Seo Teknikleri

Whois Backlink Düştü mü ?

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

whois backlink google’ın sürekli güncellenen algoritması ile yavaş yavaş etkisini kaybederek yok olmuştur. Artık edu ve .gov uzantılı sitelerden o kadar kolay link çıkışı sağlanamayacak. Tamamen etkisinin yok olduğu backlink türü biz site sahiplerini nasıl etkiliyor.

WHOİS BACKLİNK NEDİR?

Bazı sitelerin arama kutusu veya direk url ye eklenen site adresi ile oluşturulan sorgu sonucunda oluşturulan sorgulun link haline dönüşmesi ve orada bir link kalmasıdır. Şöyle bir örnek verelim.

Kendi sitemde bir sorgu oluşturdum. https://muslumbaser.com/?s=muslumbaser.com

Burada yaptığım şey sitemi sitem üzerinde sorgulattım. Eğer site kodlaması whois için uygun olsaydı link halinde bir kayıt oluşturacaktı. Bu tür alınan backlinklere whois backlink diyoruz. Arama motorları da bu tür backlinklere sıcak bakmamakta hatta aşırıya kaçılması durumunda spam link çalışması olarak algılıyor. O kadar deneyimlerimden sonra webmaster tools’a düşmüş bir whois backlink daha görmedim. Gören varsa söylesin bilelim.

SİTEYE YARARI VAR MI ?

Link linkdir ben yinede alayım siteye yararı olur mu ? diyenlerdenseniz almamanızı öneririm. Yararı kesinlikle olmaz. Fazla yapıldığında da zararı olur. Hiç bulaşmamakta fayda var. Otomatik whois backlink uygulamalarını gördüğünüzde ise direk orayı terk edin. En etkili backlink alma yöntemi tanıtım yazısı ile yazı içerisinden çıkan dofollow linkdir. Sitenin kaliteside burada önemlidir tabi.

Backlink için bu konuyu okudunuz. O zaman size şöyle bir kıyak yapayım. Tr siteden backlink almak ister misin ? Hemde sitenin ismini kesinlikle biliyorsun. Yok artık vay be diyeceğin 2 adet tr site. Yanında birde .edu backlink olsun.  Google benim işletmem uygulaması yöntemiyle haritaya ekleyin birde edu uzantılı olsun. Hadi o zaman buyurun.

EDU BACKLİNK +2 TR BACKLİNK DOĞRUDAN SIRALAMA ETKİSİ

Whois backlink ararken kaliteli üç backlink buldunuz hadi yine iyisiniz. Yorumda teşekkür edebilirsiniz. Mesaj kutusunu kullanmayın lütfen teşekkür etmek için 🙂

7 Ekim 2017 09:37:34

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir