BLOG ve PARA

Türk Hosting Firmaları, Fiyatları En Kaliteli ve En Ucuz Bir Arada

Bu yazıyı 5 dakikada okuyabilirsiniz.

En iyiyi ve en ucuzunu bulmak için çeşitli firmaları gezeriz. En iyi Türk hosting firmaları 2018’de nasıl oldu? Hangi firma daha ön plana çıktı?  En ucuz hosting firmasını alırken en kalitelisini de bulabilmemiz mümkün. İşte o Türk Hosting firmaları.

Not: Hosting seçimi yaparken hedef aldığınız ülkenin hosting firmasını bulmaya çalışın. Örneğin ziyaretçi kitleniz Türkiye’den olacaksa Türk hosting firmalarını tercih etmelisiniz. Çünkü sunucuya mesafe ne kadar ozak açılırsa site açılış hızı o kadar zayıf olacaktır.

Not: Hosting firmaları bu metinde yazılırken en iyi den en kötüye tarzı sıralama yapılmamıştır. En iyi Türk hosting firmaları karışık olarak listelenecektir.

TURHOST

TURHOST

Benim kullandığım firma  olduğu için listenin en başına yerleştirdim. Şu zamana kadar en ufak dahi sıkıntı çekmediğim Turhost en iyi hosting firmaları arasında yerini alabilecek seviyede. Alan adı ve disk alırken hiç bekleme yaşamadım. Parayı yatırdığım an hizmete açıldı. Beş dakikalık zamanımı aldı desem abartmış olmam sanırım. WordPress kurulumu ve cache kurulumunu kendiler yapıp teslim ettiler. İlerleyen günlerde ise tek bildirimim ile SSL kurulumunu ücretsiz sağladılar. Fiyat olarak ise 50 TL ödedim. Alan adı ile birlikte yıllık 80 TL ye kapattım olayı. Memnun kalmazsanız 15 gün içerisinde para iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Eksik kalan yönü ise otomatik yedekleme yapmamaları. Yedekleme için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Site adresleri: Turhost

GÜZEL HOSTİNG

güzel hosting

Lokasyonu Denizli’de ve İstanbul’da olan hosting firması son yıllar ismini çokça duyuran ve memnun kalmayan müşterisi hiç çıkmayan hosting firmasıdır. Hosting firmalarının lokasyonu genelde İstanbul’da iken onların ki Denizli’de ve İstanbul’da olması kulağa hoş geliyor. Çünkü tekten olmayı başarabiliyor. Performans bakımından ciddi anlamda kalite sağlanabiliyor. En iyi hosting firması olmasının bir diğer nedeni ise müşteri desteklerine en kısa sürede çözümler üretmesi. Yıllık ücreti çok makuldür belki de en makul olan Türk hosting firmasıdır. 20 TL ödeyerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Üstelik yedekleme işlemi, Subdomain sayısı, Ücretsiz SSL, Network alt yapısı gibi pek çok imkandan faydalanabilirsiniz.

Site adresleri: Güzel Hosting

 

 

VERİDYEN

VERİDYEN

Herkesin dilinde bir veridyen kelimesi dönüyor. Bir de kendim incelemek istedim. 2016 yılında kurulmuş hosting firması. Sadece Türkiye’de değil Dünyada ki hosting sıralamasına yerleştirsen yine ilk sıralarda yerini alacak cinsten. Fiyatları da gayat ucuz olması gözden kaçmıyor. Başlangıç paketini yıllık 20 TL ücret ile satın alabilirsiniz.  Profesyonel destek sağlayacaklarından şüpeniz olmasın. En küçük sorunlarınız da bile size geri dönüş sağlayacaklardır. Güvenlik konusunda da sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan kendileri ellerinden gelen özveriyi göstereceklerdir.

Yüksek hitli siteleriniz için kesinlikle tavsiye edebileceğim hosting şirketidir. Anlık online kullanıcı sayınızın fazla olması sitenizin kasılmasına neden olmayacak. Siz yeter ki sitenize uygun paketi satın alın.

Site adresleri: Veridyen

 

NATRO 

NATRO

En iyi hosting firmaları arasında yer vermek istediğim firmadan birisi de Natro Hosting. Müşteri hizmetleri o kadar iyi ki belki de dünyada en hızlı cevap veren şirkettir. Bazen 1 dakikada bazen ise 4 dakika gibi sürelerde geri bildirim yapıyorlar. Bu kadar hızlı olmaları çalışan uzman sayısının fazla olmasındandır belki de bunu bilemeyiz ama cevap verme sürelerinin çok kısa olduğunu biliyoruz.

Performans bakımından sizleri asla üzmeyecektir. Müşteri memnuniyeti de bir hayli yüksek olunca en iyi Türk hosting firması arasında yerini çok rahat alıyor. Fiyat konusunda ise diğerlerine göre az tuzlu diyebilirim. Aylık 10 TL gibi bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ücretlendirme konusunda diğer firmalarla yarışabilmek için yeniden fiyat tarifesi uygulamaları duyurulur.

Site adresleri: Natro

ALASTYR

ALASTYR

İlk kurulduğu günden beridir kendini geliştirmeye devam etmekte olan en iyi hosting firmalarından birisidir. Günümüze geldiğinde ise İstanbul’da bulunan bir çok host firmasını geride bırakmış durumda. Her yılda kendilerine yeni bir artı ekleyerek devam ediyorlar. Site performansı ve güvenlik açısından tercih edilebilecek en iyi hosting firmasıdır. Lokasyonu izmir’de bulunan firma İzmir’in en iyi Türk hosting firması olduğu kesindir. Türkiye’de de ilk sıralarda yerini alacak tarzdan bir şirkettir.  Hizmetlerinden memnun kalmamanız çok düşük bir ihtimal olsa da 7 gün içerisinde para iadesi yapmaları da güzel bir imkan olmuş. Fiyat konusunda yine beklentimi karşılıyor.  Eksik olarak görebileceğim tek yönü ise diğer firmaların geneli 1 GB alan verirken Alastyr 250 MB alan veriyor. Kısıtlamayı biraz esnetmeleri gerekiyor sanırım.

Site adresleri: Alastyr

İSİM TESCİL

İSİM TESCİL

Kullandığım firmalardan bir tanesi daha. En iyiler arasına girmemesi zaten beklenemezdi. En iyi hosting firması mıdır bilinmez ama en popüler hosting firması olduğu kesin. Alan adı sorgulamaları dahi bir çok webmaster tarafından bu siteden yapılır. Bu kadar övgüler aldıktan sonra en iyi sonuçları da vermesini bekleriz ama teknik destek almakta sizi en az 2 saat bekletirler. 2 saate bir mesajlaşmak sizi sıkacağı için alırken bir kaç kez düşünün derim. Hizmeti satın aldığınızda da yine onaylanma süreci falan 6 saati bulabilir. Parayı öde kullan sistemleri maalesef yok. En iyi Türk hosting firmalarında yer vermemin sebebi. Uzman kadrosu, Beklenen performansı sağlayabilmesi, Güvenlik, Sabırlı yapıda iseniz kullanabilirsiniz.

Yıllık 14$ gibi fiyatlardan başlangıç paketine sahip olabilirsiniz. Başlangıç paketlerinde dahi sistem özellikleri gayet iyidir.

Site adresleri: İsim Tescil

İNTERNET BİLİŞİM

İNTERNET BİLİŞİM

Kimsenin listesinde yer vermediği ama performanslarının çok yüksek düzeyde olduğu bir hosting firmasını size tanıtmak isterim. Düzenli yedekleme yapma, en uygun fiyat, müşteri desteği yönünden oldukça kalitelidir. Geçtiğimiz yıllarda fiyat konusunda diğer firmalara göre çok yüksek olsa da son zamanda en ucuz hosting firması olmayı başardılar.

Başlangıç paketi yıllık fiyatı 25 TL dir. 25 TL ödeyerek 1 GB disk alanı, 5 GB Trafik, 2 e-posta, 2 subdomain, 2 mySQL elde edebilirsiniz.  Fiyat bakımından genel olarak firmalar ile başa baş gitmekte. Performans açısından ise bir çok firmaya fark atacaklarına eminim.

Site adresleri: İnternet Bilişim

En iyi yurt dışı lokasyonlu hosting firmaları için Yurt Dışı Lokasyonlu Hosting Firmaları En İyi Beş Firma

 

 

 

13 Eylül 2018 10:02:32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir