BLOG ve PARA

Nasıl Para Kazanılır ? Yatarak Para Kazanma

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Yattığınız yerden para kazanma hayali içerisinde olanlara iyi bir haberim var. İyi haberden kastım bu yazıyı okuyunca hemen yatışa geçme gibi bir düşünceniz olmasın. İnternetten nasıl para kazanılır ? Hemde siz uyurken sabah uyandığınızda bakiyeniz de bir miktar para olduğunu görmek imkansız değil. Peki böyle para nasıl kazanılır ?

Daha önce ki yazımda makale yazarak para kazanma konulu bir yayın yapmıştım. Orada ki anlattığım tamamen dijital ticaretle alakalı olandı. Yazarsan kazanırsın yazmazsan kazanamazsın mantığı ile çalışıyor. Şimdi biz yattığımız yerden para kazanacağız. Önce tohumu toprağa atmalıyız. Daha sonra gübre, su yaklaşık bir yıl sonra yatış sektörüne geçerek para kazanabiliriz. Tabi biraz teknik bilgi biraz şans yanımız da olmalı. Söyleyeceğim işte azimle bir yıl çalışıp kazanamayan neredeyse yok.

İlk önce kendinize bir blog, vlog veya youtube kanalı oluşturun söylediklerim teknik bilgi istiyor gibi dursa da değil aslında. Google’a blog açma yazdığınız zaman görüntülü anlatımı o kadar fazla ki profesyonel bir blog kurabilirsiniz. yada vlog her ne ise. Sizin blog kurduğunuzu varsayarak yazıya devam ediyorum.

Bir önceki makalem olan makale yazarak para kazanma konusunda hiç düşündünüz mü makalenin alıcısı var ise neden alıyorlar makaleleri ? Ne işlerine yarayacak ki Üstelik 50 TL ödeme yapıyorlar. Emin olun ki sizin bir makaleniz üzerinden binlerce lira kazanabilirler. İşte o binlerce liranın nasıl kazanıldığı yatarak para kazanmanın yolu oluyor. Biraz daha tekniksel ve detaysal inceleyelim olayı.

BLOG AÇARAK PARA KAZANMA

Blog-yazarak-para-kazanma
Blog-yazarak-para-kazanma

İnternette ki videolar yardımı ile blogumuzu oluşturduk. Bu en kolay kısmıydı. Şimdi biraz seo konusunda araştırma yapalım. Profesyonel seo yapmanıza gerek yok SEO KATEGORİSİ İÇİN TIKLAYIN

Bu konuda da bilgi sahibi olduk 1 haftada yazılan tüm seo kurallarını yerine getirebiliriz. Zaten iş özgün makaleden geçiyor. Buradan da söylemeliyim. En az 1 yıl boyunca her gün bir adet olacak şekilde özgün tertemiz makalelerinizi sitenizde yayınlayın elinizden geldiğince aksatmamaya çalışın. Bir konu üzerinde yazmaya özen gösterin. Mesela şifalı bitkiler konusunda tecrübe sahibi iseniz sadece o konu üzerinde yayınlar yapın. Bilgi sahibi olmanız da gerekmiyor. İlgi duymanız yeterli ilgi duyduğunuz bir konuyu hem araştırmaktan keyif duyarsınız hemde yeni bilgi sahibi olursunuz. Üstüne birde kazanç sağlarsınız.

Düzenli olarak seo uyumlu makaleler yayınladık aradan 1 yıl geçti ve sitenizde 300 üzerinde bir paylaşım var. 300 makale gerçekten de kaliteli ise size çok fazla okur katacaktır. İnanılmaz derece de para kazanmaya başlayacaksınız. Daha çok kazanmak için yayın yapmaya devam edebilirsiniz. Yok ben artık yatarak para kazanacağım diyorsanız haftada bir makale girin sitenize 1 hafta yatın. Maksat siteniz güncel olsun hazırda bulunan ziyaretçi den olmayın.

VLOG AÇARAK PARA KAZANMA

vlog açarak para kazanma
vlog açarak para kazanma

Böyle bir konuda güzel bakımlı bir kız iseniz çok çok doğru bir adım atarsınız Erkek iseniz yaratıcı olmanız gereken bir para kazanma yöntemi diyebilirim. Vlog yaparak para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey vlog sitesi açmak, Sağlam bir kamera, Evinizde bir internet ve bilgisayar bu muhteşem üçlü ile akıllara zarar olacak paraları kazanabilirsiniz. İşin güzel yönü şu aslında bir yere gezmeye gittiniz video kaydı aldınız. Yayınladınız gezdiğiniz masraftan çok fazlasını video gelirleri ile elde ettiniz. Gezerek para kazanmak diyebiliriz olaya.

Vlog nedir ? Hakkında bilgi almak istiyorsanız. VLOG NEDİR ? yazımı okuyabilirsiniz. Kafanıza yatarsa iyi bir yöntem.  Nasıl para kazanılır sorusunun cevabını bazıları buradan bulabilir.

 

 

 

YOUTUBE KANALI OLUŞTURARAK PARA KAZANMA

youtube ile para kazanma
youtube ile para kazanma

Bunun için sadece bir gmail hesabı yeterli olacaktır. Video kayıtları oluşturup yayınlayacağınız gibi bir şarkının kore klibine uyarlanmış bir şekilde de düzenleyerek kanalınız da yayınlamanız size para getirecektir. Siz videoyu bir kez yayınladığınız zaman insanlar siz uyurken videolarınız izleyecek ve uyandığınızda para kazandığınız göreceksiniz. İlginç videolar hazırlayabilirsiniz. Konusu size kalmış bir durum.

Şunu söyleyeyim. Bu ülkede saçmalamak tutuyor. Birisi vermicem diyor yıldız oluyor. Birisi oğlum bak git diyor yıldız oluyor. Mantıken düşününce hiç bir komik yanı yok utanılacak bir durum olmasına rağmen popüler olunabiliyor. Nasıl para kazanılır en iyi örneğini sergiliyorlar aslında.

Konuyu kapatmadan önce şu soruları sormak istiyorum size

 

  1. Söylediğim sözlerden aklınıza yatan bir para kazanma yolu oldu mu ?
  2. Bu ülkede gerçekten de saçmalamak mı para ediyor ?
  3. Makaleyi ne derece beğendiniz ?

 

 

12 Eylül 2017 12:40:16

2 Yorum

  1. Aklıma gelen bir fikir oluştu zaten İnternet’e para kazanıyorum ama bu yazıyı değerlendireceğim.
    Saçmalamak para ediyor.
    Makale çok güzel olmuş okudukça aşağıda ne yazıyor merak uyandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir