Seo Teknikleri

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Bu yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır ? Bunu bilmiyor iseniz Arama motorlarında ilk sırada çıkma hayalinizin gerçekleşmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Ama bu yazıyı okuyor olmanız gerçekten de sizi kat ve kat ileriye taşıyacaktır. Bu yazıdan sonra daha kapsamlı araştırma yaparak, Tamamen SEO uyumlu makale yazabilirsiniz. SEO uyumlu makale yazmak, bazı kriterlere uymayı gerektirir. Hepsine tek , tek yazıda yer vereceğim. İlk kuraldan başlayalım.

SEODA ÖZGÜN İÇERİĞİN ÖNEMİ

Yukarıdaki başlığı okumaktan artık sıkıldınız belkide ama olsun ilk kural bu tekrar okuyun ne kadar önemli olduğunu anlatayım. Eskiden arama motorları bunu hiç önemsemiyordu. Herkes kopyala yapıştır yaparak içeriği fazla olan bir siteye çok kısa sürede sahip olabiliyordu. Arama motorları algoritmasını geliştirerek buna da bir çözüm getirdi. Daha önceden herhangi bir yerde yayınlanmış içeriği yayınlayanların sitesini gerilere atmaya başladı. Kopya içerik sayısı sitenizde artış gösterdiğinde ise sitenize ceza verip arama sonuçlarından kaldırmaya başladı. Bu kadar önemli olan kriteri göz ardı etmek SEO uyumlu makale yazmak için yolun başlangıcın da gol yemek olur. Her ne olursa olsun sitenizde kopya içerik yayınlamayın. Hatta kendi oluşturduğunuz makaleyi bile yazı özgünlüğünü kontrol edin.

MAKALE UZUNLUĞU

Makaleniz mümkün olabildiği kadar uzun olsun. Anlamlı cümleler ile makalenizi uzatın farklı farklı sözcük yapılarını bir bütün olacak şekilde birleştirin eminim ki faydasını göreceksiniz. Bakın başarılı olan Kişisel blog sitelerine makaleleri hep uzundur. Uzun makale yazarken de asla yazının akışını bozmazlar. Makale yaz gönder kısımlarında bile en az 500 kelime olmalı diye kurallar koyarlar. Sebebi ne olabilir SEO uyumlu makaleden başka ? Bazı kişiler yazı uzunluğunu tamamen yanlış algılıyorlar. Tekrar etmek de fayda görüyorum. Uzun içerik üretmek için asla yazı akışını bozmayın. Yazı uzunluğu en az 300 kelime olsun. Bu rakamın altında ise arama motorları çok önem vermeyecektir. Uzun uzadıya bir romanda yazmayın. Ziyaretçiler o kadar uzun yazıyı okumazlar genelde özet ararlar.

MAKALEYE  ALT BAŞLIKLAR OLUŞTURUN

Tıpkı benim yaptığım gibi alt başlıklar oluşturun. Oluşturduğunuz alt başlıklara h1, h2 ,h3 gibi boyutlar ekleyin. Nedeni ise arama motorlarının vurgulara daha önem vermesidir. SEO uyumlu makale nasıl yazılır. diye konu açtım eğer ben konuyu sadece bu başlık altında yazsaydım, Eminim ki sıkılır sitemi terk eder buraya kadar okuyor olmazdınız.

Makaleyi alt başlıklar ile bölerek altındaki bulunan yazının 300 kelimeyi geçmemesine özen gösterin. Alt başlıklara boyut eklemek önemli bir başlık olduğunu arama motorlarına söylemek gibi bir durum olacak.

ANAHTAR KELİMEYE ODAKLANMA

Makaleyi yazarken kendinize en az bir odak anahtar kelime belirleyin. Anahtar kelime makale uzunluğuna göre 0.5% oranında olması idealdir. Anahtar kelimeniz SEO uyumlu makale nasıl yazılır olduğunu var sayalım. Tamamen aynı sözcüğü kullanmanın yanı sıra SEO uyumlu makale yazmak, SEO uyumlu yazı örneği, SEO uyumlu yazı yazma gibi cümleler ile destekleyin faydasını göreceksiniz. Anahtar kelimeyi arama motoruna yazın aratın arama motorunun en altına indiğinizde benzer aramaları gösteren sözcükler olacaktır makalenizde o sözcüklere yer verin. Alakalı içerik olduğunu gösterecektir. Benzer anahtar kelimeleri kalın yapmanız yine yararınıza olacaktır.

SEO UYUMLU MAKALEDE GÖRSELLERİN ÖNEMİ

Seo uyumlu makale nasıl yazılır
Seo uyumlu makale nasıl yazılır

Makale yazarken aralarına uygun görselleri ekleyin. Görsel eklemenin bile bir kriteri var. Yok artık olamaz bu kadar demeyin. İşin içinde google gibi dev arama motoru varsa olur. Şimdi size aktaracağım bilgiyi uygulamaz iseniz. Arama motorlarında başa çıkmaya elveda diyebilirsiniz.

Seo uyumlu resim ekleme Eğer wordpress kullanıyorsanız, öne çıkan görsel belirleyi biliyorsunuzdur. Resmin açıklamasını alt yazısını eklemenizi isteyecektir. Mutlaka ekleyin. Çünkü arama motorlarının resmi okuma gibi bir özelliği yok oraya ne yazarsanız resmin o cümleler ile alakalı olduğuna karar verecektir. Siteye resmi yüklemeden önce ismini değiştirin İndir.png gibi bir isimle yükleme yaparsanız. İçeriğiniz SEO uyumlu makale nasıl yazılır ? olmaktan çıkıp indir olacak ne alakası var diyecek arama motoru. Görsel açıklamalarına dikkat edin.

BAŞLIKTA VE DİĞER YERLERDE SEO KURALLARINA UYUM

Başlık atarken anahtar kelime ne ise Başlıkta mutlaka bulunsun. Sayfa url adresinde gözükecek ve anahtar kelimeniz ile muhteşem bir SEO uyumlu makale yazmış olacaksınız. Eğer siteniz başlık ile alakasız rakam uzantıları gibi ayarlı ise derhal değiştirin SEO uyumlu makale yazmanıza engel olacaktır. H2 etiketini alt başlıklarda kullanmayı unutmayın. Anahtar kelimeniz bu alt başlıkların en az birinde bulunsun. Cümle aralarında kalın yapmayı ihmal etmeyin. Cümlelere ilk başlarken Anahtar kelimeyi burada bir kez kullanmaya özen gösterin. İlk paragraf da kullanmak lehinize olacaktır.

SEO UYUMLU MAKALEDE İÇ LİNK YAPIN

İç link yapmak diğer sayfalarınızın gelişim göstereceği gibi yeni olan makalenizde SEO kriterlerine uygun hal alacaktır. Konuyla alakalı diğer bir yazınıza yeni içeriğinizde link çıkışı yapın. Geri besleme diyelim benim tabirimle bu olaya. Arama motorları bu durumu çok sevecektir. Aşırıya kaçmanızı önermem.

Tabi ki konumuz ile alakasız ama tüm bunları yaptıktan sonra makaleniz yine ilk sayfada çıkmıyor ise Şunları da yapın Yazınızın linkini sosyal medyada paylaşın. Başka sitelerden yazınıza link alın. Tüm bunları uygulamak 1. sırada çıkmayı garanti etmez. Bu konu sadece SEO uyumlu makale nasıl yazılır konusu idi. Koskoca bir dünyanın sadece bir parçası ama en önemli parçası diyebilirim. SEO uyumlu makale yazdırmak istiyor iseniz aşağıda ki parağraftan çok uygun fiyata profesyonel makaleler yazdırabilirsiniz.

Benzersiz içerik ve özgün makale konusunda uzman makale yazarları SadeceOn’da  10 Liradan başlayan fiyatlarla en ekonomik seo makale yazarlığı ile en tecrübeli makale yazarları sizi bekliyor. Sitenizin yükselmesi için kaliteli çalışmalar yaptırmak istiyorsanız hemen seçiminizi yaparak satın alabilirsiniz.

KAYNAKLAR

https://seotech.com.tr/seo-uyumlu-makale-yazmak/

 

 

3 Temmuz 2017 18:58:28

6 Yorum

  1. Seo uyumlu makalenin nasıl yazılacağı hakkında ki en iyi yazılardan biri diyebilirim. Emeğine eline sağlık. Böyle devam etmen dileğiyle. Takipteyim.

  2. Merhabalar,

    Faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.

  3. I am really enjoying the themedesign of your blog. Do you ever run into any browser compatibility problems? A handful of my blog readers have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome. Do you have any advice to help fix this issue? gfeggdgdgdee

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir