BLOG ve PARA

Yazacak Konu Başlıkları Bulma Yöntemleri

Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Blog yazarlarının en çok sıkıntı çektiği durumlardan bir tanesi de yazacak konu başlıkları bulma. Yazacak içerik bulamayan blog yazarları ve diğer site sahipleri nasıl yeni başlıklar üretirim diye sıkıntılar çekmekte. O sıkıntıları çekmemeniz için güzel bir yazı olacağından eminim. Yazıda konu başlıklarını bulmanın yanı sıra benzer konuları da nasıl bulabileceğinizi anlatacağım.

ne yazsam
bugün ne yazsam diye düşünme
  1. Rakip Analizi
  2. Google Adwords Kullanımı
  3. Forumlarda Gezmek

Sırası geleni açıklama ise anlatalım.

 

 

 

 

 

yazacak içerik bulma
yazacak içerik bulma

RAKİP ANALİZİ

Eğer yazacak konu bulamıyorsanız sizin siteniz ile aynı kategoride olan siteleri takip etmek en güzel yollardan birisi. Rakibiniz nasıl bir başlık atmış, neyi anlatmış, Alt başlıklarda neyi ima etmiş, arama sonuçlarında o başlık ile kaçıncı sırada yer alıyor. Şeklinde analiz yapabilirsiniz. Eğer rakibiniz güçlü ise aynı başlık türünde geçemeyeceğinizi fark etti iseniz benzer başlık yöntemine gidilebilir. Yada alt başlıklarında aranması olan bir başlığı ana başlığınız olarak belirleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken atacağınız başlığın aranmasının olup olmaması olacak. Aranması var ve rakip ile eş değer bir başlık ise yazacak konuyu buldunuz demektir.

Benzer başlığın aranmasının olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi bir sonraki maddede açıklayacağım.

GOOGLE ADWORDS KULLANIMI

Dev arama motorunu nimetlerinden bir tanesi de hangi kelimenin ne kadar arandığını göstermesi. Yanında tabi benzer kelimeleri de bize sunması olacak. Yazacak konu başlıkları bulmak için ideal bir yöntem. Nasıl yapacağımıza hep beraber bir göz atalım.

  • Google Anahtar kelime planlayıcı aracına gmail adresiniz ile giriş yapın.
  • Herhangi bir kelime yazın alakasız olabilir. Örneğin: “Youtube ü” yazdım.
  • Ne kadar aranması olduğunu gördüm ve üzerine gelip benzerleri butonuna tıkladım. (“Youtube mp3 dönüştürücü,Youtube mp3 çevir” gibi benzer ve aranması olan başlıkları bana söyledi.

Güzel bir yöntem en ideali de bu bence kelimenin zorluk derecesi, Ne kadar aranması olduğu, Benzer aramalarda en çok arananları başa çıkarması önemli bir fayda sağlıyor bizlere.

FORUMLARDA GEZMEK

Yazacak konu başlıkları bulma yöntemlerinden bir diğeri ise, konunuz ile alakalı forumlarda dolaşmak olacak. Yardım kategorisi altında o kadar güzel başlıklar açılabiliyor ki aranması çok olan kelimeler yer alıyor. Açılan başlıklar herkesin başına gelebilecek sorunlar olduğu için. Sorulan soru üzerine kendi sitenizde güzel bir yazı yazmak ve tekrar foruma dönüp şuraya göz at şeklinde linkinizi bırakmak çok etkileyici olur.

Hem yazacak yeni bir başlık oluşturmuş olduk. Hemde etkili bir backlink kazanmış olduk. Eğer sizin yazdığınız makale o forumda etkili olur ise, diğer forumlarda da aynı sorular sorulduğunda bir başkası tarafından linkinizin paylaşılması muhtemel.

Yazacak konu başlıkları bulma konusunu bitirdikten sonra tık alabilmeniz için İLGİNÇ BAŞLIKLARA YER VERİN konusunu mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 

23 Eylül 2017 12:22:03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir