BLOG ve PARA

Makale Yazarak Para Kazanma En Karlı Yazı

Bu yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma internetten para kazanma alternatifleri içerisinde en iyi görünen ve kesin kazandıran bir yöntemdir. Kesinleşmiş olarak para kazanmak için bazı bilgileri bilmekte fayda var. Eminim ki bu yazıdan sonra artık internetten gelir sağlayacaksınız. Okuduğum en karlı yazılardan birisi oldu diyeceksiniz. Paraları topladıktan sonra bana ne yapabilirsiniz ? Bir teşekkür yorumu yeterli olacak. Yada yazı yazarak para kazanma hikayenizi MİSAFİR YAZARLIK bölümünden bana ulaştırarak diğerlerine örnek teşkil edebilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA

yazı yazarak para kazanma
yazı yazarak para kazanma

Makale yazma yeteneğiniz varsa para kazanmak çok basit aşağılarda makalenizi nasıl pazarlayabilirsiniz ? yer vereceğim. Önce millet ne istiyor ? Nasıl makaleler yüksek fiyattan gider ? Benden bir yazı alan kişi bir daha nasıl geri benden almak ister ? gibi soruları cevaplayalım. Hepsinin tek bir cevabı var. Seo uyumlu makale yazmak. Bazılarınız Seo kelimesini ilk defa duyduğu için yabancılaşma yoluna gitmesin inanın çok kolay bir şekilde aşacaksınız. Ben daha önceki yazılarımda seo uyumlu makale nasıl yazılır ? Anlattım biraz okuyunca nasıl yapılır ? Hemen durumu anlayacaksınız.

Makale yazarak para kazanma olayı oldukça kolay. 1 Adet yazılmış seo uyumlu makale satışı 3 Lira gibi fiyatlardan alıcı bulabilirsiniz. Hatta şöyle bir durumda var 1000 kelime den oluşan bir makaleyi 50 TL gibi yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Ortalama fiyat 300 kelime civarı 2 veya 3 TL gibi bir rakamdan gidiyor. Bu işin piyasası böyle. Yok benim yazılarımın kalitesi artsın bir makaleyi 50 TL fiyata bırakırım diyorsanız. Usta bir makale yazarı olmalısınız. Yani hit getiren türden makale yazma konusunda tecrübe sahibi olmalısınız. Buraya kadar makale içeriği hakkında bilgi verdim. Neden bu kadar uzattın derseniz. Yazdığınız makalelere alıcı bulmanız için gereken bir durum. O kadar emek verip satamamak var. 2 dakika fazla okumak yazının elinde patlamasından iyidir.

Her şey bitti makale yazarak para kazanmaya karar verdiniz. Ne kadar kazanacaksınız ? Merak ediyor olmalısınız.

MAKALE YAZARAK NE KADAR PARA KAZANILIR ?

makale yazarak para kazanmak
makale yazarak para kazanmak

Bu konu günlük ne kadar makale yazdığınıza ve ne kadar kaliteli olduğuna bağlı olarak değişim gösterecektir.  Biraz rakamları konuşturmaya ne dersiniz ?

Seo uyumlu makale satışı yaparak direk olarak alıcıya satmanız durumunda 300 kelimeden oluşan özgün bir makaleye 3 TL gibi bir ücret alırsınız. Gün boyu evde boş duruyor facebook’da yazışma yapan birisi iseniz vaktiniz boldur. Kendinizi kasmadan gündelik 20 makale çıkarabilirsiniz. İşlem sonucuna bakalım 20*3=60 Lira para kazandınız. Günlük 60 TL parayı ay olarak hesaplayın. 1800 Lira yaptı değil mi ? Makale yazarak para kazanma haberlerinin doğruluğunu ortaya koyan bir işlem oldu. O haberlerde ki tek eksik makaleleri nasıl satacağınız hakkında bilgi vermemesi. Ben onada yer vereceğim aşağı da

Birde hit getirecek çok kaliteli bir makale satışı yaptığınızı hesaplayalım. Makaleleriniz 1000 kelime ve kaliteli hesaplayalım günde ne kadar kazanırsınız. Böyle bir makaleden günlük 2 tane rahat yazarsınız 2*50= 100 lira yapar. Bir işte çalışan kişiden çok çok fazla yevmiye kazandınız. Aylık olarak hesaplayın bu rakamı 3000 Lira yaptı değil mi ? İmkansız gibi gözüküyor ama hiçte imkansız değil siz yeter ki kaliteli içerik üretin alıcısı bol olur. Alıcıları ben göstereceğim size.

Şimdi ortalama bir para hesabı yapalım. Günlük sağlam bir makaleden 1 adet yazıp sattınız. Diğer 300 kelimelik 5 makale yazdınız. Sonuç olarak 50+15=65 lira günlük gelir sağladınız. Aylık olarak 1950 lira para yapıyor. Bazı günler yazamadığınızı var sayıyorum. 1500 olsun. Asgari ücret ile çalışan bir işçi 1404 lira maaşla çalışıyor şuan. Yani asgari ücretin üstüne fazla kasmadan çıkılabilir.

MAKALE SATIŞINDA YAŞANACAK BAZI SIKINTILAR

Makaleleri satışa sunduğunuzda bir kaç sorunla karşılaşabilirsiniz. Şöyle bir sorun olabilir. Emek vererek yazdığınız 50 TL değerinde makale kabul edilmeyebilir. Çözüm başkasına satmak, tekrar bir kaç düzenleme yapmak, yada fiyat düşürmek iyi olacaktır.

Makalenizi alan kişinin ödeme yapmaması. İlk makale yazılarında karşılaşma olasılığınız fazla. Zamanla dürüst makale alan kişilerle ekip tarzı bir şeyler oluşturarak sabit kişilere makale verebilirsiniz. Benim amacım bu durumu minimuma indirmek olacak. Siz dikkatli olun. Sabit müşterileri toplamaya gayret gösterin. Onlar size siz onlara güvenebileceğiniz bir ortam yaratın.

MAKALELERİMİ NASIL SATMALIYIM

yazı yazarak para kazanmak
yazı yazarak para kazanmak

Makalelerini satmak için r10 internet sitesine üye olabilirsiniz. Orada konu açarak elinizde hazır olan makaleleri satışa sunabilirsiniz. Her türlü konuda yazılmış makalenin alıcısını bulmanız mümkün. Dediğim gibi makale başı ortalama 3 TL gibi bir fiyat ile satabilirsiniz. Diğer makale satışı yapabileceğiniz platformlar.

wmaracı ve  iyinet.

Forumlarda konu açarak satabilirsiniz. Böyle bir makale satışında aracı yoktur. Alıcı ile satıcı direk olarak görüşür. Eğer aracı olsun daha çok makale yazar daha çok satarım. Daaha çok müşteriye ulaşmak için sadeceon.com yada bionluk.com adresinde makalelerinizi satışa sunabilirsiniz. Oradan makale’de satın alabilirsiniz.

Diğer 50 TL gibi bir rakama nasıl satacağız onu merak etmiş olmalısınız. Böyle bir durumda makale yayını yapan kişilere arama motoru üzerinden ulaşacağız. Ücretli yazarlık yazdığım zaman google’a  wpmavi.com çıktı karşıma. Kendisini de tanırım dürüst birisidir. İstediği tek şey finansal amaçlı yazmayın. Adam akıllı bir makale yazın ben karşılığını zaten veririm diyor. Her blog sahibinin söylediği normal ve haklı bir şeyi istiyor aslında. wpmavi.com adresinde yazarlık yapmak için Ücretli yazarlık adresine giriş yapabilirsiniz. Her şey açıkça anlatılmış zaten. Fiyattan makale yazımına kadar.

Google’da ücretli yazarlık gibi arama yaparak kişisel bloglar da yayın yapabilirsiniz. Parasını da alırsınız. Makale yazarak para kazanmak isteyen kişilerin kişisel blog sayfalarına makalelerini satmasını öneririm. Eğer o kadar etkili makale satamıyorsanız forumlarda satış yapın derim. Aracı olunca genelde aslan payını aracı alır.

SON SÖZ

Makale yazarak para kazanma konusunda tüm bildiklerim bunlar canlar. İyi bir yazar olursanız yukarı da ki verdiğim rakamlar büyük değil hatta küçük bile gelir. Bu bir ticarettir. Sadece dijital ticaret. Artık evimizde ki tuvalet kağıdına kadar internetten almaya başladık. Artık ticarette para da internette dönüyor. Gün geçtikçe de sanal ticaret daha çok piyasadan yerini alıyor. Esnaflık ölecek herhalde bu gidişle 🙂

 

 

 

 

 

 

 

12 Eylül 2017 08:59:55

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir