Web Kullanımı

www Açılımı

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

www kelimesi internet kullanıcılarının sürekli olarak karşısında olduğu için insan www açılımını merak etmeden duramıyor. Açılımını araştırma sonucunda bulduk pek detaylı bilgi olmasa da araştırma yapıldıkça eklenecek. www açılımı ne demek açıklayalım.

www açılımı World Wide Web olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe karşılığı ise dünyayı saran ağ anlamına gelmektedir. İnternet siteleri www ile başlıyor. Her internet sitesinin bir www adresi vardır. Bunu gizlemek internet site sahiplerinin elindedir. Şuan için muslumbaser.com adresinin önünde www (World Wide Web) yer almamaktadır. Gerekli ayarlar ile getirilebilir. Siz şuan görmüyor olsanız dahi www benim sitemde de var şöyle kontrol edebiliriz.

https://www.muslumbaser.com

www eklediğim zaman siteye yine aynı şekilde ulaştınız değil mi ? Gizlemem sadece arama motorlarında gözüküp gözükmemesi ile alakalı.

NEDEN GİZLEME GEREĞİ DUYUYORUZ

Ne kadar kısa bir internet adresi o kadar akılda kalıcılık ve sadelik kattığı için www olmadan siteyi arama motorlarının tanımasını istiyoruz. Sonuç olarak www var sadece arama sonuçlarında görünmesini engelliyoruz.

www açılımı hakkında ki bilgileriniz yorum kısmından eklemeniz daha kapsamlı bir bilgi kaynağına sahip olmamızı sağlar. Yorum yapmayı unutmayın.

 

13 Eylül 2017 16:01:00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir