Seo Teknikleri

Makale Özgünlük Testi %100 Özgünlük Kontrolü

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Merhaba sevgili okurlarım… Bugünde aklıma benimde yaşadığım sorunlardan biri olan makale özgünlük testi sorununa bir el uzatalım dedim. Hepimiz sitelerimizin yükselebilmesi için özgün içeriklerle dolu olması gerektiğini biliyor. Özgün makaleye para verenimiz de var. Ama bunları bir türlü test edemiyoruz. Edemiyoruz demeyelim de ettiğimizi zannediyoruz.  Bir kaç tane makale özgünlük testi yapan site ismi vereceğim. Maddeler halinde eminim ki makale özgünlük kontrolünü aşağıda sıralayacağım, benim kara listeme girmiş sitelerden yapıyorsunuzdur. Yapıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Doğru makale kontrolünü bu yazıdan sonra daha iyi yapacağınıza eminim. Seo da olmazsa olmaz kuralımız özgün içerik çok önemli. Ne kadar önemli olduğunu Seo uyumlu makale nasıl yazılır ? yazımda anlatmıştım. Bilmeyenler yazımı okuyabilirler. Şimdi benim için kara listeye girmiş makale özgünlük kontrolü sitelerin ismini maddeler halinde verelim.

makale özgünlük testi
makale özgünlük testi

YANLIŞ ÖZGÜNLÜK TESTİ YAPAN ÜNLÜ SİTELER

 • R10 Makale özgünlük testi
 • smallseotools makele özgünlük testi

Site sahipleri kusurumuza bakmasın artık. Ciddi bir düzenleme yapmaları gerekmekte.

Bizzat kopya içerikleri sitede test ettim Small Seo Tools %100 özgün çıkardı.

 R10 ise kopya makaleyi %90 oranında özgün çıkardı.

Yukarıda belirttiğim sitelerden makale özgünlük testi yapanlar oldukça fazla olduğunu düşünüyorum. Diğer  makale özgünlük testi yapan sitelere bu konuda isimlerini geçirmedim. Çünkü en çok kullanılan Makale özgünlük kontrol siteleri bunlar. Makaleleri ücretli bir şekilde aldığınızda verdiğiniz para boşa gidiyor böyle siteler oldukça. Kendi yazdığınız makalenin bile özgünlük kontrolünü yapanlar var. Bende dahil buna. Yanılıyoruz ! yanılmamak için önce manuel makale özgünlük kontrolü yapalım. El ile makale özgünlük kontrolü zaman alsa da yapmak isteyenler olacaktır. Kısa makaleler üreten kişiler yapabilir. O yüzden sırrını nasıl yapıldığını açıklayalım.

MANUEL MAKALE ÖZGÜNLÜK TESTİ NASIL YAPILIR ?

Makalenizden 5 sözcük civarı kopyalayıp arama motoruna yapıştırın. Karşımıza siteler çıkacaktır. Onlara takılmayalım. Sitenin altında kalın yazılmış olan sizin 5 sözcüğünüz ile tam uyum sağlama yapan site var ise o sıralı gelen sözcükleriniz özgün değildir. Farklı sözcük yapısı kullarak değiştirmeniz gerekmekte. Türkçe de eş anlamlı sözcük mü biter ? değiştirin gitsin.

Şimdi En İyi Makale Özgünlük Testi yapan siteleri maddeler halinde verelim.  ücretsizdir ama limit vardır.

EN İYİ MAKALE ÖZGÜNLÜK KONTROLÜ YAPAN SİTELER

 • SiteniEkle.com (09.10.2017 tarihli testte %100 başarı oranına sahip sitede makalelerinizi test etmeniz fayda sağlayacaktır. Ayrıca arkadaş çok ilgili bir sorun görmeniz halinde hemen çözüm odaklı sorunu arama girişiminde bulunuyor.)
 • Kopya Kontrol (19.09.2017 tarihli testte %100 başarı sağlayan bu site 3000 kelimeye kadar özgünlük testi yapabiliyor. Gayette başarılı olduğunu söyleyebilirim. Eğer üye olmaz iseniz 300 kelimeye kadar izin veriyor. Ayrıca günde 1 adet özgünlük testi yapmanıza imkan sağlıyor. Üye olarak bu durumdan kurtulabiliyorsunuz.)

Verdiğim bu siteler dışında mutlaka kaliteli olanları vardır. O site sahipleri kusura bakmasınlar. Yada sitelerini bana bildirirler ise onları da bu listeye eklemekten mutluluk duyarım. Tabi ki benim testim den geçmesi gerekiyor önce. Link koymam için mesaj atmayın lütfen ben yararlı bir makale olması için yazdım bu cümleleri reklam yapmak için değil. Eğer böyle bir seo aracınız var ve başarılı ise eklerim. Hiç sorun olmaz. Ama başarısız olup buraya eklenmesini talep etmeyin.

 

 

 

19 Temmuz 2017 11:41:57

16 Yorum

 1. Merhabalar,
  Öncelikle açık şekilde yorumlanmış bu güzel bilgi kaynağı makale için düşüncelerinize sağlık.
  Link kontrollerinin yanı sıra iletişim formlarına aralıklı bakıyoruz. Sitemizi başarılı bulmanız bizleri mutlu etti. Eksik gördüğünüz kısımlarımız var ise bizlere iletebilirsiniz.

  Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 2. Merhabalar,
  İlk olarak emeğinize sağlık güzel bir yazı olmuş. Bende aktif olarak smallseotools kullanan biriydim en azından yazınızı okuyana kadar. Fakat kafamı karıştıran bir husus var. Bende makale yazdırıyorum ve son dönemde yazılarımın özgünlük oranının düşük olduğunu gördüm. Şimdi bu özgün olmayan yazımın sizin yukarıda belirtmiş olduğunuz üç sitede testini yaptım. Sonuçlar %72,%52 ve %34 özgünlük oranları çıktı. Bir birinden baya farklı 3 sonuç var ortada. Şimdi bunlardan hangisi doğru? Bir de sitelerimiz de kullandığımız yazıların özgünlük kabul edilebilir oranı var mıdır? Yoksa bu oran tamamen kişiye göre değişir mi? Mesela Smallseotools’da %73 özgünlük oranı verdiği için ben bu testte kullandığım yazıyı siteme eklemedim. Biraz uzun oldu ama bu konuda görüşe ihtiyacım var.
  İyi hafta sonları.

  1. Elektronik bir ortamda olduğumuz için net sonuçlar almak zaman zaman imkansız oluyor. Kendim özgünlük testi yaparken 3 sitedende analiz yapiyorum. Özgün çıkmayan bir kaç sözcük oluyor genelde. Onuda manuel olarak test ediyorum. Analiz sonucu olumlu cikarsa yaziyi ekliyorum.

 3. Güvenilir diye belirtilen üçüncü siteyi denedim ve tamamı bana ait olan cümleleri “kullanılmış” olarak kabul etti.

   1. Makale analizi yaptım tekrardan son sitede %90 olumlu sonuç veriyor sürekli olarak.
    Birisi işi bozmuş yanlış özgünlük testi yapıyor makaleden kaldırdım o siteyi.
    En sağlam sonucu kopya kontrol veriyor şuan. Makalenizi manuel olarak bir testten geçirin. Kendiniz yazmanız özgün olduğu anlamı taşımaz. Sonuçta herkes aynı sıralı gelen cümleleri yazmış olabilir.

   1. Nurettin kardeşim defalarca bir daha göz attım siteniekle.com için bir sorun çıkarmadı %100 özgünlük testi yaptı şuan galiba bir düzenlemeye gidilmiş öncekine oranla çok çok başarılı sonuç elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir