Seo Teknikleri

Sitem Neden Hitlenmiyor Diyenlere Özel

Bu yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Sitem neden hitlenmiyor ? Siteme neden ziyaretçi gelmiyor ? Yazdığım makalelere ziyaretçi neden gelmez ? diyenlere özel ve okuduğunuz en kazançlı yazılardan olacak bir makaledesiniz. Hatanızı fark etmenize yeterince yardımcı olacağını umut ediyorum. Siteye ziyaretçi nasıl çekilir ? Tek, tek ele alalım. Yapılan yanlışları gözden geçirelim. Belki sizlerde aynı hatalardan birisini yapmış olabilirsiniz. Önce şu soruları soralım.

 1. Site hızınız nasıl ?
 2. Site içe seo kodlaması nasıl ? (Webmaster tools hataları)
 3. Ne kadar makale ekliyorsunuz ?
 4. Eklediğiniz makaleler insanların aradığı makaleler mi ?
 5. Düzenli olarak makale yayınlıyor musun ? (1 günde 10 makale girip 1 ay girmeden beklemek)
 6. Sitenin tanıtımını yaptın mı ? (Backlink çalışması)
 7. Hit getirecek türden makale yazımına hakim misin ?
 8. Siteyi ağırlaştıran işlerden uzak duruyor musun? (Fazla etiket kullanımı gibi)

Sitem neden hitlenmiyor diyenlerdenseniz yukarıdaki hatalardan birisini mutlaka yapıyor olmalısınız. Hayır hepsi düzgün yinede siteme ziyaretçi çekemiyorum diyenlerdenseniz sabırsız olduğunuz kesin. önce yukarıda ki maddelere değinelim daha sonra sitenize ziyaretçi gelmediyse diğer hususları ele alalım.

SİTENİN ZİYARETÇİ ALMASINI ENGELLEYEN BAŞLICA HATALAR

 1. Site hızı yeterince tatmin edici mi ? Google’ın sıralama yaptığı kriterler başında site hızı gelmekte. Sitenizin yavaş olması hem sıralamada arka taraflarda olabileceğinize etken hemde siteye gelen kullanıcıların siteyi terk etmesine yol açan bir etken. O yüzden site hızınızı olabildiğince yüksek tutmak gerekli. Ne kadar hızlı o kadar iyi olacak. Site hızlandırmasını bilmiyorsanız. SİTE HIZLANDIRMA konumu okuyabilirsiniz.
 2. Webmaster tools hatalarına ne kadar önem veriyorsunuz ? En basit hatalardan birini size söyleyeyim.  Hreflang kullanımı. Coğrafi bölge ayarlarını yapmalısınız. Ayrıca diğer hatalarda önem vermeniz gerekiyor. Kodlama hatası gibi. Takılmayacağınız tek sorun yapılandırılmış veri altındaki eksik author gibi hatalar. Önemsiz görebilirsiniz. Google bu anlaşma için zaten bin pişman.
 3. Sitenizde ki makale sayısı ne kadar ? 30 makale yazıp binlerce trafik bekleyenlerden misin ? Sitenizde yüzlerce makale olması gerekiyor. Bir tane makaleye zannettiğiniz kadar ziyaretçi çekemezsiniz.
 4. Makale eklemek var yazmak var hesabı. Yazdığınız makalenin ziyaretçi çekmesi için o makalenin insanların genelinde olan bir soruna çözüm getirmesi gerekiyor. Yani insanlar o makale başlığını sürekli arayan kişiler olmalı. Şöyle bir başlık atalım. Andız pekmezi adında bir yazı yazdınız. Bazı bölgelerde bu ağaç türüne hındız denmekte siz kendi şiveniz ile hındız yazıp andız ağacını anlatırsanız kusura bakmayın da kimse gelmez. Türkiye geneli onu andız diye biliyor.
 5. Makale yayınlamak bir ritim ister. Müzikte olduğu gibi ritimsiz olmaz. Düzenli aralıklarla makale yayınlamanız gerekiyor. Belirli ziyaretçi potansiyeline ulaştıktan sonra bile düzeni bozduğunuz an, gün ve gün ziyaretçi kaybı yaşayacaksınız. Sitem neden hitlenmiyor diyenlerin en çok yaptığı hata. Bir günde 10 makale yazıp yayınlıyor 1 ay ortalıkta yok geri döndüğünde hani benim makalem ziyaretçi getirmedi diyor.
 6. Sitenin tanıtımını yeterince yapabildin mi ? Bunun için bütçe gerekmez. Siz az yapın öz yapın yeterli. İnsanların sizi keşfetmesini beklemek patika yolda araba beklemeye benzer. Oraya yol yapılacak da trafiğe açılacak sonra araba gelecek. Baya bir uzun sürer değil mi ? O yüzden insanların sizi bulmasını kolaylaştırın.
 7. Şu makale başlığını sürekli olarak attım çünkü iş makalede bitiyor. Makalenizin belli kurallara uyması gerek mesela liste şeklinde yapılan bir makale her zaman daha popülerdir google gözünde şuan maddeler halinde yaptığım gibi. Yazıda anahtar kelime yoğunluğu. Anahtar kelimenin benzer kelimeleri makale içinde ne derece etkili kullanılmış. Neyse bu madde uzayacak. Siz en iyisi HİT GETİRECEK MAKALE NASIL YAZILIR ? Konuma bir göz atın. Mutlaka okuyun ve uygulayın ama.
 8. Sitenizi sade yapın. Siteyi ağırlaştır mayın sade bir tasarım, düzgün etiket kullanımı, İşe yaramayan boş sayfalar siteniz üzerinde şelek den başka bir şey değildir. Sitenizde ki ağırlıklardan hemen kurtulun. İsterseniz bu konuda daha detaylı bilgi için DOĞRU ETİKET KULLANIMI AĞIRLIKLARDAN KURTULUN yazımı okuyabilirsiniz.

site ziyaretçi artırma
site ziyaretçi artırma

YİNEDE ZİYARETÇİ ÇEKMEYİ BAŞARAMADIM DİYORSAN DEVAM EDELİM

 • Yukarıdaki söylenenleri yerine getirdim ama hala siteme ziyaretçi çekemiyorum diyorsanız biraz daha detaylı çalışmak gerekiyor. Sosyal medya üzerinde etkili olmak lazım. Sitenize sosyal medyadan organik hit sağlamalısınız. Yazdığınız her makaleyi sosyal medyada paylaşmak ziyaretçi getireceği gibi daha hızlı index alması, makale kalitesinin artmasını sağlar. Ben her yazdığım makaleyi sosyal medyada paylaşırım.
 • Siteniz daha kaç günlük veya aylık bu çok önemli yeni siteler google gözünde daha ön planda olduğu doğrudur ama eski siteler otoriter olduğu için daha değerlidir. Site yaşınız 1 yılı geçmedi ise bir şey beklemeyin daha çok erken 1 yıldan sonra ziyaretçi çekmeye başlarsınız genel olarak.
 • Hiç Google’ı kandırmayı denediniz mi ? Sakın denemeyin çeşitli programlarla siteye organik hit göndermeyin. Bazı yazılımlar istediğiniz anahtar kelimeden ziyaretçi göndereceğini söylüyor. Anahtar kelimeniz ilk 500 de bile yokken o kadar ziyaretçi alamayacağınızı google çakmayacak mı ? Hadi kandırdınız diyelim. Google sürekli güncelleme yapıyor ya bir gün uyanırsa. Yaptığınız her şey olduğu gibi çöpe gidecek. Sadece hile ile hit almak değil başka hile yöntemleri de var. Siz uzak durun öğrenmeyin bile.
 • Eski yazılarınızı güncellemeyi ihmal etmeyin. Arada bir eski yazılarınızı güncelleyin. Ekleme yapın. Başka bir bilgi ile karşılaştırın bir şeyler yapın işte güncellemek çok önemli. Hem sıralama kaybetmemenizi sağlar. Hemde yükselmenizi sağlar.

Sitem neden hitlenmiyor diye yakınanlar. Söylediklerimin hepsi çok önemli ne kadarını yapıyorum diye kendinize sorun. Yapıyorum ama ne kadar doğru yapıyorum onu da sorgulayın. Bir yerde bir hatanız var. Mutlaka tespit edin. Sorunu bulamadan çözüm bulamazsınız. Yazdıklarım son derece önemli olan ve herkesin en çok yaptığı hatalardı.

Bol trafikli günler.

 

9 Eylül 2017 11:22:33

45 Yorum

 1. Yinede bütçe önemli. Para harcadığın zaman sitenin ziyaretçisi nasılda artıyor. 100 TL ile bir kaç tanıtım yazısı her şeyi değiştirir diye düşünüyorum.

 2. “Sitem neden hitlenmiyor” diye ara ara google’da arama yapan kişiyim. Her zaman webmaster forumlarında ki yazılar ile karşılaşıyordum. Yeni bir yazı çıkacağını hiç beklemiyordum. Forumlarda herkes kendine göre bir şey yazmış. Burada herkes için bir şeyler yazılmış. Seo’nun dibi bu yazı işte.

  1. Forumlarda dediğiniz gibi yardım amaçlı açılan başlıklar var. Herkesinde cevabı var. Cevaplar çoğunlukla doğru. Tek makalede olması önemli. Ben hepsinin tek bir yazıda toparlamaya çalıştım.

 3. Maddeler halinde yazmak hem kullanıcıyı sıkmıyor. Hemde google’ın istediği yazı biçimi oluyor. Makalelerde azda görsel eklenirse o yazı ne kadar uzun olursa olsun okunuyor. Normal düz bir yazı 300 kelimeyi geçince okunmuyor. Dediğim gibi olursa 2000 kelimede olsa okunuyor.

 4. Hocam açtığım konularda ilk başlarda 1 sayfada çıkıyorum belli bir süre sonra 7 sayfaya kadar geriliyor. Sebebi sitenin yeni olması mı? Aşırı derecede sıralamada dalgalanma oluyor.

  1. Söylediğin için bir çok etken var.
   Rakiplerin çalışması.
   Sitenin yeni olması.
   Sizin çalışmalarınız.
   Değişen google algoritması.
   Yazılarda ki güncelleme.

 5. Etiket kullanımını abartmışım bu yazıda söylenenlere göre. Ortalama oturum süresi o yüzden düşük sanırım. Etiketleri kaldırmayı deneyeyim birde.

 6. Hit getirecek makale nasıl yazılır konusuna geçtim bu sayfadan sonra. Seo uyumlu makale ile hit getirecek makale arasında ki bağlantı ve farkları direk olarak görmemi sağladı. Arama sonuçlarına baktığımda gerçektende öyle. Alakasız bir başlık ile meta açıklmamasında geçen aranan kelime arama sonuçlarında çıkıyor. Bunu bilmiyordum. İyi bir yazı olmuş

 7. Beklene yazı geldi sonunda. Harikasın. Söylediklerini sitemde uygulumaya geçireceğim. Diğer konularında aynı şekilde çok çok kaliteli. Böyle başarılı bir yazı yazan bir kaç blog daha var. Takibim desiniz.

 8. Googleın hit artırmak için yapması gerekenlerin hepsini söylemiş yazı eksik yok şuan. Söylenenleri yapan kişileri siteleri zaten zamanla çok iyi yerlerde olur. Umudu kırılmak üzere olan benim gibi kişilere göre çok iyi bir yazı olmuş.

 9. 6 aylık blogum için günde tekil hitim 50 civarı oluyor. Oturum ise 60 bana az geliyordu. Backlink kasmaya başlamıştım. Artık backlink yerine bu yazıya göre şekillendireceğim yazıyı.

 10. webmaster tools hatalarını çözümlemek. Oldukça zahmetli. Keşke onları da kolay yoldan çözebilsek.

 11. Etiket olayı biraz kafamı karıştırdı. Etiket kullanmazsak sitenin index olmaz. İndex olmadan ziyaretçi hiç gelmez. Şöyle diyelim google aramasında hiç olmayan bir sitemi? yoksa arama sonucunda olan etiketler mi ?

  1. etiket olacak kelimeleri makale içinde geçirmeyi kast ediyoru. Hiç etiket kullanmayın demiyorum ayrıca. 10 makale yazıp 300 index sahibi siteler gördüm. Abartma olmasın etiket sisteminde yeterli.

 12. Denemeye değer. iyi iş çıkarmışsın. Artan ziyaretçiler ile tekrar burada yorum yapmayı umuyorum.

 13. Ziyaretçi artırmanın en iyi yolunu yazmışsın. Tebrik ediyorum. İç seo çalışması yaptıranlar söylediklerinin dışına pek çıkmıyorlar zaten.
  Webmaster tools’daki hataları çözümlemek en güzel seo çalışması.
  Birde “google benim işletmem sektörünü” değerlendirin oldukça etkili trafik artırıyor.

 14. Her şey güzelde site hızlandırmayı nasıl yapacaz. Senin site hızın şuan %99 çıktı. benim site %56 anca

 15. Ustam çok güzel bilgiler vermişsin benim sitem 8 yıllık ama günlük 1k yı geçmiyor ne yaptıysam olmuyor sanki standart ne aşağı düşüyor ne yukarı çıkıyor sitem

 16. 4 yıldır blogum var. yazacak konu bulamadığımda ilginç bir ingilizce araştırma bulup çeviriyorum. blogumdan da, kaliteli ziyaretçilerinden de oldukça memnunum. Buraya yorum yazma nedeni ise yeni bloggerlara biraz umut vermek. benim gerçek anlamda hit almaya başlamam 60. makaleden sonra oldu, blog kaliteli içerikten sonra 3-4 ayda toparlandı. yorumları onaylı yapmadım, yorum sayısı çoksa okunma da çok oluyor. bir de temelde tek bir alana odaklandım.

  asla yüzlerce yazı yazmam, bir makaleyi genellikle 2 günde bitirebiliyorum.1 haftada hazırladığım ve o yazı için video çektiğim birkaç makalem var. aylarca güncellenmese de hala hit alıyorlar.

  bu aralar wordpress araştırmalarındayım. yazınızı sık kullanılanlarıma ekledim. teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir