
  ada aral / simek
  aday namzet
  adres unvan
  ağırlık salmak
  ahize destek
  aile kodak / odbaşı
  akraba kohum
  akşam vakti akşam çağı
  akşama kadar akşamacan
  alan saha
  amaç maksat
  amca emmi
  anayasa esas kanun
  anı hatıra
  anıt estelik
  anlam mana
  anne ana
  ansızın gafleten
  anten sırgavıl
  araba kölük
  araç vasıta
  arka dal

  1. Yeni=taze örnek veriyorum.
   Yeni araba aldım.
   Taze araba aldım.
   Örnekleri çoğaltabiliriz. Anlamsız kelimeler olşuyor. Okuyucu o yazıyı okumaz 1 arama motorunu bugün kandırdın diyelim yarinki güncelleme hakknda bir fikrin var mı? Bizim amacımız bugün tutunabilmek değil yarında tutunabilmek.

   1. Aslına bakarsanız taze kelimesinin Türkçemizde böyle bir kullanımı vardır. Güncel Türkçe Sözlük: 4. mec. Yeni, zamanı geçmemiş: “Orada okuduğum en taze havadis yirmi beş, otuz günlüktü.” -Halikarnas Balıkçısı.
    TDK Derleme Sözlüğü: Yeni : Taze bir elbise aldım.
    Taze elbise gibi bir kullanım mümkünse taze araba şekilnde kullanım da mümkündür. Azerbaycanda “yeni araba aldım” anlamında “täzä maşın aldım” şeklinde bir ifade yaygındır.

 4. Yalnızca kelimeleri değiştirmek yerine cümlelerin ve cümle öğelerinin yerlerini değiştirmek daha etkili olmaz mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir