BLOG ve PARA

Para Kazanmanın Yolları

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Para kazanmanın yolları oldukça fazla olmakla birlikte iş yapabilene çok daha fazla. Daha öncesinden yayınladığım İnternetten para kazanma adına bir makalem vardı. Orada insanları kandırarak para kazanacağını vaat eden bazı listeleri vermiştim. Şuan tamamen nasıl kazanç sağlayacağınızı ele alacağım.

KAZANMAK İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR ?

internetten para kazanma yolları
internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden para kazanmak için ilk önce sabırlı ve araştırmacı ruha sahip olmalısınız. Ben araştırmacı ve sabırlıyım diyorsanız. Para kazanabileceğiniz bazı yöntemleri size anlatayım. Herhangi bir yeteneğe sahip misin ? Ne gibi ? dediniz değil mi ? Hadi beyin fırtınası yapalım. Bu arada para kazanmanın yollarını bulmuş oluruz.

Sesiniz güzel olabilir, Cesur olabilirsiniz, Kara kalem resim çizebilirsiniz, İyi derecede makale yazabilirim diyebilirsiniz. Bu örnekler çoğaltılır gider. Bir kaç para kazanma yollarını yazalım. Gerisini yeteneğinize göre satışa çıkarabilirsiniz.

Sesiniz güzel ise yeteneğinizi pazarlamak çok iyi bir internetten para kazanma yolu olacaktır. Peki sesinizi nasıl satabilirsiniz ki ? İnternette sadeceon.com ve bionluk.com şeklinde siteler var. Oraya üye olarak yayın yapıyorsunuz. Sizin adınıza şarkı söyleyebilirim gibi bir ilan yayınlamanız size potansiyel müşterileri kazandıracaktır. Site sahipleri payını alırken sizde payınızı alabilirsiniz.

Yine aynı siteden makale yazarak para kazanabilirsiniz. 300 kelimelik seo uyumlu makale ortalama 2.5 TL gibi bir fiyata satabilirsiniz. Düşünsenize evdesiniz işiniz yok günlük 10 makale yazdınız. 25 TL para yapar. İnanın 300 kelimelik bir makale çok hızlı yazılıyor. Her 24 saatte ortalama 20 makale yazabilirsiniz. Şuan bu kelimeleri yazarken baktım da 200 kelime yazmışım ne zaman 200 oldu anlamadım bile. Ayrıca çeşitli forumlarda makale satın almak isteyen bir çok kişi var. Forumlarda ticaret bölümünden müşterilere direk ulaşabilirsiniz.

Ben cesaretliyim diyen birisi vücuduma birilerinin ismini yazar fotoğrafını atarım müşterime diyorsanız. Yine para kazanmak için çok iyi bir yol oldukça fazla müşterisi var bu işin.

Resim yapmasını seviyor ve yetenekli iseniz müşterisi yine bol bir kapı size. Adam nişanlısına sürpriz yapmak için bir adet fotoğrafını veriyor size, kara kalem ile bu resmi yapmanızı istiyor. Hem yaparken kendinizi geliştiriyorsunuz hemde sevdiğiniz iş sizi yormuyor. Evden çalışmak diye buna denir işte.

Örnekler daha çoğaltılabilir hepsini detaylı şekilde farklı başlıklar altında yayınlayacağım. Nasıl yapmanız gerektiğini takipte kalın.

GERÇEK HAYATTA PARA KAZANMANIN YOLLARI

Gündelik yaşamda para kazanma yolları
Gündelik yaşamda para kazanma yolları

Ben internet den falan anlamam nasıl para kazanacağım diyenlerden iseniz size de fikirlerim var rahat olun. İlk önce şu bilince sahip olun ticarette ki para hiç bir şey de yok. Paranızı ticarete yatırmanız en mantıklısı. Elinizde 10 lira var ise 10 lirayla nasıl idare ederim diye düşünmek yerine 10 lirayı nasıl 20 lira yaparım ? İşte bu ticari bir zeka.

Yaşadığınız yerde hiç olmayan basit işler yaparak çok fazla büyüyebilir siniz. Biraz fikir istiyor olmalısınız. Hadi az daha beyin fırtınası yapalım. Elinizde az biraz bir birikim var ise küçücük bir dükkan kiralayarak muhteşem para kazanabilirsiniz. Yapacağınız iş yiyecek üzerine ise ve doğal yapılmış bir gözleme, börek tarzı bir şeyler az sermaye ile inanılmaz para kazandırır. Bir de bu işi yapacağınız yerin yakınında üniversite var ise misli ile kazancınız artış gösterecektir.

Söyleyeceğim diğer örnekler de aynı şekilde devam edeceği için örneklendirmeye gerek yok. Her zaman şunu düşünün 10 lirayı nasıl idare ederim yerine 10 lirayı nasıl 20 lira yaparım bunu düşünmeniz size ummadığınız bir fikir geliştirir. Para kazanmanın yolları oldukça fazla. Siz yeter ki düşünün.

Bu makale sizin aklınızda bir fikir oluşturmak amaçlı yazıldı. İşinize yarayacağını düşünüyorum en azında para kazanmanın yollarını görmüş olacaksınız.

11 Eylül 2017 15:06:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir