BLOG ve PARA

Web Sitesi Para Kazandırır mı?

Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Web Sitesi Para Kazandırır mı ? Bu sorunun cevabını arayan çok insan olduğunu düşünüyorum. O yüzden bir açıklık getirmeye çalışacağım. Web siteleri neden kurulur ? İnsanlar neden site tasarlıyorlar ? Bunun gibi sorulara bu makalede cevap arayacağız.

WEB SİTESİ PARA KAZANDIRIR MI?

Evet web sitesi para kazandırır hele ki bu site çok büyük kitlelere hitap ediyorsa kazanacağı paranın bir sınırı yoktur. İnsanların büyük bir çoğunluğu siteden para kazanmak için tasarım yapıyorlar. Her site gelir elde etmek için tasarım yapmıyor tabi ki Bunlar hangi siteler? diye sorarsanız Resmi siteler diyebilirim. Bir okul sitesi çok kaliteli ve büyük kitlelere hitap ediyor ama üzerinden maddi gelir elde edilmiyor. Kişisel olarak açılan ve maddi gelir elde etmeyen siteler var mı? Evet var ama yok denecek kadar azdır Bu kişiler sadece yaptığı işten zevk aldıkları için site kuruyorlar yaşadıklarını ve araştırmasını seven kişiler bunları kaleme alıyorlar. Bir çıkar gözetmeksizin.

WEB SİTELERİ NASIL PARA KAZANIYOR?

Site sahiplerinin en çok tercih ettikleri para kazanma yöntemi sitelerinde reklam yayınlamaktır Google nin sunmuş olduğu reklam ağı ile sitelerine reklam yerleştirilir. Google bu siteye gelen ziyaretçilerden reklama tıklayanların başına site sahibine ödeme yapar. Ortalama olarak tıklama başına 25 kuruş ücret verilir Gösterim başına da ücret verilir ama Çok düşüktür. Düşük dediğime bakmayın ziyaretçisi fazla olan siteler bu gösterim başına aldıkları para inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Sonuç da Damlarken göl oluştuğunu unutmamak gerek.

Diğer Yöntemlerden birisi ise Satış ortaklığıdır. Site sahipleri Ürün satan başka bir sitenin tanıtımını yaparak para kazanırlar. Yani bu durum şöyle gerçekleşmektedir.

Sizin temizlik ürünü sattığınızı var sayalım. Daha çok ürün satabilmek için ne yaparsınız ? Benim gibi sitesi olan ve binlerce kişiye hitap eden bir site ile anlaşırsınız. Benim ürünlerimi kendi siten üzerinden pazarla o müşterileri bana gönder sattığım ürün başına sana pay vereyim. Mantığı ile işlemektedir.

LİNK SATIŞI İLE PARA KAZANMA

Bu başlık altında ki yöntem ile de para kazanan oldukça fazladır. Web siteniz mi var ? Kaliteli mi ? Binlerce kişiye hitap ediyor mu ? bu sorulara cevabınız evet ise link satışı ile Para kazanabilirsiniz. Nasıl işliyor bu süreç hemen açıklayayım.

Site kuran kişiler Sitelerini kaliteli hale getirmek için bir takım çalışmalar yapması gerekmektedir. Yeni site açmış bir kişi bunu yapmak için kaliteli sitelerden kendi sitesine link çıkarmak isterler ve bunu için size ücret öderler. Tanıtım yazısı yazdırabilirler. Bu işin müşterisi çoktur webmaster forumlarında bu müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

SİTEDEN PARA KAZANMAK İÇİN NELER YAPILMALI ?

Her site kuran kişi gelir elde edemez bunun için sıkı bir çalışma gerekir. Tecrübeli olmak gerekir. Yukarıdaki yazdığım cümlelerde hep kaliteli siteler dedim değil mi ? Kaliteli Site nasıl tasarlanır ? Diyenlerden iseniz ve site tasarlayıp para kazanmak istiyorsanız. Er geç karşılaşacağınız bir sözcüğü Söyleyeyim Size “SEO” İşin püf noktası bu aslında SEO olmadan site olmaz SEO bilginiz olmak zorunda o yüzden sizi YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SEO makalemi okumaya davet ediyorum.

WEB SİTELERİ NE KADAR KAZANIYOR? 

Kazanç sitenin içeriğine göre farklılık gösteriyor. Örnek vermek gerekirse rekabeti yüksek kelimelerde baş gösteren  siteler ziyaretçisi az olmasına rağmen iyi para kazanabiliyor. Bir otele tatile gitmek istediniz. Gideceğiniz yerdeki en iyi otele bakmak istiyorsunuz. Herhangi kişisel bir siteye girdiğinizde size google reklamları site konusunubaz alarak otel reklamı sunacaktır. Google ye otel reklamı veren kişilerde daha çok para verdikleri için reklama tıklama başı 25 kuruş demiştim ya yukarıda bu miktar 5 lira olacak. Düşünün bir 100 kişinin tıkladığını 500 lira  gelir elde edecek. Diğer herhangi bir sitenin reklamına bu kadar tıklanma olsa 25 kuruştan 25 lira elde edecek Şu site şu kadar kazanıyor demek pek mümkün değil. Ama oranlar bu şekilde.

Web sitesi para kazandırır mı ? Sorusunun cevabını arayanlar verdiğim oranlardan yola çıkarak bir web sitesinin ziyaretçi oranıyla ne kadar kazandığını az çok tahmin edebilir.

Kendi sitelerini kurarak ne kadar kazanabileceklerini az çok tahmin ederek. Böyle bir girişimde bulunabilirler.

Bu makalenin de sonuna gelmiş bulunuyoruz. Başka bir konu üzerinde tekrar buluşmak dileğiyle  Yorum yapmayı unutmayın. Yorumlarınız benim için çok önemlidir.

 

15 Temmuz 2017 22:10:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir