Seo Teknikleri

Seo Uzmanı’na Neden İhtiyacınız Olsun ?

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Site oluşturduktan sonra sitenizin hit almaması çok mu moral bozucu bir durum ? Artık sitem hitlensin diye seo uzmanlarına bir ton para bayılmayı hayal ediyorsun değil mi ? Hayallerinin sonunda seo uzmanı‘na verecek parayı da düşünmüyor değilsin. Eğer maddi bütçen de yok ise seo uzmanına ihtiyacın da yok. Cebiniz nasıl da rahatladı değil mi ?

NEDEN SEO YAPMALISINIZ ŞART MI ?

seo uzam
neden seo uzmanina ihtiyacınız olsun ?

Hiçte şart olan bir durum değil az bir bilgi ile kendi seonuzu kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkması için kendiniz bir kaç günlük çalışma ile bunu başarabilirsiniz. Her şey net ve açık zaten. Önce kendinize güvenin daha sonra başarabileceğinize kendinizi inandırın. Uygun fiyata satılan paketlere bulaşmaktan çok çok iyi olacak. Sitenizi bozsanız bile en azından kendiniz bozacaksınız. Bir başkası değil. Emeklerinizi bir başkasının mahvetmesinden iyi olacak. En azında acı tecrübeniz size bilgi kazandıracak. Paranızda cebinizde kalacak.

Çeşitli forumlarda paylaşılan seo paketlerinde hiç site içi optimizasyon gördünüz mü ? Hayır ? Şahsen ben görmedim. Sadece kurumsal hizmet veren uzmanların yaptığı çıplak gözle görülebilir. Türkiye’nin önde gelen haber sitelerinden link alacağını söylüyor. 10 tane edu uzantılı sitelerden link alacağını söylüyor. Bir kişinin veya kurumun edu uzantılı bir site ile ittifak yapması mümkün mü ? Hayır! Öyleyse paket satanların yöntemleri çözülebilir. Siz çözümleme için bu güne kadar ne yaptınız ?

Biraz araştırma ile çok rahat bir şekilde kendinize özgü en az 10 adet çok kaliteli link çıkışı sağlayabilirsiniz. Backlink paketi satan kişilerin işi burada son buluyor. En azından nerelere link verdiğinizi bileceksiniz. Gerektiğinde Webmaster tools‘dan bağlantıları reddedebilecek siniz. Nereden link aldığınızı biliyorsunuz çünkü.

Peki site içi optimizasyon nasıl yapacağız ? Az bir kod bilgisi ile bunu rahatlıkla aşabilirsiniz. En önemli kriterleri yerine getirelim gerisini google halleder zaten site içi yapmamız gerekenleri maddeler halinde verelim.

Maddeler;

  1. Özgün İçerik
  2. Seo Uyumlu makale
  3. Hit getirecek türden makaleler
  4. Site Hızı
  5. Tertemiz sade bir tema
  6. Webmaster tools da ki hataların temizlenmesi

Dikkat ederseniz makale ile alakalı 3 madde göze çarpıyor. Olayın sırrı makale olduğu bariz bir şekilde açık. İyi yazılmış bir makale backlink de getirir ziyaretçi de getirir. Yukarıda ki maddelerin 6 tanesini de yerine getirmeniz bile site içi optimizasyon için yeterli seviyeye ulaşmanızı sağlar. Maddeleri kasmaya çalışsak zaten 200 üzerine çıkarız. Kasmaya gerek yok Bunlar binanın temelleri zaten google sizden mükemmel olmanızı beklemiyor. Ne kadar yapabilirsen o kadar yap diyor. Zaten %100 yapan kimse yok. Olsa googleın algoritması çözülmüş olur.

Yukarıda ki maddeleri yapabilirsiniz buna inanın gerçekten de çok basit işlemler. Hiç yapamayacak olsaydınız zaten bir siteniz olmazdı mutlaka az çok bu işten anlıyorsunuz. Bizimde istediğimiz bir uzman webmaster olmanız değil. Az olsun kafi. Hiç kod bilgisi olmadan bile söylediğim başlıkları herhangi bir yerden okuyarak kolayca halledebilirsiniz.

BİR SEO UZMANINA İHTİYACINIZ YOK

seo uzmanına gerek yok
seo uzmanına gerek yok

Seo benim anladığım dilden söylemek gerekirse bir defalık yapılan bir çalışma değil. Sürekli yapılması gereken bir durum. Bir defalığına yaptırdım seo uzmanı‘na parayı verdim. İş teslim edildi. Sanmayın ki artık ziyaretçi akınına uğrayacaksınız. Sizi arama motorlarının istediği bir seviyeye çıkarabilir. Hatta bolca trafikte sağlayabilir. Bir süre sonra hepsi giderek azalacak ve sonuç olarak kaybolacaktır.

SEO NASIL BOZULUR Kİ ?

Makale yazdınız diyelim içine bir görsel eklediniz. O resmi sıkıştırmazsanız site hızınız düşecek. Site hızı da önemli bir faktör. Öyleyse sürekli makale video resim yüklenen siteniz her hareketiniz de seo yapılması gerekecek. Bir defa yapmak ile böyle bir işin mümkün olmadığını gördük. Gerçekleşecek tek bir olay cebinizden çıkıp seo uzmanı nın cebine gidecek para.

Bir defalık değil sürekli yapılması gerek

Artık bir seo uzmanı oldunuz. Olmadıysanız bile bunu kendinize inandırın 3 kuruşa alınan backlink paketleri veya yüksek fiyatlara yaptırılan site içi optimizasyondan daha iyi yapacaksınız. Bunu başaracaksınız.

 

 

 

 

 

24 Ağustos 2017 14:54:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir