Web Kullanımı

Sıra Bulucu En İyi Sıra Bulucu Online Siteler

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Pek çok kişi gibi sizlerde site sahibi iseniz belirlediğiniz anahtar kelimede sıralamada nerede olduğunu merak edenlerden olmalısınız. Bir site yazarı genelde sürekli olarak sırasını takip eder. Şimdi sizlere sıra bulucu ve ortalama sıralama hakkında bir kaç pratik bilgiler vereceğim. Yeni başlayan kişiler için çok iyi olacaktır. Sıralamada istediğiniz sonuçları alamıyorsanız. GOOGLE SIRALAMA YÜKSELTME makaleyi okuyabilirsiniz.

ORTALAMA SIRALAMA NASIL BULUNUR?

Açılan her başlığın, makalede geçen her anahtar kelimenin, etiketlerin, Aranma sonucu ortaya çıkan hiç bilmediğiniz kelimelerinizin ortalama ve tek, tek olan sıralamasını bulmak için google’ın sunmuş olduğu webmaster tools aracını kullanalım. Bir çoğunuz biliyorsunuz eminim. Dedim ya yeni başlayan bir kişi için çok ideal bir yazı olacak.

  • İlk önce GOOGLE WEBMASTER TOOLS aracına giriş yapalım. Sitenizi kayıt etmedi iseniz, Adımları uygulayın sitenizi tanımladıktan sonra devam edebilirsiniz.
  • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sitenizin ismi karşınızda küçük bir görsel ile çıkacak tıklayın.
  • Sol taraftan arama trafiği sekmesine tıklayın. Ardından Search Analytics yazısına tıklayın.
  • Üstte tıklamalar işaretli olur. Hemen yan tarafında Gösterimler, TO (Tıklama Oranı) ,Konum yer alır. Sadece Konuma tik işareti koyalım gerisini kaldıralım.
  • Sitenizdeki bütün google başlıkların, Aranma da gözüken kelimelerin listesi ve konumlarını size verecek. Tüm kelimelerin ortalama konumunu da grafik şeklinde sunacaktır.

EN İYİ SIRA BULUCU ONLİNE DİĞER SİTELER

sıra bulucu
sıra bulucu

Yukarıda verdiğim siteler sadece google için sıra bulmuyor. Ayrıca Bing, Yandex, içinde sıralamayı bulabiliyor. Doğru şekilde analiz eden en güvenilir üç siteyi sıralamış olduk.

MANUEL SIRA BULMA

Manuel olarak sıranızı takip etmek için google choromo da “ctrl+ shift +N” Tuşlarına basıyoruz. Yeni pencere kayıt tutmayan ve eski kayıtları üzerinde barındırmayan bir sekmede olacaksınız. Neden böyle yaptık derseniz. Daha önceden ziyaret ettiğiniz siteler normal aramalarda bir kaç basamak önde çıkıyor. O yüzden logsuz bir sayfadan istediğimiz kelimeyi yazarak tarayacağız.

Anahtar kelimeyi yazın ve sayfaları karıştırma başlayın. Uzun sürse de en kesin yoldur.

NOD=SIRA BULUCU SİTELERDEN FAYDALANMAK İÇİN GÜNLÜK SORGU LİMİTLERİ VARDIR.

Backlink ile sıralamanızı genel olarak takip etmenin en iyi yolu webmaster tools üzerinden olandır. Her zaman 3 gün öncesini göstererek devam eder.

25 Eylül 2017 16:04:06

3 Yorum

  1. Mrb yazını beğendim okudum fakat sizde web site sahibisiniz. Ben istediğim şey aslında tek tek arama yapan değil bana gereken mesela moradam panel hiç kaydoldunuz mu? Bilmem fakat 6 yıldır web site işleriyle uğraşıyorsanız bilmeniz gerek. Mor adamın paneline web site kelimelini ekliyon her gün girip güncelliyon her zaman senin sıralamanı çıkarıyor. Ben 1 ay falan kulandım çok güzeldi. Fakat ücretli seo istiyor. Şuan için fixerkit diye bir sıralama sitesi buldum çok güzel. Ama oda ücretli hemde öyle az bir para değil. Yani kısacası bana öyle ücretsiz bir sıralama takip aracı lazım aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir